Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 7 > Σειρά 7 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-10-18, 23:01
Bill landen Ο χρήστης Bill landen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-10-2018
Μηνύματα: 8
Bill landen is on a distinguished road
E38 725 από οδδυ

Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και θέλω να ανοίξω ένα περίεργο θέμα .. λοιπόν έχω άχτι την ε38 (7αρα) εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά λόγο το ότι είναι πολλά κυβικά δεν μπορούσα να την έχω ..και τώρα ο θεός ο καλος εμφάνισε μια 725 για μένα .. είναι από οδδυ και κατέβηκαν τα κυβικά στα χαρτιά και είναι 1500cc νομιμοτατο .. το πρόβλημα μου είναι ότι είναι πετρέλαιο και θέλω να το κάνω μετατροπή σε βενζίνη .. μηχανικος με είπε ότι γίνεται τέτοια μετατροπή .. το θέμα μου είναι ότι θέλω αφού κάνω την μετατροπή να είναι ακόμα στα χαρτιά 1500cc .. ζητάω πολλά έτσι ? Τι μπορώ να κάνω και γενικά ποια η διαδικασία με ΚΤΕΟ και τέτοια .. προστιματα κ.λ.π. αν γίνει η μετατροπή και με σταματησει η αστυνομία γενικά ότι ξέρετε περί όλο αυτό το μπέρδεμα .. ευχαριστώ και συγνώμη που σας ζαλισα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-10-18, 23:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill landen Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ και θέλω να ανοίξω ένα περίεργο θέμα .. λοιπόν έχω άχτι την ε38 (7αρα) εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά λόγο το ότι είναι πολλά κυβικά δεν μπορούσα να την έχω ..και τώρα ο θεός ο καλος εμφάνισε μια 725 για μένα .. είναι από οδδυ και κατέβηκαν τα κυβικά στα χαρτιά και είναι 1500cc νομιμοτατο .. το πρόβλημα μου είναι ότι είναι πετρέλαιο και θέλω να το κάνω μετατροπή σε βενζίνη .. μηχανικος με είπε ότι γίνεται τέτοια μετατροπή .. το θέμα μου είναι ότι θέλω αφού κάνω την μετατροπή να είναι ακόμα στα χαρτιά 1500cc .. ζητάω πολλά έτσι ? Τι μπορώ να κάνω και γενικά ποια η διαδικασία με ΚΤΕΟ και τέτοια .. προστιματα κ.λ.π. αν γίνει η μετατροπή και με σταματησει η αστυνομία γενικά ότι ξέρετε περί όλο αυτό το μπέρδεμα .. ευχαριστώ και συγνώμη που σας ζαλισα
Δεν επιτρέπεται αλλαγή τύπου καυσίμου..
Η μετατροπή φυσικά και γίνεται.. απλά δεν κυκλοφορεί..
Συνεπώς το ξεχνάς και μένεις στο πετρέλαιο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-10-18, 00:07
Bill landen Ο χρήστης Bill landen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-10-2018
Μηνύματα: 8
Bill landen is on a distinguished road
Καλώς φίλε μου σε ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-11-18, 15:10
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
725 δεν βγήκε ποτέ από το εργοστάσιο.
Μην μπλέξεις καν...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-11-18, 16:27
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Προφανώς είναι το μοντέλο 725tds. !!

Αφού το έχεις μεγάλη αγάπη γιατί δεν το διατηρείς ως έχει??
Το μοντέλο με τον κινητήρα αυτο ειναι πολύ πολιτισμένο και αξιόπιστο!!
__________________
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία._Ισοκράτης.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-11-18, 02:43
Bill landen Ο χρήστης Bill landen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-10-2018
Μηνύματα: 8
Bill landen is on a distinguished road
Και εγώ εκεί κατέληξα να το διατηρήσω.. προκύπτει όμως και ένα άλλο πρόβλημα δικό μου .. και δεν έχω καμία ιδέα από αυτό ίσως πρέπει να το γράψω σε άλλο θέμα .. αυτή η bmw λοιπόν υπάρχει στο car.gr .. ο έμπορος τη δίνει 10.000€ είναι πολύ όμορφη απ έξω και ίσως να μην αξίζει για κάποιους αυτή η τιμή αλλά επειδή είναι 1500cc από οδδυ για μένα είναι ότι καλύτερο .. στην αγγελία λέει ότι την δίνει και με δόσεις .. ε πήγα και εγώ από κοντά και μου είπε πως δεν την δίνει και το το car.gr τα βάζει μόνο του αυτά .. τέλος πάντων .. εγω παιδιά έχω 7 χιλιάρικα .. άμα τα εδινα σε δόσεις τα υπόλοιπα σε 1μιση χρόνο θα μπορούσα να το έχω ξεπληρώσει .. με είπε ο έμπορος ότι ίσως μπορούμε να το κάνουμε με δόσεις μέσω τραπέζης και να βάλω κάποιον εγγυητή .. γίνεται αυτό που μου λέει ? Μπορεί να το επιτρέψει αυτό η τράπεζα και αν ναι ποια η διαδικασία και εγγυητή ποιο άτομο θα μπορούσα να βάλω .. ? Παίρνω 550 το μήνα εδώ και 2 χρόνια και η δουλειά είναι σίγουρη και δεν γίνεται να με απολύσουν διότι είναι του πατέρα μου επιχείρηση .. συγνώμη που σας έβγαλα τα μάτια έξω με το μυθιστόρημα αλλά είμαι στόκος σε αυτά .. οποίος μπορεί να απαντήσει θα το εκτιμήσω πραγματικά .. ευχαριστώ .. !
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-11-18, 09:23
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill landen Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγώ εκεί κατέληξα να το διατηρήσω.. προκύπτει όμως και ένα άλλο πρόβλημα δικό μου .. και δεν έχω καμία ιδέα από αυτό ίσως πρέπει να το γράψω σε άλλο θέμα .. αυτή η bmw λοιπόν υπάρχει στο car.gr .. ο έμπορος τη δίνει 10.000€ είναι πολύ όμορφη απ έξω και ίσως να μην αξίζει για κάποιους αυτή η τιμή αλλά επειδή είναι 1500cc από οδδυ για μένα είναι ότι καλύτερο .. στην αγγελία λέει ότι την δίνει και με δόσεις .. ε πήγα και εγώ από κοντά και μου είπε πως δεν την δίνει και το το car.gr τα βάζει μόνο του αυτά .. τέλος πάντων .. εγω παιδιά έχω 7 χιλιάρικα .. άμα τα εδινα σε δόσεις τα υπόλοιπα σε 1μιση χρόνο θα μπορούσα να το έχω ξεπληρώσει .. με είπε ο έμπορος ότι ίσως μπορούμε να το κάνουμε με δόσεις μέσω τραπέζης και να βάλω κάποιον εγγυητή .. γίνεται αυτό που μου λέει ? Μπορεί να το επιτρέψει αυτό η τράπεζα και αν ναι ποια η διαδικασία και εγγυητή ποιο άτομο θα μπορούσα να βάλω .. ? Παίρνω 550 το μήνα εδώ και 2 χρόνια και η δουλειά είναι σίγουρη και δεν γίνεται να με απολύσουν διότι είναι του πατέρα μου επιχείρηση .. συγνώμη που σας έβγαλα τα μάτια έξω με το μυθιστόρημα αλλά είμαι στόκος σε αυτά .. οποίος μπορεί να απαντήσει θα το εκτιμήσω πραγματικά .. ευχαριστώ .. !
Φίλε, ακου πολύ προσεκτικά αυτό που θα σου πω..
Οταν φτάσεις 40 χρονών θα με θυμηθείς..
Με 550 ευρώ το μήνα, μην κοιτάς για BMW.
Κοίτα να πάρεις ένα σταρλετάκι 20ετίας να κάνεις τη δουλίτσα σου..
Γιατί 7ρι μπεμβε θες 20000 το μήνα εισόδημα να την κυκλοφορείς.
Όπως το βλέπεις εικοσι χιλιάδες ευρώ το μήνα εισόδημα.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-11-18, 10:14
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε, ακου πολύ προσεκτικά αυτό που θα σου πω..
Οταν φτάσεις 40 χρονών θα με θυμηθείς..
Με 550 ευρώ το μήνα, μην κοιτάς για BMW.
Κοίτα να πάρεις ένα σταρλετάκι 20ετίας να κάνεις τη δουλίτσα σου..
Γιατί 7ρι μπεμβε θες 20000 το μήνα εισόδημα να την κυκλοφορείς.
Όπως το βλέπεις εικοσι χιλιάδες ευρώ το μήνα εισόδημα.
O rapid έχει απόλυτο δίκαιο.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-11-18, 12:03
Το avatar του χρήστη Dokimos e36
Dokimos e36 Ο χρήστης Dokimos e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-05-2013
Μηνύματα: 311
Dokimos e36 is on a distinguished road
Για την ιστορια..αν δεν χρωστας σε τραπεζα κ δωσεις τα 7χιλ μπροστα τα 3χιλ θα στα δωσει δανειο η τραπεζα..εχω παρει κ εγω παλιοτερα τα ιδια λεφτα με 450€ μισθο κ 1 χρονο εργασιας κ χωρις προκαταβολη..
__________________
"ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ.....ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ"..!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-11-18, 12:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Θα πώ και εγώ σαν 40άρης (41+ πια), την καλύτερη επιλογή για εσένα κατά τη δική μου γνώμη.

Hyundai i10 1.0 active με 10.090 και 5-7 χρόνια εγγύηση.
(Άντε αν θές να βάλεις 2-3 δόσεις ακόμα να πάρεις το 1.2 με 10500).

7000 και 35 δόσεις από 100 ευρώ για να σου μένουν να ζείς.

Θα πηγαίνεις όπου θέλεις, θα χαίρεσαι την οδήγηση και την ελευθερία που σου χαρίζει το προσωπικό σου όχημα.
Δεν θα κλαίς όταν βάζεις βενζίνη. Δεν θα κλαίς όταν πάτε βόλτα 150 χλμ με τους φίλους σου.
ΔΕΝ θα σφίγγεται το στομάχι σου πριν έρθει η ώρα να επισκεφθείς το συνεργείο και όταν θα πηγαίνεις στο ταμείο του.
(Σε αυτοκίνητο 15-20+ ετών και όταν μιλάμε για ερείπια από ΟΔΔΥ μπορεί το συνεργείο να είναι μηνιαία επίσκεψη και όχι κάθε 2 χρόνια)...

Γελάστε, κλάψτε, βρίστε για το μήνυμα μου... Είναι η καλύτερη επιλογή όμως...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.