Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-02-08, 12:43
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road
Αποριες σχετικα με Ε30-Μ40

Μερικες αποριες-ερωτησεις που εχω σχετικα με το Ε30 μου.

Ειναι μοντελο '84 4θυρο. Με μοτερ M10 1800i.

Το look της Μ40 ταιριαζει ή θα πρεπει να κανω πατεντα? Επειδη εχω δει αρκετα Ε30 με Μ40 look (Mtech II νομιζω πως λεγεται το look, αν κανω λαθος ας μου πει καποιος...) αλλα ρωτησα φανοποιο και μου ειπε οτι δεν μπαινει και οτι πρεπει να κανω πατεντα κλπ κλπ.

Τα πισω φαναρια της Μ40 με ποιο τροπο μπαινουν? Πρεπει να κοπει το πορτ παγκαζ ή μονο το σημειο που ακουμπαει το φαναρι?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-02-08, 14:51
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μερικες αποριες-ερωτησεις που εχω σχετικα με το Ε30 μου.

Ειναι μοντελο '84 4θυρο. Με μοτερ M10 1800i.

Το look της Μ40 ταιριαζει ή θα πρεπει να κανω πατεντα? Επειδη εχω δει αρκετα Ε30 με Μ40 look (Mtech II νομιζω πως λεγεται το look, αν κανω λαθος ας μου πει καποιος...) αλλα ρωτησα φανοποιο και μου ειπε οτι δεν μπαινει και οτι πρεπει να κανω πατεντα κλπ κλπ.

Τα πισω φαναρια της Μ40 με ποιο τροπο μπαινουν? Πρεπει να κοπει το πορτ παγκαζ ή μονο το σημειο που ακουμπαει το φαναρι?

Μ40 καταρχάς είναι ΜΟΝΟ το μοτέρ το οποίο φορέθηκε ΜΟΝΟ στα facelift ε30, με τους πλαστικούς προφυλακτήρες.

Από το facelift E30 (το Μ40 όπως λες) ταιριάζει χωρίς πατέντες ο μπροστά μόνο προφυλακτήρας, ο πίσω είναι διαφορετικός (και σε μήκος) και για να μπουν τα φανάρια πρέπει να αλλάξει όλη η πίσω μετώπη.

Δλδ είναι αρκετά μεγάλη και - ανούσια κατά τη γνώμη μου - δουλειά.

Έβγαινε και στο pre facelift πακέτο προφυλακτήρων έξτρα και λέγεται ΜTech I.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-02-08, 15:55
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road


Αυτο το look ψαχνω
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-02-08, 16:00
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Κατά τη γνώμη μου βαλε μονο M tech προφυλαχτήρα μπροστά, και πλαι χωρις μαρσπιεδες... ΤΡΕΛΗ ΑΛΗΤΕΙΑ!!!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-02-08, 20:51
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων


Αυτο το look ψαχνω
Αυτο ειναι το mpack-2 των facelift. Για να μπει ο μπροστα προφυλακτηρας μπαινει αλλα θελει πατεντες για να μπει η ποδια, θελει τρυπες για τους μαρσπιεδες αλλα το κυριοτερο ειναι οτι θελεις εντελως αλλη πισω μετωπη και ποδια. Μιλαμε για ακριβο κοψε-ραψε. Θελεις 700-800 που κανει αυτο το πακετο, συν πισω μετωπη και ποδια και φαναρια και λοιπα ανταλλακτικα, συν φανοποιο, συν βαψιμο ολα αυτα. Σε βλεπω κοντα στα 2000€...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-02-08, 07:21
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road
Ποια η διαφορα M-Pack με M-Tech?
Παντως στο site που το βρηκα λεει οτι ειναι η M-Tech I

Τωρα για την τοποθετηση, για πισω οταν μετωπη πρεπει να αλλαξω για να μπουν τα φαναρια ή ο προφυλακτηρας?
Πιο πολυ το Look θελω να βαλω και οχι τα πισω φαναρια της Μ40.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-02-08, 08:43
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road
Το ξαναγραφω πιο κατανοητα

Ποια η διαφορα M-Pack με M-Tech?
Παντως στο site που το βρηκα λεει οτι ειναι η M-Tech I

Τωρα για την τοποθετηση, για την πισω μετωπη, πρεπει να την αλλαξω για να μπουν τα φαναρια ή ο προφυλακτηρας?
Πιο πολυ το Look θελω να βαλω και οχι τα πισω φαναρια της Μ40.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-02-08, 10:28
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ξαναγραφω πιο κατανοητα

Ποια η διαφορα M-Pack με M-Tech?
Παντως στο site που το βρηκα λεει οτι ειναι η M-Tech I

Τωρα για την τοποθετηση, για την πισω μετωπη, πρεπει να την αλλαξω για να μπουν τα φαναρια ή ο προφυλακτηρας?
Πιο πολυ το Look θελω να βαλω και οχι τα πισω φαναρια της Μ40.
M-Tech ειναι η σειρα. M-Pack λεγεται το εκαστοτε 'πακετο'. Αυτο ειναι το M-Tech II, τo I μπαινει χωρις μετατροπες σε εσενα αλλα δεν ειναι αυτο.

Η πισω μετωπη και ποδια πρεπει να αλλαχτει για να μπουν και τα δυο.

Καλυτερα να κοιταξεις για το M-Tech I που μπαινει κουτι η για κατι aftermarket. Για να βαλεις το M-Tech II χρειαζονται χοντρες φαρνατζοδουλειες.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-02-08, 11:01
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road
Α δηλαδη :
Μ-Tech I = E30
Μ-Tech II = M40

Ξερεις κανενα site που να πουλαει Μ-Tech I?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-02-08, 11:21
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων
Α δηλαδη :
Μ-Tech I = E30
Μ-Tech II = M40

Ξερεις κανενα site που να πουλαει Μ-Tech I?
Περιπου...

Το Μ40 ειναι μοτερ, οχι μοντελο. Το Ε30 οπως και τα περισσοτερα μοντελα ειχε δυο εκδοσεις, την αρχικη και την facelift. Η facelift συνηθως αναφερεται ως Μ40 επειδη τα 4-κυλινδρα της φορεσαν αυτον τον κινητηρα.

Οχι, απο site δεν ξερω δυστυχως.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.