Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 08-09-08, 08:41
Το avatar του χρήστη stamos ci
stamos ci Ο χρήστης stamos ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 203
stamos ci is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NIKOS Z3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν την ρεζερβα δεν ειναι τιποτα εμενα που ειναι Ζ3 και η ρεζερβα ειναι σαν του ποδηλατου οποτε κι αν ειχα λαστιχο μεσα σε 20 λεπτα εφευγα.
με ολον τον μιχανισμο που εχει απο κατω σε κανενα 2ωρο σε κοβο το εχο παθει
__________________
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ Μ3!!!!!!ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΛΟΥΚ
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-09-08, 21:40
Το avatar του χρήστη roadgr
roadgr Ο χρήστης roadgr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-08-2007
Μηνύματα: 10
roadgr is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TEO Εμφάνιση μηνυμάτων
7 mines 25.000km
Επικοινώνησε με την Pirelli στο 800 11 95000 και εξήγησέ τους τί συνέβη. Πιστεύω πως θα το δεχτούν σαν ελαττωματικό. Αν δεις ότι δεν είναι και τόσο πρόθυμοι, στείλτους ένα email - παράπονο με κοινοποίηση ταυτόχρονα σε κάποιο περιοδικό του τύπου 4τροχοί, Auto moto Sport κλπ.
Ως συνήθως μετά από τέτοια περιστατικά εκείνοι θα σε κυνηγήσουν να σου αντικαταστήσουν το ελαττωματικό προϊόν.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-09-08, 13:18
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από roadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
Επικοινώνησε με την Pirelli στο 800 11 95000 και εξήγησέ τους τί συνέβη. Πιστεύω πως θα το δεχτούν σαν ελαττωματικό. Αν δεις ότι δεν είναι και τόσο πρόθυμοι, στείλτους ένα email - παράπονο με κοινοποίηση ταυτόχρονα σε κάποιο περιοδικό του τύπου 4τροχοί, Auto moto Sport κλπ.
Ως συνήθως μετά από τέτοια περιστατικά εκείνοι θα σε κυνηγήσουν να σου αντικαταστήσουν το ελαττωματικό προϊόν.
Σωστη κινηση αυτη με την δημοσιευση. Σκεφτομαι και γω το ιδιο αν δεν δοθει αμεσα λυση απο την Pirelli. Να πω και γω οτι τα λαστιχα μου ηταν 16μηνων 23000χλμ με την διαφορα οτι εγω τα περπατησα το πολυ 80 μετρα απο την ωρα που καταλαβα το λαστιχο και αναψε η ενδειξη βλαβης στα ελαστικα και η ταχυτητα μου επειδη ημουνα σε στροφες δεν ξεπερνουσε τα 60χλμ/ωρα.

Μια ερωτηση τωρα. Αν ανοιξεις το διαφημιστικο φυλαδιο του αυτοκινητου (σε ολες τις σειρες που εφοδιαζει η BMW με runflat αναφερει οτι τα ελαστικα runflat που περναει η bmw στα αυτοκινητα της τα ελενχει προσωπικα και διπλα στο PIRELLI EUFORIA εχει και ενα αστερακι που σημενει οτι ειναι λαστιχο ελεγμενο.Μπορει αυτο να επιβεβαιωθει απο τον καθενα σας με μια απλη ματια στο λαστιχο.
Και ρωταω τωρα εγω αν μπορουμε να ζητησουμε ευθηνες και καλυψη εγγυησης απο την ιδια την BMW. Εγω παντως οταν πηγα το αυτοκινητο στην αντιπροσωπεια κρατησαν αποσταση απο το συμβαν με το λαστιχο και ειπαν οτι δεν εχουν καμια σχεση. και με παρεπεμσαν στη Pirelli.

Ελπιζω να βρεθει λυση και αν υπαρχει θεμα ασφαλειας του οχηματος και σε ολα τα υπολοιπα runflat που κυκλοφορουν να μαθευτει και να υπαρξει αντιδραση.

Συγνωμη για οτ μεγεθος του post.
__________________

www.snowclub.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-09-08, 17:32
Το avatar του χρήστη GIANNISKW
GIANNISKW Ο χρήστης GIANNISKW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Μηνύματα: 168
GIANNISKW is on a distinguished road
φιλε εγώ αγόρασα μια τύπο ανάγκης ρεζέρβα για τον άσο μου και σώθηκα
είναι από e46 115/90R16 και πιάνει ελάχιστο χώρο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 14-03-09 στις 16:23 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-10-08, 08:32
Το avatar του χρήστη TEO
TEO Ο χρήστης TEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 35
TEO is on a distinguished road
Όλα ΟΚ, θα μου τα αντικαταστήσει αύριο η PIRELLI όλα γιατί αρχίσανε να πετάνε συρματάκια στα καλά καθούμενα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 14-03-09 στις 16:25 Αιτία: Greeklish & κεφαλαία
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-10-08, 16:16
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Ετσι να γουσταρουμε...
__________________

www.snowclub.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 14-03-09 στις 16:26
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-11-08, 11:47
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Εχτές πήγα να αλλάξω τα run-flat και να βάλω συμβατικά....Σε όποιο λαστιχά και να πήγα έπεσε πάνω μου να με ΦΑΕΙ.Όλοι υποστήριζαν ότι είναι εγκλημα να βάλω συμβατικά ελαστικά σε αυτό το αυτοκίνητο μιας και το set-up του αυτοκινήτου είναι στημένο για run flat ελαστικά.Μάλιστα στην pirrelli μου είπανε ότι πολύ πελάτες που έβαλαν συμβατικά γύρισαν πίσω και έβαλαν πάλι run-flat γιατί απλά το αυτοκίνητο στις μεγαλύτερες ταχύτητες δεν έστριβε (μου ανέφεραν επίσης περίπτωση πελάτη που άλλαξε και αναρτήσεις και πάλι γύρισε και έβαλε run flat γιατι το αμάξι με τα συμβατικά ήτανε αλλού.........).Έχοντας ακούσει πολλές απόψεις εδω από πολλούς που έβαλαν συμβατικά ελαστικά και τα πάνε μια χαρά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ......Τελίκά τι είναι καλύτερο να γίνει????
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-11-08, 14:03
Το avatar του χρήστη nikos_E34
nikos_E34 Ο χρήστης nikos_E34 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-07-2004
Μηνύματα: 613
nikos_E34 will become famous soon enough
ε βεβαια τι θες να πουνε? οτι με την παραμικρη προκα θα αλλαζεις ολοκληρο λαστιχο αντι να κανεις μπαλωμα με 20-40-60 ευρω...εγω να ημουν λαστιχας θα κοιταζα να πουλησω τη πραματεια μου...εχω πολλους γνωστους με 5αρια και 3αρια και αναγεννηθηκαν με συμβατικα λαστιχα..πχ. ενας εδω βουλγαρια εσκασε το λαστιχο και καθοταν σαν το μλκ ολη νυχτα μεχρι που πηγα και τον μαζεψα με την οικογενεια του απο το δρομο..την αλλη μερα πηγε και αγορασε συμβατικα καινουρια μαζι με κιτ επισκευης (αφρος+κομπρεσερακι) και αυτο ηταν...

δεν εχετε μαθει μεχρι στιγμης οτι ο καθενας παει να πουλησει το στοκ του?
"ηταν σχεδιασμενο το αμαξι συμφωνα με τα λαστιχα αυτα"
τι λενε ρε γμτ..σκεφτονται πριν μιλησουν αυτοι οι ανθρωποι??

τεσπα αδερφε μη χολοσκας! βαλε συμβατικα και θα δεις τεραστια διαφορα προς το θετικο..θα δεις οτι το αμαξι δεν θα χτυπαει θα στριβει νορμαλ κλπ
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-11-08, 15:46
deepblue Ο χρήστης deepblue δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 1.605
deepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura aboutdeepblue has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NIKOS Z3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν την ρεζερβα δεν ειναι τιποτα εμενα που ειναι Ζ3 και η ρεζερβα ειναι σαν του ποδηλατου οποτε κι αν ειχα λαστιχο μεσα σε 20 λεπτα εφευγα.
Εγω παλι που δεν εχω ρεζερβα λογω του μπλοκε?
Πηγα και πηρα ενα σετ με αμπουλα και ενεση και ο θεος χορηγος !!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-11-08, 12:32
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
ε βεβαια τι θες να πουνε? οτι με την παραμικρη προκα θα αλλαζεις ολοκληρο λαστιχο αντι να κανεις μπαλωμα με 20-40-60 ευρω
Και αυτό μύθος είναι. Επισκευάζονται μια χαρά τα Run Flat (μπάλωσα ένα δικό μου), απλά έχουν διαφορετική μέθοδο βουλκανισμού και πρέπει ο βουλκανιζατεράς: Να ξέρει, να έχει τα κατάλληλα υλικά και εργαλεία, να έχει χρόνο και μεράκι και να μην θέλει να σου πουλήσει λάστιχα. Το αυτοκίνητο έμεινε 1 ημέρα στο βουλκανιζατέρ για να γίνει η επισκευή. Όλα καλά με το λάστιχο, και έχω κάνει 5.000χλμ από τότε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
αρνητικά runflat, runflat


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.