Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 21-09-09, 12:01
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
εγώ δεν πιστεύω ότι είναι ζημιάρικο.
Ναι έχει τα προβλήματα αυτά που λέμε αλλά δεν είναι αρκετά για να χαρακτηριστεί ζημιάρικο
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 21-09-09, 12:29
Το avatar του χρήστη Chalyps
Chalyps Ο χρήστης Chalyps δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2007
Μηνύματα: 903
Chalyps will become famous soon enoughChalyps will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια, ας μην τα κανουμε τραγικα τα πραγματα. Δεν ειναι ζημιαρικο το Ε9χ και ουτε εχει παρουσιασει περισσοτερα προβληματα απο αλλα μοντελα της φιρμας ή ανταγωνιστων.
Ειναι ελαχιστες οι περιπτωσεις μοντελων που δεν εχουν προβληματα , ετσι και το Ε9χ εχει τα δικα του.

Απλως πλακωσαμε αρκετοι χρηστες με το γενικευμενο προβλημα της αντλιας , αλλοι 3-4 ειχαν καποια διαφορα προβληματακια και βγαλαμε το πορισμα οτι το Ε9χ ειναι προβληματικο.
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα και καλο ειναι να ειμαστε ψυχραιμοι ωστε να μην δημιουργουνται εντυπωσεις που δεν ισχυουν.
Συμφωνώ! Το αμάξι είναι υπέροχο σε όλα του , βρίσκεις πράγματα που δεν υπάρχει περίπτωση να σου προσφερθούν απο αλλού....
Το οτι έχει τύχει σε ορισμένους μας κάποιο μικροσυμβάν δεν μπορεί να ισοπεδώσει το γενικό προφίλ της Ε που το θεωρώ -ακόμα κ υπο αυτές τις συνθήκες- μονόδρομο!*

*(yet)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 21-09-09, 15:35
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Eντάξει, ζημιάρικο με την αυστηρή έννοια του όρου ίσως δεν είναι. Δεν είναι όμως και απροβλημάτιστο όπως οι προηγούμενες 3άρες (κυρίως Ε46). Εγώ μέσα σε 2,5 χρόνια έχω αλλάξει ένα προβολέα που είχε υδρατμούς (ξέρω πολλούς κατόχους που έχουν παρόμοιο πρόβλημα), η μοκέτα από την πλευρά του συνοδηγού είχε ξεκουμπώσει (ποτέ δεν φτιάχτηκε εντελώς), μια φορά κάηκε ασφάλεια με αποτέλεσμα οι μισές πόρτες να κλειδωθούν και να μην ανοίγουν και οι άλλες μισές να μην κλειδώνουν και το πιο πρόσφατο, η κολώνα τιμονιού με κόστος επισκευής 550Ε. Το αγαπάω, το εκτιμάω αλλά δεν είναι και ό,τι πιο αξιόπιστο κυκλοφορεί, μην τρελαθούμε κιόλας. Και επίσης είναι νωρίς ακόμα να βγει πόρισμα, κυρίως όσον αφορά στους κάτοχους του facelift. Ας περάσουν 3-4 χρονάκια και τότε θα μπορούμε να είμαστε πιο σίγουροι για το πόσο προβληματικά ή όχι είναι τα αμάξια μας.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 21-09-09, 16:15
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι όμως και απροβλημάτιστο όπως οι προηγούμενες 3άρες (κυρίως Ε46)
Και το Ε46 ειχε τα θεματακια του...

Δοξα την BMW ουκ λιγα ECU glove boxes πηραν νερα μετα το πλυσιμο , ουκ λιγοι πολλαπλασιαστες αλλαχθηκαν...και τα "μεταλλακια" των πρωτων Μ3 ειχαν τα θεματα τους.

Αυτο δεν εκανε το αμαξι ζημιαρικο.
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 21-09-09, 17:01
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panoz_335i Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το Ε46 ειχε τα θεματακια του...

Δοξα την BMW ουκ λιγα ECU glove boxes πηραν νερα μετα το πλυσιμο , ουκ λιγοι πολλαπλασιαστες αλλαχθηκαν...και τα "μεταλλακια" των πρωτων Μ3 ειχαν τα θεματα τους.

Αυτο δεν εκανε το αμαξι ζημιαρικο.

είχε είχε... και τα παγούρια ψυγείου και τις τσιμούχες θυρών και τους πολλαπλασιαστές του και τους αισθητήρες εκεντροφόρου κτλ κτλ αλλά όχι τίποτα σοβαρό και στη τελική το δικό μου έχει 140.000 χιλιόμετρα

σαν κάτοχος Ε46, Ε90 και Ε92 ταυτόχρονα τολμώ να πω ότι όλα είναι πραγματικά καλά αμάξια και δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο σε επίπεδο αξιοπιστίας
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 24-09-09, 22:27
Το avatar του χρήστη coyote
coyote Ο χρήστης coyote δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-05-2009
Μηνύματα: 89
coyote is on a distinguished road
Με αφησε στα 2000κμ με αντλια χαμηλης και υψηλης, μου το δωσανε σε 2 μερες και με αφησε σε 10 κμ απο εγκεφαλο αντλιας....

Τωρα εχω 5500 κμ και μαυρη εξατμιση και μειον 500ml λαδι...
__________________
ΟΧΙ αλλο κάρβουνο

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/album.php?u=9617
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 24-09-09, 22:51
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από coyote Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αφησε στα 2000κμ με αντλια χαμηλης και υψηλης, μου το δωσανε σε 2 μερες και με αφησε σε 10 κμ απο εγκεφαλο αντλιας....

Τωρα εχω 5500 κμ και μαυρη εξατμιση και μειον 500ml λαδι...
Λυπάμαι που το λέω, αλλά καλωσήρθες στο κλαμπ...
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 25-09-09, 09:21
Το avatar του χρήστη coyote
coyote Ο χρήστης coyote δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-05-2009
Μηνύματα: 89
coyote is on a distinguished road
Το κατάλαβα και μόνος μου

Το ρετάρισμα που αναφέρουν οι φίλοι είναι σαν να πατας γκάζι (με 1000 στροφες) και να μη φεύγει αμέσως και σα να κλωτσάει... και να επιταχύνει τελικα?
__________________
ΟΧΙ αλλο κάρβουνο

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/album.php?u=9617
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 25-09-09, 10:01
Το avatar του χρήστη Chalyps
Chalyps Ο χρήστης Chalyps δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2007
Μηνύματα: 903
Chalyps will become famous soon enoughChalyps will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από coyote Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κατάλαβα και μόνος μου

Το ρετάρισμα που αναφέρουν οι φίλοι είναι σαν να πατας γκάζι (με 1000 στροφες) και να μη φεύγει αμέσως και σα να κλωτσάει... και να επιταχύνει τελικα?
δες το σχόλιο μου εκεί...

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...3%EC%E1&page=3
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 25-09-09, 11:32
Το avatar του χρήστη coyote
coyote Ο χρήστης coyote δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-05-2009
Μηνύματα: 89
coyote is on a distinguished road
Ευχαριστώ


κι εγώ έχω που και που κομπιάσματα... δε το σκίζω όμως όπως το honda που είχα μέχρι τέλους (στα κόκκινα)... Δεν αισθάνομαι ότι ειναι αμάξι για 6000 στροφές....

Από βδομάδα θα πάω ΄για όλα αυτά συνεργείο... μπας και θέλει κάποια αλλαγή σε κάτι.
Περισσότερο θεωρώ ότι καιει και λίγο παραπάνω... Ισως γι αυτό έχω τόσο μαυρη μπούκα
__________________
ΟΧΙ αλλο κάρβουνο

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/album.php?u=9617
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.