Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 12-03-10, 11:54
tsalavoutis Ο χρήστης tsalavoutis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-07-2009
Μηνύματα: 7
tsalavoutis is on a distinguished road
φιλε μου πολη καλο αυτο που εκανες!μπορεις να μας πεις κοστολογιο για τους καθρεφτες?το ιδιο αμαξι εχουμε αλλα μου εχουν πει οτι δεν εχω την καλοδιοση!γινετε και σε εμενα αυτο που εκανες και εσυ?ευχαριστω πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 12-03-10, 13:31
Το avatar του χρήστη billarassss
billarassss Ο χρήστης billarassss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 176
billarassss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billarassss Εμφάνιση μηνυμάτων
ερωτηση. χρειαζεται αλλο διακοπτακι??? γτ εγω εχω τ κανονικο. το οποιο δεν εχει εξτρα θεση για να ανοιγοκλεινουν οι καθρεπτες. παιζει καμια αλλη μαγκια? ετσι ωστε να μην χρειαστει να αλλαξω διακοπτακι.
σημειωνω οτι δεν θελω να ανοιγοκλεινουν με τ αναμα σβησιμο της μηχανης!
τη εγινε ρε παιδια??? κανεις δεν ξερει???
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 12-03-10, 14:25
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paris320ci Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αυτοκίνητο μου ήρθε χωρίς autofold function ή καθίσματα με μνήμη. Μου πήρε 6 ώρες μέχρι να καταφέρω να δουλέψουνε όλα στη εντέλεια αλλά το αποτέλεσμα είναι άψογο!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paris320ci Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειναι το τελεφταίο μου πρότζεκτ, κάτι που ήθελα να κάνω από τη μέρα που αγόρασα το αυτοκίνητο μου. Η μετατροπή δεν είναι τόσο απλή για το λόγο ότι το αυτοκίνητο ήρθε με φίσια με 6πιν ενώ τα καθρεφτάκια με 12πιν.

Ο σκοπός είναι να κάνω τα καθρεφτάκια να διπλωνουν με το πάτημα του κουμπιου στο mirror switch. Μπορεί κάποιος άν θελει να τα κάνει να διπλωνουν/ξεδιπλωνουν με το remote οταν κλειδωνει/ξεκλειδωνει το αυτοκίνητο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paris320ci Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξαρτήματα:
Genuine M3 Mirrors with Autofolding functionality. Colour coded: 364 - Topaz Blau
Genuine Mirror Switch (2 Plug / T-Shape) with Autofold button
Innoparts SAM 1.0 Mirror Folding control Module
Κόκκινες φίσιες
Εδω λεει καθαρα οτι ουτε το δικο του αυτοκινητο ειχε προεγκατασταση για να κλεινουν αυτοματα,οπως επισης οτι χρειαστηκε και διακοπτη καινουργιο με το κουμπακι για τους καθρεφτες.
Επισης αναφερει οτι μπορεις αν θελεις να το κανεις να κλεινουν με το κουμπι του συναγερμου αλλα δεν το εκανε αυτος
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 12-03-10, 14:34
Το avatar του χρήστη billarassss
billarassss Ο χρήστης billarassss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 176
billarassss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από STR Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω λεει καθαρα οτι ουτε το δικο του αυτοκινητο ειχε προεγκατασταση για να κλεινουν αυτοματα,οπως επισης οτι χρειαστηκε και διακοπτη καινουργιο με το κουμπακι για τους καθρεφτες.
Επισης αναφερει οτι μπορεις αν θελεις να το κανεις να κλεινουν με το κουμπι του συναγερμου αλλα δεν το εκανε αυτος
καλα λες φιλε μου.. δεν το ειχα προσεξει .. εχεις δικιο....
μπροστα στα ματια και δεν το εβλεπα.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 13-02-12, 01:12
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paris320ci Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτελους, μετά από αρκετή υπομονή και αναποδιές κατάφερα να βρω ένα ζευγάρι γνήσια Μ3 καθρεφτάκια με autofold. Το αυτοκίνητο μου ήρθε χωρίς autofold function ή καθίσματα με μνήμη. Μου πήρε 6 ώρες μέχρι να καταφέρω να δουλέψουνε όλα στη εντέλεια αλλά το αποτέλεσμα είναι άψογο!

Εξαρτήματα
Καθρεφτάκια Μ3 με λειτουργια Autofold
Innoparts.de Autofold control module

DIY coming soon
Πάρη συγχαριτήρια για το κατατοπιστικό DIY! Έχω όμως 2 απορίες: η 6πινη φίσα(που έχει μόνο 5 καλώδια παρόλα τα 6 pins) του "απλού" Ε46 έχει 2 μάυρα καλώδια έτσι?
Το κόκκινο είναι τα +12 volts, και το ένα μαύρο(pin 1??? 6πινης φίσας) είναι το ground!
Το άλλο μαύρο pin( pin 2 6πινης φίσας) είναι η γείωση του μηχανισμού κίνησης για κίνηση κρυστάλλου καθενός καθρέπτη αριστερά-δεξιά, πάνω-κάτω? Το πράσινο καλώδιο( pin 3 6πινης φίσας) είναι για κίνηση δεξιά-αριστερά? Το γκρι καλώδιο ( pin 5 6πινης φίσας) είναι κίνηση πάνω-κάτω?Η αντίθετα?
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.