Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #291  
Παλιά 13-06-14, 19:03
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κανω μια ερωτηση; Οταν σε χτυπησε σε ποιο σημειο του δρομου ακινητοποιησες το οχημα σου; Το αφησες στο ιδιο σημειο μεχρι να ερθει η τροχαια η τα μετακινησατε και τα δυο στην ακρη του δρομου; Ρωταω γιατι θελω να μαθω εαν εχεις το δικαιωμα να αφησεις το αμαξι στο σημειο του τρακαρισματος η θεωρειται παρακωλυση συγκοινωνιων. Πχ στα διοδια δεν μπορεις να καθεσαι μπροστα απο την μπαρα και να μην πληρωνεις, ομως σε περιπτωση ατυχηματος τι γινεται;
Το άφησα στην έξοδο των πίτ για να μην μπορεί να φύγει..
Το ίδιο έπραξε και ο νταλικέρης απο πίσω, που έπιασε τη φάση και έκανε χαβαλε..
Ο οποίος απο κάποια στιγμή και μετά ήταν σωματοφύλακας μου..
Τα άτομα απο το διόδια δεν μου ζήτησαν να μετακινηθώ..
Αυτά...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #292  
Παλιά 13-06-14, 22:04
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Το άφησα στην έξοδο των πίτ για να μην μπορεί να φύγει..
Το ίδιο έπραξε και ο νταλικέρης απο πίσω, που έπιασε τη φάση και έκανε χαβαλε..
Ο οποίος απο κάποια στιγμή και μετά ήταν σωματοφύλακας μου..
Τα άτομα απο το διόδια δεν μου ζήτησαν να μετακινηθώ..
Αυτά...
Τι εννοείς ….;Θα έπεφταν και ψιλές παραλίγο ….;
Δώσε τροφή σε ένα μέλος του forum (μου διαφεύγει το όνομα του) που κάνει τρελές αφηγήσεις ……για να μας κάνει εικόνα τον νταλικέρη να κάνει χαβαλέ με το όλο σκηνικό ….
να αφήσουμε τα κόκκαλα μας από το γέλιο !!!!!!!!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #293  
Παλιά 14-06-14, 03:31
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενημέρωση για τον μάγκα, απο τον αδερφό μου (Δικηγόρος μου)
880 ευρώ τέλη με προσαύξηση 100%, δηλαδή 1660 ευρώ τον χρόνο για κάθε χρόνο απο τη ημερομηνία ΚΤΕΟ.
2012-2013-2014 3Χ1660=4980
2 Ετη αφαίρεση πινακίδων και άδειας, λόγω πρόκλησης ατυχήματος με ανασφάλιστο όχημα.
2 έτη αφαίρεση διπλώματος οδήγησης.
500 ευρώ πρόστιμο για το ανασφάλιστο όχημα
6 μήνες φυλάκιση χωρίς αναστολή, εξαγοράσιμη προς 32€ την ημέρα.. 5800€
Αυτές είναι οι ποινές για το ανασφάλιστο του οχήματος που έχει προκαλέσει ατύχημα..
Σύνολο 11.300,00€
Καθαρά η ποινή απο το κράτος...
Τα υπόλοιπα απο την μήνυση μου την Δευτέρα....

Υ.Γ. Η ασφαλιστική μου εξέδωσε επιταγή στο ακριβές ποσό της ζημίας χωρίς μείωση παλαιότητας.
(Στο ασφάλιστρο έχουμε κόστος κάλυψης από ατύχημα με ανασφάλιστο όχημα 120€ το χρόνο.)
Ευγε. Και να συνεχισεις να του σκιζεις τον πατο.

Για τους λοιπους: το θεμα δεν ειναι να διασφαλισεις τα συμφεροντα του μεγαλοεργολαβου. Το θεμα ειναι α) οτι εσυ πληρωνεις ενω αυτος παει να γινει μαγκας και να μη πληρωσει, και β) οτι το κανει χρησιμοποιωντας εσενα τον ιδιο που πληρωνεις. Ε οχι...

Και ναι, μπορει να μη ηξερε τα υπολοιπα (τη μετεπειτα συμπεριφορα με το σπρωξιμο ΚΑΙ το λαβρακι που επιασε με τις παρανομιες), αλλα για σκεφτειτε α) το τι αποτελεσμα καταφερε για αυτον τον αλητη που κυκλοφορουσε ετσι, εκανε αυτα και κυκλοφορουσε και ανασφαλιστος (να σου κανει ζημια και να μην εχει να του παρεις τιποτα) και β) το τι θα επραττε αυτος ο αλητης αν σας προκαλουσε ενα ατυχημα και σας χτυπαγε. Θα σας αφηνε να ψοφησετε στην ασφαλτο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kacey : 14-06-14 στις 03:41
Απάντηση με παράθεση
  #294  
Παλιά 16-06-14, 03:31
Το avatar του χρήστη Nikos_e92
Nikos_e92 Ο χρήστης Nikos_e92 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Μηνύματα: 103
Nikos_e92 is on a distinguished road
Έχει πολλές οπτικές γωνίες το όλο θέμα .... λογικό μιας και ειναι μια ιδιαίτερη περίπτωση και ο καθε
ενας τοποθετείται διαφορετικά

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ aggressive η στάση μιας και αυτό που θα κανα ή αυτο που θα καναν πολλοι θα ταν να το λύσουν οσο πιο αναίμακτα γίνεται για να μην έχουν σκοτούρα στο κεφάλι τους

Έτσι οπως το θέτει ο ραπιντ μου θυμίζει λίγο τη ταινία Dredd όσον αφορά τη τήρηση του νομου
Αν τα πάμε όλα κατα γράμμα, όλοι μας έχουμε κάνει την ατασταλία μας σε κάτι και πολλές φορές
το συζητάμε ή το σκεφτομαστε με γέλια .... μόνο τα ρομποτ έχουν έναν ενσωματωμένο κώδικα
και τον τηρούν κατα γράμμα ... ποιος δεν πέρασε το όριο ταχητητας ποτέ σε δρόμο ?? δεν λέω εξωφρενικά αλλά 20χλμ πάνω ... ποιος δεν έκανε λιγο παραπάνω θόρυβο σε ώρα κοινής ησυχίας ?


Δεν λέω ότι αυτο που έκανες ραπιντ ειναι λάθος, αλλά έτσι πως μιλάς για το νομο, είσαι λίγο απολυτος
και πολλές φορές οι κανόνες τιθασσεύονται, ανάλογα με τις περιπτώσεις και τους ανθρώπους

Πάντως, όσον αφορά τη δημοσιοποιήση του συμβάντος, είμαι σίγουρος πως ο ραπιντ, ήξερε ότι θα υπάρξουν και αντιδράσεις αλλά το ανέβασε όχι για να τον παινέψουμε, αλλά για να δώσει ενα τρανταχτό παράδειγμα, ότι δεν λέμε όλοι ΝΑΙ στη μπαμπεσιά

ΜΑΓΑΖΙΑ ΝΥΧΤΑ ..... ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙ ΟΧΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΡΑΠΙΝΤ
Απάντηση με παράθεση
  #295  
Παλιά 19-06-14, 13:48
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
και μιας κ αναφερθηκε πριν καποια ποστ οτι η νεολαια την "περναει λαδι" στις πλαζ:
http://www.nez.gr/%CE%B6%CF%89-%CF%8...C%CE%B5%CF%81/
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #296  
Παλιά 19-06-14, 13:52
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Πέρασα 5 μέρες στη Ρώμη.. Σάββατο μέχρι και Τετάρτη..
Έκανα ιδιαίτερες φιλίες με τους πολιζία και με τους καραμπινιέρι..
Οποιος δεν μου έκοβε απόδειξη για τις αγορές, ή μου κρατούσε μετά την πληρωμή την απόδειξη στον τάκο..
Άλλον απο εμένα δεν βλέπανε 5 μέρες..
Και συγγνώμη που θα το πώ, αλλά εκεί το κράτος δείχνει να έχει χειρότερο πρόβλημα φοροδιαφυγής, αλλά το σύστημα μετά την αναφορά δουλεύει..
Απο την ίδια στιγμή, κόκκινη κορδέλα στα μαγαζιά, και σημείωση παράβασης με τεράστια γράμματα...
Εχω και καπελάκι καραμπινιέρι...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #297  
Παλιά 19-06-14, 17:53
Το avatar του χρήστη Nikos_e92
Nikos_e92 Ο χρήστης Nikos_e92 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Μηνύματα: 103
Nikos_e92 is on a distinguished road
Ράπιντ στις περιπτώσεις που σου δίνουν απόδειξη, αλλά γράφει λιγότερα απ όσα πληρώνεις, πράττεις
το ίδιο ?? πχ να σου λέει στην απόδειξη 1 ευρώ το εσπρεσσάκι και να το πληρωνεις 3
Σου χει τύχει ??

Το συναντώ σε αρκετά μαγαζιά εδώ στο Ελλάντα
Απάντηση με παράθεση
  #298  
Παλιά 19-06-14, 18:23
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
χαχα τον κοβεις να δειχνει ελεος?
(καλα κανει)
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #299  
Παλιά 19-06-14, 19:15
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos_e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ράπιντ στις περιπτώσεις που σου δίνουν απόδειξη, αλλά γράφει λιγότερα απ όσα πληρώνεις, πράττεις
το ίδιο ?? πχ να σου λέει στην απόδειξη 1 ευρώ το εσπρεσσάκι και να το πληρωνεις 3
Σου χει τύχει ??

Το συναντώ σε αρκετά μαγαζιά εδώ στο Ελλάντα
1 ευρώ θα κόψει, 1 ευρώ θα πληρωθεί...
Και όχι να γράφει καφέ στις 10:00 και εγώ να πίνω γρανίτα στις 20:00...
Καταλαβαίνεις τι παίζει, έτσι...???
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #300  
Παλιά 19-06-14, 20:06
Το avatar του χρήστη Nikos_e92
Nikos_e92 Ο χρήστης Nikos_e92 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-12-2010
Μηνύματα: 103
Nikos_e92 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
1 ευρώ θα κόψει, 1 ευρώ θα πληρωθεί...
Και όχι να γράφει καφέ στις 10:00 και εγώ να πίνω γρανίτα στις 20:00...
Καταλαβαίνεις τι παίζει, έτσι...???
Απόλυτα ... κάπως έτσι βγαίνουν τα αντιστοιχα beach bar των μαγαζιών το καλοκαίρι

Εχει τύχει, να βρίσκομαι μαγαζί για ποτο, να μπαίνουν για έλεγχο και κάποιοι γύρω μου, έλεγαν
με μένος τα εξής :
1) Αφήστε μας να διασκεδάσουμε ρε π@υστ* ( οι άμυαλοι )
2) Αντι να πιάσουν κάνα πολιτικό κλέφτη, κάνουν ντου στα μαγαζιά ( 10 φορές πιο ανεγκέφαλοι)

Εν ολίγοις, πρέπει να ταξινομούμε τη παρανομία και να δράττουμε βάση group σοβαρότητας της όποιας παρανομίας
και μετά να κατεβαίνουμε πιο χαμηλά .. δλδ εφόσον δεν πιάσουμε τον benny, μπορούμε όλοι
οι υπόλοιποι να κάνουμε ότι μας ευχαριστεί ... και γιατί όχι ??? περισσότερα έφαγε ενας βρώμικος πολιτικός, αυτός να λογοδοτήσει πρώτος

Λογική όχι του παραλόγου ... του τρέχα γύρευε παραλόγου
Σε κάνουν να απορείς με τη κριτική ικανότητα κάποιων
Ύστερα απορούμε γιατί φτάσαμε εδώ που φτάσαμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.