Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-04-11, 00:53
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
οδική συμπεριφορα e46

ανοιγω αυτο το θεμα μηπως και μου δωσετε τα φωτα σας.
μου κανει εντυπωση ο τροπος που στριβει η e46 316ti μου. στριβει σαν ενα κομματι, αλλα οχι με την καλη εννοια (?!)
αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν σου δινει την αισθηση αν θα φυγει υποστροφικα, υπερστροφικα ή με τα τεσσερα. επισης το τιμονι δεν περνα καποια σημαντικη πληροφορια για το τι γινεται εκει κατω.
το πιθανοτερο ειναι οτι εγω δεν διαβαζω τα μηνυματα σωστα, αλλα θα ηθελα να ακουσω γνωμες.
τα σινεμπλοκ μου ειναι σε πολυ καλη κατασταση, τα ψαλιδια καινουρια, ευθυγραμμιση φρεσκια (συγκλιση εμπρος -0 deg 45 minutes , καμπερ 5 degr 30 minutes, καστερ 0.1 deg) στον Κωτσοπουλο.
ελαστικα 225/45/17 continental sc2
αμορτισερ bilstein B6 με καπου 5Κ km

ps: γιωργο την δικη σου αποψη
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-04-11, 03:22
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Εγώ έχω το ίδιο αμάξι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Το όφσετ των ζαντών είναι σωστό?Φίλος με 46άρι κουπέ είχε το ίδιο θέμα διότι το όφσετ ήταν απο Ε90!Άν είσαι κάπου Θεσσαλονίκη ή εκεί κοντά πάρε μια βόλτα το δικό μου να δείς άν έχει κάποια διαφορά!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-04-11, 18:18
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
ανοιγω αυτο το θεμα μηπως και μου δωσετε τα φωτα σας.
μου κανει εντυπωση ο τροπος που στριβει η e46 316ti μου. στριβει σαν ενα κομματι, αλλα οχι με την καλη εννοια (?!)
αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν σου δινει την αισθηση αν θα φυγει υποστροφικα, υπερστροφικα ή με τα τεσσερα. επισης το τιμονι δεν περνα καποια σημαντικη πληροφορια για το τι γινεται εκει κατω.
το πιθανοτερο ειναι οτι εγω δεν διαβαζω τα μηνυματα σωστα, αλλα θα ηθελα να ακουσω γνωμες.
τα σινεμπλοκ μου ειναι σε πολυ καλη κατασταση, τα ψαλιδια καινουρια, ευθυγραμμιση φρεσκια (συγκλιση εμπρος -0 deg 45 minutes , καμπερ 5 degr 30 minutes, καστερ 0.1 deg) στον Κωτσοπουλο.
ελαστικα 225/45/17 continental sc2
αμορτισερ bilstein B6 με καπου 5Κ km

ps: γιωργο την δικη σου αποψη
Η σύγκλιση είναι ημισύγκλιση που χεις δώσει ?
Βασικά οι τιμές που δίνεις είναι
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-04-11, 18:39
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
φανταζομαι ειναι οι μοιρες καθε τροχου. δεν ξερω για ημισυγκλιση. τι τιμες εχεις εσυ;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-04-11, 18:42
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ έχω το ίδιο αμάξι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!Το όφσετ των ζαντών είναι σωστό?Φίλος με 46άρι κουπέ είχε το ίδιο θέμα διότι το όφσετ ήταν απο Ε90!Άν είσαι κάπου Θεσσαλονίκη ή εκεί κοντά πάρε μια βόλτα το δικό μου να δείς άν έχει κάποια διαφορά!
ευχαριστω πολύ για την προσκληση, αλλα δεν ειμαι σαλονικα οσον αφορα το οφσετ δεν νομιζω γιατι οι ζαντες ειναι κλασικες e46. πως μπορω να το επιβεβαιωσω ομως;;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-04-11, 18:43
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Σηκώνει πολύ κουβέντα το θρέντ,και στο τέλος παίζει να τσακωθούμε(πλάκα κάνω :P)

Eπειδή και εγώ είχα παλιά Ε46ti έχω διαπιστώσει οτι οι τιμές πάνε ανάλογα με το οδηγικό στύλ του εκάστοτε οδηγού...
Προσωπικά πιστεύω οτι οι τιμές που δίνει η μαμά εταιρία είναι γτπ.(φιλικό προς τον χρήστη κτλ)
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-04-11, 18:49
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Σηκώνει πολύ κουβέντα το θρέντ,και στο τέλος παίζει να τσακωθούμε(πλάκα κάνω :P)

Eπειδή και εγώ είχα παλιά Ε46ti έχω διαπιστώσει οτι οι τιμές πάνε ανάλογα με το οδηγικό στύλ του εκάστοτε οδηγού...
Προσωπικά πιστεύω οτι οι τιμές που δίνει η μαμά εταιρία είναι γτπ.(φιλικό προς τον χρήστη κτλ)
Συμφωνώ απόλυτα Παντελή.

Οι μαμά τιμές (ιδίως όσο πάει στο ένα άκρο που δέχεται σαν εύρος αποδεκτών τιμών) είναι για να γίνει το αμάξι Mercedes, άνετο και απροβλημάτιστο στην ευθεία.

Φυσικά στο άλλο άκρο ''αποδεκτών'' τιμών γίνεται ωραίο το αυτοκίνητο.

Και κάποιος ευθυγραμμισάς που γνωρίζει πραγματικά και εφ'όσον του το ζητήσεις μπορεί να ξεπεράσει κάποιες τιμές σε άλλα σημεία που κάνουν το αυτοκίνητο σε ΜΗ ευθείες συγκλονιστικό. (αλλά κουραστικό στις ανωμαλίες του δρόμου στην ευθεία κλπ)...

Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-04-11, 19:00
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
χαχα οντως merc εχει γινει. η επαναφορά δεν ερχεται ποτε, τουλαχιστον οχι με τον κλασικο bmw τροπο μιας e34 :P
προτεινετε κανα νουμερο μπας και δουμε ασπρη μερα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-04-11, 23:06
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εγω λεω να μπαξουμε adjustable camber plates-arms και να κανουμε πειραματα..

Για πειτε τιμες γιατι και γω θελω ευθυγραμμιση "καλη"..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-04-11, 23:40
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Επισης αλλαζει κατι σε αυτους που δεν φορανε ΟΕΜ ζαντες, αλλα του εμποριου-aftermarket..??
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.