Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-12-09, 19:09
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τελικα λογω ελλειψης πολλων επιλογων απο κοντινα μου καταστηματα ειδων αυτοκινητου και πολυκαταστηματα, κατεληξα στις Osram Nightbraker. Τις δοκιμασα σημερα και με τη βροχη. Να σας πω την αληθεια δεν ειδα και τρελλη διαφορα παρα μονο ισως στο χρωμα που ειναι πιο λευκο. Ακομα δε τα εχω δοκιμασει τα φωτα και σε επαρχιακο δρομο τελειως σκοτεινο. Τωρα δε μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα μεσα στην πολη με φωτα, βροχη, βρεγμενους δρομους που γυαλιζουν και βρωμικα φαναρια μου.
Με καλυτερες συνθηκες καποια αλλη στιγμη θα εχω πιο ολοκληρωμενη γνωμη...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-12-09, 19:18
Το avatar του χρήστη kapetanios
kapetanios Ο χρήστης kapetanios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 111
kapetanios is on a distinguished road
Στο fiesta είχα osram coolwater,πολύ καλή απόδοση και αποτέλεσμα σε σχέση με τις συμβατικές αλλά πολύ μικρή διάρκεια ζωής,στο χρόνο πάνω είχα αλλάξει την αριστερή και αμέσως μετά το πούλησα.




__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-01-10, 18:57
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Από διάρκεια ζωής, όσο και οι κανονικές λάμπες αλογόνου...δεν ξέρω πόσο είναι 4-5 χρόνια?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kapetanios Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο fiesta είχα osram coolwater,πολύ καλή απόδοση και αποτέλεσμα σε σχέση με τις συμβατικές αλλά πολύ μικρή διάρκεια ζωής,στο χρόνο πάνω είχα αλλάξει την αριστερή και αμέσως μετά το πούλησα.
Δυστυχώς, ο συνάδελφος kapetanios έχει δίκιο. Τόσο από προσωπική εμπειρία, όσο και από αντίστοιχη εμπειρία γνωστού μου, έχω συμπεράνει πως η διάρκεια ζωής των "ενισχυμένων" ή "blue / xenon effect" λαμπών, κυμαίνεται γύρω στον ένα χρόνο...

Μάλιστα, αντίστοιχη λάμπα εμπορεύεται και η BMW. Πρόκειται για την λυχνία Η7 Polar 12V 55W με Ρ/Ν 07 50 0 030 662. Νομίζω πως είναι κατασκευής Osram και πρέπει να είναι αντίστοιχη της Osram Cool Blue. Είναι μάλιστα σχετικά (για τα δεδομένα της Ελληνικής αγοράς) φθηνές, περίπου 25.00 € / τεμάχιο. Στην συσκευασία αναφέρεται: "Shortened replacement interval", ήτοι "μικρότερο διάστημα αντικατάστασης".

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikosdov116i Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά δεν φέρω για το κόστος για τις λάμπες αλογόνου-εγώ τις ειχα πληρώσει κάπου 140ευρώ το ζευγάρι....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Από μαγαζιά, στην Ελλάδα δεν έχω ψάξει ιδιαίτερα, γιατί σε ένα μαγαζί που τις είχα βρείς ζητάγανε 60 Ευρώ το ζευγάρι....με 30 τις παίρνω από Αγγλία. Και επειδή βαριέμαι το ψάξιμο και τρέξιμο, προτιμώ το internet. Λάμπες αγοράζω εδώ και 5 χρόνια από εδώ: www.powerbulbs.com
Προσωπικά πλήρωσα σχεδόν 100.00 € για ένα ζευγάρι Philips Blue Vision H7! Πρώτη και τελευταία φορά... Ευτυχώς, χάρη στον συνάδελφο Fanis, ανακάλυψα, καθυστερημένα δυστυχώς, το site που αναφέρει στο παραπάνω post του. Ποικιλλία επιλογών, κριτικές και τιμές στο 1/3 περίπου των εδώ καταστημάτων...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-01-10, 20:02
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
100.00 ευρω?Ποτε?
Εγω τις πηρα 40 ευρω+5 ευρω τις ''ψειρες'' αντιστοιχου χρωματος....
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-01-10, 20:32
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Μεταξύ 20 και 23 Δεκεμβρίου, σε γνωστό και μεγάλο κατάστημα αξεσσουάρ.
Οι "ψείρες" που λες, δηλ. οι λαμπίτσες των φώτων στάσης, ήταν "δώρο" και περιλαμβανόντουσαν στη συσκευασία...
Μάλλον μ' έπιασαν κώτσο, ε;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-01-10, 21:08
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Μαλλον.Εγω τις πηρα σε συνοικιακο καταστημα πριν 3 μηνες περιπου.
Τις ειχα βαλει και στην 36αρα πριν 4+ χρονια και τοτε ειχαν κοστισει παλι 45 ευρω....
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-01-10, 16:41
Το avatar του χρήστη bmwedakias1600cc
bmwedakias1600cc Ο χρήστης bmwedakias1600cc δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-12-2009
Μηνύματα: 63
bmwedakias1600cc is on a distinguished road
καλησπερα.χθες περασα αυτες τις ostram night breaker με 40 € το ζευγαρι.αρκετα καλες πολυ καθαρο φως τη νυχτα και επιτελους εχω φως σε βρεγμενο μαυρο δρομο αλλα μου φανηκαν λιγο ακριβες για να αλλαξω ολο το σετ και να εχω ενα ομορφο αποτελεσμα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-01-10, 14:47
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος μέλος στο forum, αν και πολύ καιρό διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον τα μηνύματα και τις συμβουλές σας.
Κολλημένος με την BMW εδώ και χρόνια βλέπετε!Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιο κατάστημα στα Νότια Προάστια των Αθηνών ή στην περιοχή του Πειραιά για την αντικατάσταση των λαμπτήρων αλογόνου με aftermarket σε αυτοκίνητα BMW και ΜΙΝΙ .Ενδιαφέρομαι για ποιοτική κσι εγγυημένη εργασία, χωρίς παρενέργειες στο ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου.Αν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικό,παρακαλώ ας με ενημερώσει με p.m., προκειμένου να μη θεωρηθεί ως διαφήμιση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-01-10, 14:43
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Εαν θες απλα να βαλεις αλλες λαμπες αλογονου και οχι ξενον, το κανεις και μονος σου αφου ειναι πολυ ευκολο και εξηγειται και επαρκως και στο εγχειριδιο του αυτοκινητου. Εσυ απλα θα πρεπει να αγορασεις λαμπες της αρεσκειας σου. Τωρα αν θες να κανεις μετασκευη σε ξενον, σε αυτο μπορω να σου στειλω πμ με καποια καταστηματα εγκαταστασης ξενον αν θες.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-01-10, 15:26
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Θα προτιμούσα γίνει η αντικατάσταση από κάποιον επαγγελματία,ώστε να εξασφαλιστεί η συμβατότητα με το ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου,με βαση τις εργοστασιακές προδιαγραφές.Επειδή,όμως,θα ενδιέφερε και η εναλλακτική τοποθέτησης xenon, θα σε παρακαλούσα να μου στείλεις πμ με τα καταστήματα που αναφέρεις,ώστε να πάρω κάποιες προσφορές.Ευχαριστώ πολύ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.