Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-07-09, 19:10
Το avatar του χρήστη ankor
ankor Ο χρήστης ankor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-12-2007
Μηνύματα: 203
ankor is on a distinguished road
ΤΙ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΥΛΙΞΩ?

Άλλο και τουτο.Μου φαινεται καποιοι ότι λαλακια τουs κατεβει πανε και το κανουν στο αυτοκινητο τουs.Kαι αντε εχειs κανα LADA του 75 και λεs δεν γ…..αι τι ειχαμε τι χασαμε αλλα εδώ?
Το παρακατω αρθρο λεει χοντρικα ότι με μια ταινια 3Μ αλλαζειs και προστατευειs το χρωμα του αυτοκινητου σου για 3-4 χρονια.
Βεβαια λεω εγω τωρα λεω αν :είναι το αυτοκινητο μεs τον ηλιο με κανα καυσωνα και παs και το δειs ΖΑΡΩΜΕΝΟ η με τιποτα ΦΟΥΣΚΑΛΕS και τιποτα πιτσιρικια με καρφιτσεs να προσπαθουν να σκασουν τιs φουσκαλεs…..τι γινεται?

Σαs παραθετω το αρθρο με φωτο τηs επεμβασηs αρπα-κολλα

http://www.zimbio.com/BMW/articles/5...BMW+335i+WHITE
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-07-09, 19:47
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Καλό κι αυτό...Άιντε να δούμε τι άλλο θα εφευρεθεί...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-07-09, 20:05
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Πληροφορω και τους δυο πως αυτη η δουλεια γινεται και στην Ελλαδα με κοστος περι τα 900-1000 ευρω για ολο το αμαξι και δεν ειναι καθολου λαλακια...
Τυχαινει να εχω κολλητο που εχει μαγαζι με τετοια "αυτοκολλητα" και να εχω δει παρα μα παρα πολλες δουλειες του...Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο σα να το εχεις βαψει , το δε αυτοκολλητο ειναι τοσο ανθεκτικο που δεν καταλαβαινει τιποτα ουτε με τη ζεστη ουτε με το κρυο ουτε με το νερο...μονο αν πας και το γδαρεις θα βγει οπως και το κανονικο το χρωμα...Επισης αν αλλαξεις χρωμα ολο το αμαξωμα το οριτζιναλ χρωμα σου παραμενει καινουριο χωρις "κολλες" κτλ...Ουτως η αλλως τα παιδια δινουν εγγυηση στις δουλειες τους...Δεν ειναι αναγκη να "ξανα"κανω διαφημιση και να αναφερω το ονομα του μαγαζιου αλλα εχουν φτιαξει πολλα αυτοκινητα του χωρου με εντυπωσιακα αποτελεσματα...Ειτε ολο το αμαξωμα ειτε εντυπωσιακα στικερς..
Οποτε καθε αλλο παρα λαλακια ειναι ...
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-07-09, 22:13
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
1000€ θέλουν και για να βάψουν ένα αυτοκίνητο σχεδόν τα ίδια χρήματα δηλαδή.
Εγώ με τα χίλια θα έβαζα αυτή την μεμβράνη...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-07-09, 22:36
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Zer0cooL Εμφάνιση μηνυμάτων
Πληροφορω και τους δυο πως αυτη η δουλεια γινεται και στην Ελλαδα με κοστος περι τα 900-1000 ευρω για ολο το αμαξι και δεν ειναι καθολου λαλακια...
Τυχαινει να εχω κολλητο που εχει μαγαζι με τετοια "αυτοκολλητα" και να εχω δει παρα μα παρα πολλες δουλειες του...Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο σα να το εχεις βαψει , το δε αυτοκολλητο ειναι τοσο ανθεκτικο που δεν καταλαβαινει τιποτα ουτε με τη ζεστη ουτε με το κρυο ουτε με το νερο...μονο αν πας και το γδαρεις θα βγει οπως και το κανονικο το χρωμα...Επισης αν αλλαξεις χρωμα ολο το αμαξωμα το οριτζιναλ χρωμα σου παραμενει καινουριο χωρις "κολλες" κτλ...Ουτως η αλλως τα παιδια δινουν εγγυηση στις δουλειες τους...Δεν ειναι αναγκη να "ξανα"κανω διαφημιση και να αναφερω το ονομα του μαγαζιου αλλα εχουν φτιαξει πολλα αυτοκινητα του χωρου με εντυπωσιακα αποτελεσματα...Ειτε ολο το αμαξωμα ειτε εντυπωσιακα στικερς..
Οποτε καθε αλλο παρα λαλακια ειναι ...
θα ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις η αν εχεις δει οταν αφαιρουνται οι μεμβρανες πως ειναι το κανονικο χρωμα που υπαρχει απο κατω.
επισης αν καποιος θελει να αλλαξει η να βαλει μεμβρανη σε ενα η δυο κοματια του αυτοκινητου του ,εχει την δυνατοτητα?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-07-09, 23:23
Το avatar του χρήστη Andreas_E92_ilsvm41
Andreas_E92_ilsvm41 Ο χρήστης Andreas_E92_ilsvm41 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 158
Andreas_E92_ilsvm41 is on a distinguished road
Εγώ θέλω να δω τί θα πει κάποιος που έβαλε τέτοιες μεμβράνες και άλλαξε χρώμα στο αμάξι του, σε πιθανό μπλόκο! Όταν η άδεια θα λέει π.χ. μαύρο και εσύ το έχεις κάνει π.χ. χρυσαφί, μάλλον την κάνεις με συνοπτικές, για παρέα στον Σάββα Ξηρό (αν είναι μέσα κι αυτός και δεν έχει φύγει με κανένα... υποβρύχιο)

Βέβαια θα πρέπει να το προσέξει και ο χωροφύλαξ, που δεν νομίζω ότι κοιτάνε ποτέ στην άδεια για το χρώμα του αυτοκινήτου. Το παίζεις όμως?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-07-09, 00:13
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Το ιδιο με αυτο ειναι?
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=19450
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-07-09, 00:26
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Μια χαρα ιδεα. Προστατευεις ετσι και το στοκ χρωμα του αμαξιου, δεν χανεις και σε μεταπωλητικη αξια. Εγγυημενο αποτελεσμα αν πεσεις σε καλο μαγαζι, μικροτερο κοστος αμα τυχον θες να βαψεις ξεχωριστα κομματια(πιστευω).

Εγω αναρωτιεμαι αμα θαμπωνει τι κανεις. Το λουστραρεις, το περνας κρεμες και κερια, τι?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-07-09, 00:31
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36-Hartge Εμφάνιση μηνυμάτων
1000€ θέλουν και για να βάψουν ένα αυτοκίνητο σχεδόν τα ίδια χρήματα δηλαδή.
Εγώ με τα χίλια θα έβαζα αυτή την μεμβράνη...
Που για να πάω και εγώ; Γενικό βάψιμο εξωτερικό αυτοκινήτου κοστίζει από 2000€ και πάνω, παντού. Εκτός αν μιλάμε για ένα κυριολεκτικό "πασάλειμα", πρόχειρο τρίψιμο και βάψιμο με τα πλαστικά και τα τζάμια πάνω στο αυτοκίνητο.

Όχι πως εγώ θα έβαζα τις μεμβράνες αλλά δεν δείχνουν δα και άσχημες. Εγώ πάντως απλώς και μόνο για να αλλάξω χρώμα δεν θα τις έβαζα. Και επειδή για να διορθωθούν "λαλακίες" όπως λακουβίτσες θέλεις και πάλι φανοποιό, δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα αφού δεν μπορούν να επιδιορθώσουν ένα αυτοκίνητο με "τσαμπουκάδες". Να πήγαινα και να είχα 10 λακούβες και να τις έβαζα αντί να κάνω ένα γενικό βάψιμο, ναι θα είχε κάποιο νόημα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-07-09, 08:14
Το avatar του χρήστη E36-Hartge
E36-Hartge Ο χρήστης E36-Hartge δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μηνύματα: 521
E36-Hartge will become famous soon enough
Φίλε μου God τα 1000€ που είπα είναι μια τιμή που ισχύει εδώ και όπως έγραψα είναι περίπου αυτά τα χρήματα για μια δουλειά σε μάστορα πολύ καλό εδω στην περιοχή.
Σίγουρα θα υπάρχουν κάποιοι καλύτεροι ομως πιστέυω οτι 2000€ είναι αρκετά χρήματα.
Όσο αναφορά την αλλαγή χρώματος απο όσο γνωρίζω μπορείς να τη δηλώσεις και να μην έχεις κανένα πράβλημα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.