Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-03-10, 22:16
mimisbmw Ο χρήστης mimisbmw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Μηνύματα: 19
mimisbmw is on a distinguished road
bmw m3e36 vs m3e46 ερώτηση

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Μ3 Ε36 ΚΑΙ Μ3 Ε46 ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ BMW E36 316COUPE ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ Μ3 Ε36 ΜΕ 321PS.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΝΑ Μ3 Ε36 ΜΕ 321ps ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΟ Η ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΕΝΑ BMW E46.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΩΝ 2 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝΕ ΑΝΟΙΞΕΙ (ΕΧΟΥΝΕ ΚΟΝΤΡΑΡΙΣΤΕΙ) ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Μ3Ε36 ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΙΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ Μ3Ε46 (ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ 330), ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΜΕ 2 Μ3 Ε36 321ps ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΜΕΝ ΠΡΩΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΧΝΕΙ 2-3 ΚΑΡΟΤΣΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 220-230 km ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ 1 ΚΟΛΩΝΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΩ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-03-10, 22:19
Το avatar του χρήστη Leonidas_Thess
Leonidas_Thess Ο χρήστης Leonidas_Thess δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2008
Μηνύματα: 558
Leonidas_Thess will become famous soon enough
Φίλε μου καλως ηρθες στην παρεα μας γραφε με μικρα ειναι κανονας του φορουμ με τα κεφαλεια ειναι σαν να φωναζεις.

Φιλικά Λεωνίδας
__________________

Οι βλάκες και οι ηλίθιοι είναι ανίκητοι
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-03-10, 22:33
xarism3e36 Ο χρήστης xarism3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 55
xarism3e36 is on a distinguished road
m3

φιλε μου εχω μ3ε36 321 και τα δωσει με ε46 smg απο σταση σε καλη ασφαλτο και συγκεκριμενα μετα τα δικαστηρια πηγαινοντας για τα κτελ.ξεκινουσαμε μαζι μεχρι και την τριτη αλλα ανοιξε διαφορα το δικο μου με το μπηκε τεταρτη στο τελευταιο φαναρι πριν τα κτελ.μετα που μιλησα με τον κατοχο του ε46 μου ειπε οτι εαν ηταν χειροκινητο θα ημουνα ακομη πιο μπροστα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-03-10, 22:35
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Φιλαρακο για κοντρες θα το παρεις ?? λαθος αμαξι διαλεξες!!!Αν στο επομενο αμαξι σε νοιαζει μονο ποσο γρηγορο ειναι αστα και τα δυο και παρε uno turbo!!
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-03-10, 22:36
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Το Ε46 είναι χαλαρά μπροστά, μην το ψάχνεις. Το Ε36 που σας έριξε ήταν περίπτωση, προφανώς δεν ήταν νορμάλ, αν υποθέσουμε πως το Ε46 δουλεύει σωστά.
Μην ακούω χαζομάρες πως το Ε36 είναι μπροστά από Ε46...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konc : 01-03-10 στις 22:38
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-03-10, 23:52
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Δεν χρειάζεται να έχουμε ή να είχαμε κάποιο απο τα δύο για να ξέρουμε πως το Ε46 είναι πιο γρήγορο φίλε μου.
Είναι σαν να ρωτάς "Η Αυστραλία είναι στο Ν.Ημισφαίριο ή στο Βόρειο, αλλά παρακαλώ να μου απαντήσουν μόνο οι Γεωφυσικοί".
Ορίστε και πιο επίσημα :
Ε36
Ε46
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-03-10, 00:01
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χρειάζεται να έχουμε ή να είχαμε κάποιο απο τα δύο για να ξέρουμε πως το Ε46 είναι πιο γρήγορο φίλε μου.
Είναι σαν να ρωτάς "Η Αυστραλία είναι στο Ν.Ημισφαίριο ή στο Βόρειο, αλλά παρακαλώ να μου απαντήσουν μόνο οι Γεωφυσικοί".
Ορίστε και πιο επίσημα :
Ε36
Ε46
Κι ομως εισαι λαθος φιλε!Το Ε36 του οποιου παρεθεσες μετρησεις,δεν ειναι το 3.2 με τα 321 αλογα αλλα το 3λιτρο με τα 286 καθοτι το 3.2 βγηκε ΜΟΝΟ με 6αρι σασμαν και απο 1997 και μετα,οχι το 1993...Παρεπιπτοντως το Ε36 με τα 321 ειναι ελαφρως πιο γρηγορο απο Ε46 καθοτι η ιπποδυναμη ειναι σχεδον η ιδια(δυναμομετρημενα παιζουν και τα 2 στους τροχους γυρω στα 300 αλογα) το σασμαν ειναι το ιδιο στα χειροκινητα και το βαρος ειναι 140kg υπερ του Ε36.
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-03-10, 00:12
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Να και το EVO (το 3.2).
http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=152977
Ρε παίδες δεν έχω Μ3, αλλά το να είναι περασμένης γενιάς όχημα πιο αργό από το ΑΚΡΙΒΩΣ επόμενο μοντέλο είναι σαν ΚΑΘΕ μηχανικός στην BMW και ειδικά στο ///Μ division να δηλώνει ΑΝΟΙΧΤΑ ότι ΑΠΕΤΥΧΕ.

Εντάξει μπορεί ο S54 να είναι για τα ΜΠΑΖΑ μοτέρ, να μη πηγαίνει ΒΗΜΑ αλλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση ΙΔΙΑΣ κατάστασης Μ3 το Ε36 να είναι μπροστά.-

Δε χρειάζεται ΟΥΤΕ να έχεις Μ3 ΟΥΤΕ να είσαι επιστήμονας ΟΥΤΕ ΚΑΝ ο EVANGELLOS για να είσαι κάθετος ότι το Ε46 είναι πιο γρήγορο.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη oldcarskickass : 02-03-10 στις 00:13 Αιτία: λινκ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-03-10, 00:27
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός για την διόρθωση. Οπως βλέπουμε λοιπόν (βασικά βλέπουμε αυτά που ξέραμε), υπέρχει σε όλα το Ε46 απο πλευράς επιδόσεων
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-03-10, 00:49
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Οι χρονοι δειχνουν μια ελαφρα υπεροχη του Ε46(ουτε καροτσα) αλλα στην πραξη ποτε δεν το'χω δει να επαληθευεται....Στον δρομο τουλαχιστον.Βεβαια παντα υπαρχει ο παραγοντας ''οδηγος''.Τεςπα ετσι κι αλλιως το Ε46 ειναι κλασεις ανωτερο αυτοκινητο σε ολα του,αλλιως το M-Division δεν θα εμπαινε στον κοπο να το βγαλει στη παραγωγη.Αν θες να'σαι γρηγορος στην ευθεια προσανατολισου σε μπροστοκινητα τουρμπακια...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.