Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-12-08, 18:42
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Φτερωτη Ε39

Παιδες, το πρωι που βαζω μπρος, ακουω την φτερωτη, καθως γυριζει, να βγαζει εναν θορυβο, λες και εχει καποιο σημειο που να χρειαζεται λιπανση.Ειναι ενα εκνευριστικο γιτς- γιτς- γιτς, που μολις λιγο ζεσταθει το αυτοκινητο, χανεται εντελως.Παει πουθενα το μυαλο σας?Κατα τα αλλα, κανενα λειτουργικο προβλημα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-12-08, 11:06
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
αν μιλας για την φτερωτη του ψυγειου(γιατι δεν πιστευω να εβαλες τουρμπινα χωρις να με ενημερωσεις....) τοτε μαλλον ειναι ο υδραργυρικος συμπλεκτης αυτης.αλλαζετε ευκολα,και οικονομικα,δεν θυμαμαι ακριβως ποσο κανει,πιστευω γυρω στο 70αρι.....(παιζει να ειναι και απο τον τεντωτηρα ιμαντα βεβαια...)
αν βρηκες την λυση,πες την και σε μας,ωστε να το εχουμε στην βαση δεδομενων που κατοικοεδρευει εις τον εγκεφαλο μας................
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-12-08, 15:43
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Χε Χε, ναι του ψυγειου.Εννοειται θα ενημερωσω.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-02-09, 16:46
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Λοιπον Σταυρε και λοιποι,τελικα ο ιδιος ο μηχανικος μου ειπε χθες οτι πρεπει να ειναι ο ιμαντας του δυναμο.Μου αλλαξε και τον πλαστικο τεντωτηρα του ιμαντα.Ολα καλα.Μου αλλαξε βεβαια και τα λαδια, οχι φιλτρο λαδιου, και τα δυο φιλτρα καμπινας και μου πηρε 240 ευρουλακια.Θα ψαξω να βρω το κοστος των ανταλλακτικων να δω αν μου πηρε ακριβα το σκαλπ.Δηλ με φπα θα πηγαινε 287 ευρω....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-02-09, 17:12
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
δεν ξερω για την δικη σου τσεπη,αλλα για μενα πηρε πολλα...
30 τα λαδια(τοσο τα πηρε αυτος)
20 τεντωτηρας
10 ιμαντας
40 τα φιλτρα
συνολο 100 πανω κατω
δλδ ενα 100αρικο στην τσεπη απο εσενα.
εναν σαν εσενα να εχει την ημερα,την εκανε λαχειο ο τυπος.φανταζεσε τι βγαζουν τα μεγαλα ονοματα????????
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-02-09, 17:32
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω για την δικη σου τσεπη,αλλα για μενα πηρε πολλα...
30 τα λαδια(τοσο τα πηρε αυτος)
20 τεντωτηρας
10 ιμαντας
40 τα φιλτρα
συνολο 100 πανω κατω
δλδ ενα 100αρικο στην τσεπη απο εσενα.
εναν σαν εσενα να εχει την ημερα,την εκανε λαχειο ο τυπος.φανταζεσε τι βγαζουν τα μεγαλα ονοματα????????
Σταυρο μια ερωτηση ... 30 ευρω λαδια μοτερ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-02-09, 17:59
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stauros772000 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω για την δικη σου τσεπη,αλλα για μενα πηρε πολλα...
30 τα λαδια(τοσο τα πηρε αυτος)
20 τεντωτηρας
10 ιμαντας
40 τα φιλτρα
συνολο 100 πανω κατω
δλδ ενα 100αρικο στην τσεπη απο εσενα.
εναν σαν εσενα να εχει την ημερα,την εκανε λαχειο ο τυπος.φανταζεσε τι βγαζουν τα μεγαλα ονοματα????????
Κοιτα, δεν ξερω αν πηρε 30 τα λαδια γιατι εγω τα 6 λιτρα τα πηρα τιμη λιανικης 11 ευρω το λιτρο(5-30)εννοειται με πληρωμενο φπα.Αυτος ουτε αποδειξη δεν μου εκοψε.Τα αλλα δεν ξερω τι τιμη εχουν.Αυτος μου ειπε 70 ευρω τα δυο φιλτρα.Τωρα τον τεντωτηρα και τον ιμαντα δεν ξερω.Δευτερα ομως θα μαθω.Το κακο ειναι οτι δεν βλεπω φως ρε γμτ σε εναν μηχανικο που να μην σε πιανει τον κ..ο.Μου φαινεται θα ψαξω να βρω τιποτε αλλο εδω στη Θεσσαλονικη.
Καθως κοιταζα το αμαξι απο κατω, το ψυγειο μου, ειδα οτι ειχε κουρμπαρει στην κατω βαση.Ωχ λεω, να δεις που θα χρειαστουμε και ψυγειο.Δεν του ειπα τιποτε, γιατι αν για τα παραπανω μου πηρε τοσα, θα αγορασω μονος μου το ψυγειο και θα δω τι θα κανω.
Τα φιλτρα που μου αλλαξε, σιγουρα θα τα επαιρνα φτηνοτερα.Το abs αυτος μου ελεγε 600 κι εγω το πηρα 400 και κατι.Αστα να πανε.Και πιανουν τα χερια μου, αλλα αν δεν δεις πως το κανουν μια φορα...Εμπιστευεσαι?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsambu : 06-02-09 στις 18:06
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-02-09, 18:56
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsambu Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες, το πρωι που βαζω μπρος, ακουω την φτερωτη, καθως γυριζει, να βγαζει εναν θορυβο, λες και εχει καποιο σημειο που να χρειαζεται λιπανση.Ειναι ενα εκνευριστικο γιτς- γιτς- γιτς, που μολις λιγο ζεσταθει το αυτοκινητο, χανεται εντελως.Παει πουθενα το μυαλο σας?Κατα τα αλλα, κανενα λειτουργικο προβλημα...
και εμενα ετσι κανει για λιγα δλδ το πρωι κρυο και μετα σταματαει
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-02-09, 19:01
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταυρο μια ερωτηση ... 30 ευρω λαδια μοτερ?
ελα ρε μικ......λες να εβαλε σουπερ ντουπερ λαδι?οτι φτηνοτερο ειχε εβαλε.....ή μηπως μπορεις να αποδειξεις το αντιθετο????ελληνας δεν ειναι????τι περιμενεις....αν δεν εισαι απο πανω του,μην εχεις σε κανενα εμπιστοσυνη........μπορει να πιανω τα ακρα,αλλα: να ελπιζεις για το καλυτερο αλλα να προετοιμαζεσαι για το χειροτερο......ακομα και σφραγισμενο μπουκαλι να σου δειξει,μην το πιστευεις απολυτα......ανοιξε εσυ ενα μπουκαλι,και δωστο μου να στο ξανασφραγισω,παρθενοραφη ενα πραμα.............
οι τιμες που εδωσα ειναι στο περιπου.τον τεντωτηρα τον αλλαξα και εγω μονος μου σε αυτην την τιμη ,1 χρονο πριν.οσο για τα λαδια,υπαρχουνστην αγορα λαδια με 15ευρω/5λιτρο,δεν ειναι για πεταμα,αλλα αν ειναι αυτα τα λαδια να στα χρεωνουν 60-90 ευρω,ε τοτε βουρλιζομαι..........
εγω τιμες εδωσα,οπως νομιζω ειναι στην πραγματικη αγορα,δεν ειναι αναγκη να τις δεχτητε.......αν σας βολευει να πιστεψετε οτι ο μηχανικος εδωσε στα υλικα 300 ευρω στα υλικα και εβαλε απο την τσεπη του μαλιστα 60,αλλα εσας σας πηρε 240 γιατι ειναι αγιος αθρωπος(),κανεις δεν θα σας εμποδισει......
φιλικα ετσι?δεν θα χαλαστουμε τωραααααααααααααααααααα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-02-09, 19:09
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
και εμενα ετσι κανει για λιγα δλδ το πρωι κρυο και μετα σταματαει
αλλαξε τεντωτηρα ιμαντα και τον ιμαντα,και δες το ξανα.
υποψην,για να τα αλλαξεις μονος σου αυτα,πρεπει να βγαλεις την φτερωτη νομιζω...
βγαινει ευκολα......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.