Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-11-15, 23:48
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Αναρτησεις για 318is e36

Γεια χαρα σε ολους...
Πρεπει να αλλαξω αναρτηση στη μπεμπα και θα ηθελα να μου πειτε καποιες καλες αναρτησεις που θα μπορουσα να βαλω...
Γενικα θελω σκληρες για καλο κρατημα αλλα και για ντριφτακι...
Σκεφτομαι και για κοιλοβερ αλλα δεν ξερω τι παραπανω προσφερουν..
Ευχαριστω εκ των προτερων
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-11-15, 00:24
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Πολυ καλα αμορτισερ για χαμηλωμα ειναι τα sprint της bilstein ή σειρα Β8.
Μετα για ελατηριο τα eibach ειναι πολυ καλα και σκληρα γενικα.Αν θελεις πιο μαλακο ελατηριο
κοιταξε τα apex και τα vogtland.
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-11-15, 18:34
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη..θα τα κοιταξω
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-11-15, 01:42
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Πολυ καλα επισης και σχετικα μαλακα ελατηρια ειναι της h&r.
Ό,τι αλλο θελεις εδω ειαστε.
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-11-15, 22:04
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Εγω προσωπικα διαθετω μεχρι 600 ευρω...μηπως γνωριζεις αν αυτα με καλυπτουν για μια καλη σκληρη αναρτηση ? (θελω σκληρη επειδη γενικα δε θελω να γερνει στις στροφες αλλα και επειδη δεν θελω να εχω τεραστια μεταφορα βαρους στο ντριφτ που ειδικα επειδη ειναι λιγα τα αλογα (140) το σκοτωνει... ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ απλα ειμαι σχετικα νεος στο ολο θεμα και ψαχνομαι
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-11-15, 02:48
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Απο τιμες δεν γνωριζω,αλλα για μενα επελεξε ενα σχετικα μαλακο ελατηριο
οπως για παραδειγμα το h&r και τααμορτισερ bilstein b8 που ειναι για χαμηλωμα.
Εχω οδηγησει is με αυτο το συνδιασμο και ηταν πολυ ωραιο..δεν κοπαναγε και δεν ειχε και κλισεις
σε στροφες αρα δεν ταλαιπωρουνταν και το αυτοκινητο το ιδιο,απο τους ελληνικους δρομους...
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-11-15, 07:26
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βαγγελ.is Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω προσωπικα διαθετω μεχρι 600 ευρω...μηπως γνωριζεις αν αυτα με καλυπτουν για μια καλη σκληρη αναρτηση ? (θελω σκληρη επειδη γενικα δε θελω να γερνει στις στροφες αλλα και επειδη δεν θελω να εχω τεραστια μεταφορα βαρους στο ντριφτ που ειδικα επειδη ειναι λιγα τα αλογα (140) το σκοτωνει... ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ απλα ειμαι σχετικα νεος στο ολο θεμα και ψαχνομαι
καλημέρα.Περιορισμό των κλίσεων του αμαξώματος μπορείς να πετύχεις τοποθετώντας αντιστρεπτικές μεγαλύτερης διαμέτρου.Σε καθημερινή χρήση ένα αυτοκίνητο κούτσουρο θα σε κουράσει νομίζω...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-11-15, 08:56
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
τα bilstein τα χοντροκαλαμα ειναι μονο για πιστα..για δρομο ειναι κουραστικα.
βαλε σετ αναρτησης απο καποια εταιρια ετοιμο (αμορτισερ-ελατηρια) και μην τα παντρεψεις μονος σου....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-11-15, 12:34
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Η λύση Bilstein+H&R/Eibach/Χ ελατήριο είναι λύση που έχει ξεπεραστεί πλέον στο στήσιμο των αυτοκινήτων παγκοσμίως, καθότι με τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα μπορεί πλέον κανείς να βάλει μία ρυθμιζόμενη καθ ύψος ποιοτική ανάρτηση. Προτάσεις όπως αυτές τις Vogtland και της AP προσφέρουν σε αυτά τα χρήματα μία πολύ αξιόπιστη και αποδοτική επιλογή για το αυτοκίνητο αυτό.

Προσωπικά, ως κάτοχος 318is με κίτρινα Bilstein Β8 μπορώ να πω ότι ακόμα και με τα μαλακά μαύρα Eibach ελατήρια που είχα αρχικά το αυτοκίνητο ήταν κουραστικά σκληρό στους ελληνικούς δρόμους και ιδιαίτερα μετά τα 25,000κμ τα bilstein γινόντουσαν σταδιάκα ακόμα πιο σκληρά. Στη συνέχεια τα συνδύασα με ελατήρια m-pack και πέτυχα ένα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, το οποίο όμως παραμένει σε μερικές περιπτώσεις σκληρό για τα γούστα μου..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-11-15, 04:23
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες σας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.