Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 23-11-09, 11:58
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Επιτέλους!!!! Μπλοκέ σε Ε36

Αφού ανέβαλα συνεχόμενα την εγκατάσταση μπλόκε διαφορικού λόγω εκτακτων οικονομικών αλλαγών,τελικά κατέστρεψα το παλιό(άθελα μου)οποτε είμαι υποχρεωμένος να αγοράσω άμεσα καινούριο..Παρήγγειλα καινούριο από γερμανία το οποιο και θα έρθει σε 10 μέρες..Λεπτομερείς ακριβώς δεν ξέρω ακόμα διότι εμπιστευτικά τελείως τον μηχανικό μου που πάω το αμάξι 4 χρονια εκεί.Πρόκειται πάντως για μπλόκε διαφορικό και αισθητά πιο κοντό(ο μάστορας είπε ότι το αμάξι θα πάει σουζα πλέον και να προσέχω πράγμα το οποιο δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοεί...).Πάντως όλοι μου λένε ότι το αμάξι θα αλλάξει σε επιδόσεις με το καινούριο και κυρίως σε οδική συμπεριφορά..Το μονο που ελπίζω είναι να μην πηγαίνω με 120 και είμαι με 4000rpm...Δέχομαι κάθε συμβουλή διότι άκουσα ότι το κοντό διαφορικό θέλει προσοχή με τις απότομες αλλαγές και μπορεί να μου μείνει στα χερια..Ισχύει κάτι τέτοιο?Καλλίτερα να μάθω από τώρα τρόπο χρήσης παρα στην πράξη..800 ευρώ είναι αυτά....Επισης εχοντας αφαιρεσει τον κοφτη θελω ιδιαιτερη προσοχη με το κοντο διαφορικο μην μου φυγουν οι στροφες και εχουμε αλλα?Ευχαριστω για το χρονο σας εκ των προτερων
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.