Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Ενδοκλαμπικές

Ενδοκλαμπικές Οι "μονομαχίες" μεταξύ μελών του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 10-01-14, 14:56
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Ξεκολλάτε ρε ///Mπαίδες...έχετε 2 καταπληκτικά αυτοκίνητα και σημασία έχει να τα χαίρεστε και όχι να τρώγεστε, χωρίς να έχεις σημασία ποιός βάζει το φυτίλι. Δεν έχουν νόημα αυτά τα thread όταν έχουν αυτήν την κατάληξη, είναι άσχημο...
__________________
E36 M44B19
  #22  
Παλιά 10-01-14, 15:27
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχίζεις τους χαρακτηρισμούς που είναι και ασυνάρτητοι....μάλλον σου φρενάραμε την καριέρα της κολώνας στα 46άρια γι' αυτό....

Εμείς σε φάγαμε? χτες μιλήσαμε πρώτη φορά φίλε, τι σε φάγαμε? είχαμε δώσει ραντεβού για πάτημα? εγώ δεν είχα καν συννενοηθεί με κανέναν ότι θα έρθω στη συνάντηση....πραγματικά δεν βγάζω νόημα. Πλέκεις θεωρίες συνωμοσίας....

Ποιες ποντικές φιλε? έχουμε μία διαφορά, εγώ πατάω για την πλάκα μου ενώ εσύ για να νικήσεις να ρήξεις κολώνες και μετά να κακοχαρακτηρίσεις τα χρέπια τα 46 που δεν πάνε βήμα. Ποτέ δεν με ένοιαξε τι αποτέλεσμα ήρθε....και όσοι με ξέρουν (όχι εσύ που με γνώρισες χτες και ξεκίνησες τους χαρακτηρισμούς) γνωρίζουν πως πατάω χωρίς κανένα κόλλημα με αμάξια που ξέρω 100% ότι θα είμαι πίσω όπως με το Μ5 του santo, με το 36 compact Μ3, με Ζ4Μ, κλπ. απλά και μόνο για να δουμε διαφορές. Και με εσένα ήμουν σίγουρος πως θα είμαι πίσω με μικρή διαφορά (όπως κ έγινε), μέχρι και άσχετος να είσαι εάν συγκρίνεις kg/hp στα δύο αμάξια είναι εμφανές το ποιο θα είναι μπροστά. Παρόλα αυτά πάτησα, αλλά εσύ δεν μπορείς να δεχτείς το επαναλήψιμο αποτέλεσμα.

Για εξήγησέ μας που το πήγαινα και δεν μου έκατσε? Εσένα δεν σου έκατσε να ρίξεις κολώνα σε 46 και δεν μπορείς να δεχτείς το αποτέλεσμα. Επίσης, γιατί δεν είμαι καθαρός και καλό παιδί όπως οι υπόλοιποι που πατάς κατά καιρούς? ή μάλλον μην μου απαντήσεις δεν με ενδιαφέρει η γνώμη σου....θα είναι το ίδιο αβάσιμη με όλους τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς σου....
το ''χρεπια'' το λες εσυ που ως συνηθως παρερμηνευεις καταστασεις και αποτελεσματα. Σεβομαι το καθε αυτοκινητο με τα συν και τα πλην του ας ειναι και λαντα. Αν δεν σε ενοιαζε θα παταγες οντως ακομπλεξαριστα και δεν θα αφηνες γκαζι σ'εμενα και σε σχεδον ισοδυναμα σου αυτοκινητα που εχεις ανοιξει, οταν βλεπεις την σουβλα να ερχεται! Υπ οψιν για τους πονηρους δεν εχω στοχο την κολωνα αλλα την νικη ας ειναι και στο φτερο my friend...see yaa
  #23  
Παλιά 10-01-14, 15:54
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Μάλλον ξέχασες ότι πατήσαμε μέχρι τα 240.....και κατηγορείς ότι αφήνω γκάζι....πού θα ερχόταν η "σούβλα" όταν θα μου έμπαινε ο ηλεκτρονικός κόφτης*???? αστεία λες....μέχρι πόσο δηλαδή πρέπει να πάμε στην Ε.Ο? αυτά να τα έλεγες σε κάποιον που στα 160 αφήνει όχι σε μένα που πάντα πατάω 200++++.....

*βλέπεις εμένα έχει ηλεκτρονικό κόφτη....γιατί το δικό σου αποδεδειγμένα και όπως παραδέχτηκες (και ο Πάνος επιβεβαίωσε) έχει βγει = μου μυρίζει πρόγραμμα = κάτι έλεγες για ποντικιές.....???????????? Όπως καταλαβαίνεις όλοι οι χαρακτηρισμοί σου επιστρέφονται....
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
  #24  
Παλιά 10-01-14, 16:03
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον ξέχασες ότι πατήσαμε μέχρι τα 240.....και κατηγορείς ότι αφήνω γκάζι....πού θα ερχόταν η "σούβλα" όταν θα μου έμπαινε ο ηλεκτρονικός κόφτης*???? αστεία λες....μέχρι πόσο δηλαδή πρέπει να πάμε στην Ε.Ο? αυτά να τα έλεγες σε κάποιον που στα 160 αφήνει όχι σε μένα που πάντα πατάω 200++++.....

*βλέπεις εμένα έχει ηλεκτρονικό κόφτη....γιατί το δικό σου αποδεδειγμένα και όπως παραδέχτηκες (και ο Πάνος επιβεβαίωσε) έχει βγει = μου μυρίζει πρόγραμμα = κάτι έλεγες για ποντικιές.....???????????? Όπως καταλαβαίνεις όλοι οι χαρακτηρισμοί σου επιστρέφονται....

ο κοφτης χιλιομετρων στα 36αρια βγαινει απο μια και μονο φυσα στο σασμαν αυτην ξεκουμπωσε ο Πανος. Τελος χαρηκα για την γνωριμια
  #25  
Παλιά 10-01-14, 19:19
Το avatar του χρήστη Mike_gr
Mike_gr Ο χρήστης Mike_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Μηνύματα: 500
Mike_gr is on a distinguished road
συμφωνα με το κατασκευαστη ενα μ3 ε46 ειναι πιο γρηγορο απο ενα μ3 ε36, οπως ειναι και το λογικο.
Καθε επομενο μ3 ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο απο το προηγουμενο.
Οποτε καποιοι αλλοι παραγοντες επαιξαν ρολο στην δοκιμη που κανατε.
  #26  
Παλιά 10-01-14, 19:29
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Ρε Μιχάλη, πραγματικά γιατί πας να χαλάσεις το κλίμα? Επειδή ήμουν και εγώ εκεί εχτές και επειδή γνωριζομαι και με τους 2 σας, θα επαναλάβω τα ίδια που είπα και εχτές εντελώς αντικειμενικά και χωρίς καμία σκοπιμότητα.
Εχτές λοιπόν δεν αναφέρθηκε ποτέ μπροστά σε όλους μας τα 2 κενά που έγραψες. Πως βγήκαν τώρα δηλαδή?
-έχεις κολλήσει ότι φοράει πρόγραμμα το 46 και επιμένεις... Μα για πιο λόγο να το κρύψει ο Νάσος? Όπως σου είπα και εχτές και το ξέρει και ο Πάνος, υπάρχουν Μ3 και Μ3... Ξέρουμε ότι του Νασου πάει όπως πρέπει να πηγαίνει ένα Μ3. Επειδή εσύ μπορεί να έχεις βρει άλλα 10 χρεπια και τους εριχνες κολώνες, δε σημαίνει ότι αυτό είναι φτιαγμένο. Με την ίδια λογική εσύ θα έπρεπε να μας δουλεύεις γιατί παγκοσμίως έχεις απτά 2-3 36αρια που είναι πιο γρήγορα από 46 . μαλακια δεν είναι αυτό?
Και τέλος στο λέω πολύ φιλικά και το ξέρεις, και εχτές μετά την κόντρα και τώρα που διαβάζω όλα αυτά, εσύ φαίνεσαι σα να θες να κάνεις καριέρα ρε φίλε... Και εχτές αρπαχτηκες και σήμερα το ίδιο βλέπω, ειλικρινά. Και αν είχες δεχτεί να πάμε δικαβαλοι για να έχουμε και βίντεο, τώρα δεν θα κάναμε αυτή την κουβέντα...

Η δικιά μου άποψη είναι ότι εχτές άνοιξαν 2 σωστά συντηρημενα και όπως πρέπει να πηγαίνουν Μ3 όπου η μικρή διαφορά σε ιπποδύναμη δεν ήταν αρκετή να καλύψει την διαφορά του βάρους. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Όλα τα άλλα είναι για κολλημένα μυαλά.

Αλλά θα σας ξεκ@λιασω και τους 2 σας με του STR!!!!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
  #27  
Παλιά 10-01-14, 19:34
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
ο κοφτης χιλιομετρων στα 36αρια βγαινει απο μια και μονο φυσα στο σασμαν αυτην ξεκουμπωσε ο Πανος. Τελος χαρηκα για την γνωριμια
Δε νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο....αν είναι έτσι όλα τα ecu tunings που πουλάνε οι βελτιωτικοί οίκοι για το Ε36 για speed limiter delete ουσιαστικά δεν έχουν νόημα...και κλέβουν τους πελάτες....και οι πελάτες είναι χαζοί που τα αγοράζουν....

Ειδικά φύσα στο σασμάν μου φαίνεται ακόμη πιο απίστευτο μιας και η DME διαβάζει σήμα ταχύτητας από το διαφορικό (διαφορικό -> κοντέρ ->DME), αλλά και να είχες κόψει αυτό το σήμα ναι μεν δεν θα είχες κόφτη αλλά θα είχες και limp mode.

Στο σασμάν μπορείς μόνο να κόψεις το σήμα για το throttle limiter της 1ης ταχύτητας που κάποιες εκδόσεις των Ε36 είχαν, αλλά αυτό δεν σχετίζεται με κόφτη τελικής.

Παρόλα αυτά πολύ θα ήθελα να μάθω κάτι καινούργιο και όντως με κάποιο τρικ στο σασμάν να βγαίνει ο κόφτης, εάν θες μας το εξηγείς.
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
  #28  
Παλιά 10-01-14, 19:35
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Και επίσης δικαίως ήσουν μπροστά και συγχαρητήρια! Φοβου τα 36αρια!

Ευτυχώς που έχει κόσμο στο κουρείο και έχω και 100mb ελεύθερα με 3G...γ@μηθηκατε και εσείς και εγώ να διαβάζω και να γράφω απτό κινητό!!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
  #29  
Παλιά 10-01-14, 19:58
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Μπήκα στο θέμα με προσμονή να διαβάσω ξανά για κανά πατηματάκι από τα παλιά, αλλά μου κόπηκε η όρεξη...
  #30  
Παλιά 10-01-14, 20:09
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mike_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνα με το κατασκευαστη ενα μ3 ε46 ειναι πιο γρηγορο απο ενα μ3 ε36, οπως ειναι και το λογικο.
Καθε επομενο μ3 ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο απο το προηγουμενο.
Οποτε καποιοι αλλοι παραγοντες επαιξαν ρολο στην δοκιμη που κανατε.

υπαρχει κι αλλο γνησιο 36αρι m3 καλοσυντηρημενο και μαλιστα απο εδω που ειχε τυχει να πατησει το δικο μου με αυτο και πηγαιναν κοπιες οποτε μηπως να το παρουμε αλλιως το θεμα;;εχουμε πανω απο 100 κιλα διαφορα υπερ μου καταρχην με διαφορα θεωρητικα 22 ιππων
υπερ του.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.