Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 14-02-11, 17:59
Το avatar του χρήστη turbodog
turbodog Ο χρήστης turbodog δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-06-2008
Μηνύματα: 80
turbodog will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαμά Μ3 δουλεύουν έως 12.8 ... το csl έως 13.1 ... γενικά πάντως έως 13.1 δεν έχεις πρόβλημα και δε θα γίνει μάλλον adapt ... πιο φτωχό μίγμα δύσκολα δε θα το διορθώσει ... το ίδιο και αν προσπαθήσεις να δουλέψεις πολύ πλούσιος ... κάτω από 12 είναι μάλλον αδύνατο να σε αφήσει
Καλα μην ορκιζεσαι για αυτο. Εγω εδω και ενα χρονο δουλευω κατω απο 12 (και συγκεκριμενα στο 11.7-11.9) και με αφηνει μια χαρα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
1ες ρολ...........όπου το κομπρεσσερ έφτασε και πέρασε...
2ες ρολ.............όπου το κομπρεσεερ έφτασε και πέρασε πάλι...
ρολ 3ες............ κλπ θα είναι τσόντα υπέρ του s/c...
το αμάξι του Μήτσου ειναι απίστευτο...
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 21-02-11, 16:30
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα μην ορκιζεσαι για αυτο. Εγω εδω και ενα χρονο δουλευω κατω απο 12 (και συγκεκριμενα στο 11.7-11.9) και με αφηνει μια χαρα.
ναι αλλά εσύ έχεις αλφα ν από αμερική μεριά !!! ... είπαμε με τσόφλια δεν κάνεις ομελέτα ... και φαίνεται ότι οι Αμερικλάνοι το κατέχουν πλέον το άθλημα !!!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 22-02-11, 09:11
Το avatar του χρήστη NICK_M3
NICK_M3 Ο χρήστης NICK_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-09-2005
Μηνύματα: 1.221
NICK_M3 will become famous soon enoughNICK_M3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι αλλά εσύ έχεις αλφα ν από αμερική μεριά !!! ... είπαμε με τσόφλια δεν κάνεις ομελέτα ... και φαίνεται ότι οι Αμερικλάνοι το κατέχουν πλέον το άθλημα !!!
και οχι μόνο οι αμερικάνοι...!!!

γενικά στο εξωτερικό το κατέχουν το γ@μημένο!!!!

πάντως προσοχή στο timing που θα δώσει όποιος το δώσει...θέλει πολύ προσοχή πώς και που το ανεβάζεις....!!!!

εγω που δεν ξέρω και πολλά απο θεωρίες...γενικά το ram air δεν θα δουλέψει εκτός και αν εχεις ανα χείρας κάποιον που ξέρει πως να δουλέψει τις μεταβλητές που χρειάζεται...και αν αλλάξει κάτι στον καιρό τον αέρα την υγρασία την σελήνη ή του ερθει περίοδο πάλι απο την αρχή...

αν κάποιος έχει κάνει δουλειά σε πρόγραμμα που πουλάει τότε ή θα είναι με την μαμα εισαγωγή ή θα ειναι με alphaN και δεν είναι τυχαίο καθόλου...

εταιρεία που συνεργάστηκα πολύ πρόσφατα πάντως μόνο για μαμα εισαγωγή ή για csl ή τύπου csl κάνουνε δουλειά...

μην πετάμε λεφτάκια τσάμπα τέτοιες εποχές...
__________________

Natural Aspirated...
12,7 compression ratio,CSL intake,288/280 cams,head work
much much more...
QSDS
...

Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 23-02-11, 12:18
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Νίκο τι εννοείς ram air ρε ??? ...ποιά εισαγωγή είναι Ram air ??? ...

πάντως έτσι και αλλιώς το αβανς είναι το μοναδικό πράγμα που έχει νόημα να αλλάξει ο προγραμματιστής σε Μ3 με ΦΠΕ ... ακόμα και σε μένα το αλφα -ν ουσιαστικά πρέπει να δουλέυει με μίγμα πολύ κοντά στο μαμά και απλά να δίνει παραπάνω κάυσιμο ΑΝ τελικά με την εισαγωγή έχω καταφέρω να βάλω πιο πολύ αέρα !!! ... στην περίπτωση που ήμουνα με μαφ αυτό θα το έκανε ΑΥΤΟΜΑΤΑ η dme
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 23-02-11, 14:21
Το avatar του χρήστη turbodog
turbodog Ο χρήστης turbodog δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-06-2008
Μηνύματα: 80
turbodog will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο τι εννοείς ram air ρε ??? ...ποιά εισαγωγή είναι Ram air ??? ...
Εννοει μαλλον τις Gruppe M και τα συναφη style Groyppe M. Που εχουν την π@π@ρια μπροστα (βλεπε σκουπα αλλα rallye style στην πιο αποτυχημενη version ομως). Αν και δεν νομιζω να δουλεψε ποτε αυτο(στο Μ...στο rallye μια χαρα δουλεψε). Ισως να ψιλοεδινε κατι στα πολλα (μα παρα πολλα) αν και εχω τις αμφιβολιες μου. Ειχα βρει και στο Ebay μια περιοδο την σκουπα σκετη, που κουμπωνε στο μαμα φιλτροκουτι, παιρνοντας την θεση του πανω εργοστασιακου inlet. Κατι σαν Ram-air δλδ. Αλλα τελικα δεν το αγορασα καθως βρηκα καλυτερο τροπο να πεταξω τα λεφτα μου: Μπουκαλακι στην παραλια+parking πρωτη μουρη στο παραπανω μαγαζι.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
1ες ρολ...........όπου το κομπρεσσερ έφτασε και πέρασε...
2ες ρολ.............όπου το κομπρεσεερ έφτασε και πέρασε πάλι...
ρολ 3ες............ κλπ θα είναι τσόντα υπέρ του s/c...
το αμάξι του Μήτσου ειναι απίστευτο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.