Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 18-09-09, 01:11
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε δουλευουν ολα τα xenon kit στο Ε46, θελει "ειδικο" κιτ για εγκεφαλο με canbus για να μην βγαζει ενδειξη καμμενης λαμπας στο καντραν..
Βιαστηκα.. Και δεν προλαβα να κανω edit.. Το κιτ ειναι σε καλη τιμη-ποιοτητα, αλλα μαλλον δεν θα δουλεψει στο Ε46 χωρις canceler.. και θα βγαζει σφαλμα..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/H7-PH...Q5fAccessories
Ωραιοτατο...

YAziDis, δεν χρειαζεται προγραμματισμος για να δουλεψει το cruise control.. Σε ολα τα ηλεκτρογκαζα Ε46 δουλευει απευθειας μολις το συνδεσεις.. Το ξερω σιγουρα για το εκανα και γω..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-09-09, 01:14
Tasos 318ci Ο χρήστης Tasos 318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-05-2009
Μηνύματα: 47
Tasos 318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/H7-PH...Q5fAccessories
Ωραιοτατο...

YAziDis, δεν χρειαζεται προγραμματισμος για να δουλεψει το cruise control.. Σε ολα τα ηλεκτρογκαζα Ε46 δουλευει απευθειας μολις το συνδεσεις.. Το ξερω σιγουρα για το εκανα και γω..

+10000
¶ψογος όπως πάντα ο Ζαχαρίας!και για το cruise control και για το κιτ που προτείνει.τα εργοστασιακά xenon που είναι της Bosch κάνουν γυρω στο 1500αρι(ξέρω απ'το δικο μου).απο aftermarket τωρα υπαρχουν πολλες μάρκες, π.χ εχει κ bosch που κανουν 150 ευρω για τα οποια δεν εχω ακουσει κ πολυ καλα λογια.μεχρι οτι κ η ιδια η εταιρια δεν τα αναγνωριζει ως δικα της.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-09-09, 01:22
Tasos 318ci Ο χρήστης Tasos 318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-05-2009
Μηνύματα: 47
Tasos 318ci is on a distinguished road
α! και καλοριζικος φιλος!να το χαιρεσαι!καλα ταξιδια βαλε κ καμια φωτο οταν το παρεις να σε καμαρωσουμε.θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος στο εγγυώμαι...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-09-09, 07:37
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Zaharia νόμιζα ότι θέλει να γίνει και προγραμματισμός μετά... Ακόμη καλύτερο τότε...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-09-09, 13:43
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PanosB Εμφάνιση μηνυμάτων
Α πολύ ωραία. Τότε βρίσκω ενα XENON KIT και τελειώνει η υπόθεση!
Τελικά το αμάξι το έκλεισα σήμερα!!! Στα μέσα της εβδομάδας θα το έχω στα χέρια μου!!!
μπορεις να παρεις το σετακι που πουλαει ενα φιλος εδω στο forum που ειναι γνησιο της bmw στην ουσια ειναι τα βασικα μερη βγαλμενα απο ενα original xenon φαναρι οποτε δεν θα εχεις και κανενα προβλημα με σφαλματα!!!!το μονο που δεν ξερω ειναι μηπως εχεις κανενα μικρο θεματακι με το κουμπωμα στις λαμπες!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-09-09, 20:26
bmw_3.. Ο χρήστης bmw_3.. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-04-2005
Μηνύματα: 63
bmw_3.. is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/H7-PH...Q5fAccessories
Ωραιοτατο...

YAziDis, δεν χρειαζεται προγραμματισμος για να δουλεψει το cruise control.. Σε ολα τα ηλεκτρογκαζα Ε46 δουλευει απευθειας μολις το συνδεσεις.. Το ξερω σιγουρα για το εκανα και γω..
Να ρωτησω κατι,το συγκεκριμενο κιτ το εχεις αγορασει κ τοποθετησει πουθενα? Ειναι αξιοπιστο??Το τουτου μου ειναι ενα Ε46 316 facelift του 2003!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-09-09, 20:43
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Φιλε καλοριζικο και απο μενα.Να ξερεις πως αν βαλεις τα κοθμπια στο τιμονι θα δουλευουν και αυτα του ηχοσυστηματος και του αυτοματου πιλοτου.Χρειαζεσαι απλως την καλωδιωση και τα κουμπια.Γνωμη μου να τα παρεις μετ/να.Το cruise control δουλευει 100% καθως το εβαλα εγω στο 316 και ο ξαδερφος μου σε 318ci και μαλιστα 2002.Αυτο συμβαινει καθως το αυτοκινητο εχει ηλεκτρικο γκαζι και απλως χρειαζεσαι την καλωδιωση.Συγγνωμη εαν απαντηθηκε πιο πανω.Καλοταξιδο και παλι.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-09-09, 20:48
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw_3.. Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτησω κατι,το συγκεκριμενο κιτ το εχεις αγορασει κ τοποθετησει πουθενα? Ειναι αξιοπιστο??Το τουτου μου ειναι ενα Ε46 316 facelift του 2003!
Το βρηκα με μια προχειρη αναζητηση.. Δεν το εχω τοποθετησει..

Το Ε46 επειδη εχει περιεργο εγκεφαλο, θελει κιτ για να μην σου βγαζει βλαβη για καμμενη λαμπα μεσα στο κοντερ.. και μαλλον το παραπανω κιτ δεν κανει..
Εγω εχω παρει ενα απο εδω http://www.xenonhellas.gr/ με κοστος καπου στα 300 ευρω.. ΙΣΩΣ απο ebay να βρεις κατι φθηνοτερο.. (δεν το χω ψαξει να σου πω την αληθεια)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-09-09, 23:17
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tasos 318ci Εμφάνιση μηνυμάτων
+10000
¶ψογος όπως πάντα ο Ζαχαρίας!και για το cruise control και για το κιτ που προτείνει.τα εργοστασιακά xenon που είναι της Bosch κάνουν γυρω στο 1500αρι(ξέρω απ'το δικο μου).απο aftermarket τωρα υπαρχουν πολλες μάρκες, π.χ εχει κ bosch που κανουν 150 ευρω για τα οποια δεν εχω ακουσει κ πολυ καλα λογια.μεχρι οτι κ η ιδια η εταιρια δεν τα αναγνωριζει ως δικα της.

+1 η bosch ουδεποτε εβγαλε φωτα ξενον και εχει βγαλει και σχετικο δημοσιευμα..επισης κυκλοφορουν 2 διαφορετικες συσκευασιες..το ενα λεει hid εξωτερικα και το αλλο οχι..αυτα με το hid αν δεν κανο λαθος ειναι πιο μαπα...η γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα καλο σετακι aftermarket..ψαξε στο φορουμ και θα βρεις λυση..
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 24-09-09, 23:29
PanosB Ο χρήστης PanosB δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 82
PanosB is on a distinguished road
Σας ευχαριστώ όλους.
Το αυτοκίνητο το παρέλαβα μολις χθές το απόγευμα. Τις επόμενες μέρες θα βγάλω και φωτογραφίες και θα τις ανεβάσω. Απο χθές όλο βόλτες κάνω!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.