Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αν ήσασταν στη θέση μου, τι θα κάνατε?
Μετατροπή σε 530 23 37,10%
Μετατροπή σε 530 και κομπρέσορα ESS 23 37,10%
Δεν θα έκανα τίποτα 19 30,65%
Multiple Choice Poll. Ψήφισαν: 62. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-01-09, 15:59
Το avatar του χρήστη Brouslee
Brouslee Ο χρήστης Brouslee δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 15
Brouslee is on a distinguished road
Ok.Ας τοποθετηθω κι εγω επι του θεματος.Αν κι εγω Αλφιστα,στην οικογενεια βρισκονται 2 BMW Ε39,μια 520 κ μια 540.Η 520 ειναι μονοβανη,αυτοματη και καπου στα 260.000χλμ(δηλ.τωρα)μας αφησε το αυτοματο χρονους.Λεει λοιπον ο ξαδερφος μιας και θα γινει η αλλαγη κιβωτιου,να ριξει ενα μεγαλυτερο μοτερ πανω.Απο οτι καταλαβα η λυση μονοδρομος ειναι το 28αρι(προφανως και δεν παμε στα μεγαλυτερα),αλλα δυστυχως 28αρι δε βρισκω πουθενα κομπλε(εγκεφαλο,πλεξουδα κτλ κτλ) με κιβωτιο κτλ...Εχει κανεις καμια ιδεα;Συμβουλες,κατατοπισεις;;
  #22  
Παλιά 14-01-09, 16:55
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
δυτικη θεσσαλονικη,28αρι κομπλε,με καταλυτες,εγκεφαλο,χωρις το κιβωτιο του,το οποιο ειναι και αυτοματο,και υπαρχει και αυτο,μου τα αφηνε 2500 πριν κανα 2μηνο.
  #23  
Παλιά 14-01-09, 16:57
Το avatar του χρήστη Brouslee
Brouslee Ο χρήστης Brouslee δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 15
Brouslee is on a distinguished road
Μ βοηθάς λίγο στο θέμα όνομα,τηλέφωνο κτλ;
  #24  
Παλιά 14-01-09, 17:02
Το avatar του χρήστη Brouslee
Brouslee Ο χρήστης Brouslee δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 15
Brouslee is on a distinguished road
Κι επισης το ερώτημα είναι ΤΙ ακόμα μπορεί να χρειαστεί για να γίνει κομπλέ η μετατροπή;

Φρένα;
Αμορτισερ;
Άλλες ζάντες;

Υπάρχει τελικά κομπλέ 28αρι με αυτόματο κιβώτιο οεο;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Brouslee : 14-01-09 στις 17:07
  #25  
Παλιά 21-07-09, 12:07
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Smile Εδώ και ένα χρόνο περίπου έχουμε αφήσει μια συζήτηση στη μέση λόγω σοβαρής βλάβης

Εδώ και ένα χρόνο περίπου έχουμε αφήσει μια συζήτηση στη μέση λόγω σοβαρής βλάβης
που είχα με την υγεία μου….χαχαχαχχα…οι γιατροί έμφραγμα το λένε…εγώ το λέω
χτύπημα στροφάλου! Όπως και να χει την σκαπούλαρα οπότε λέω να πραγματοποιήσω σύντομα
κάποια όνειρά μου και μέσα σ αυτά είναι και το θέμα που είχα ξεκινήσει παλαιότερα, γιατί τελικά η ζωή είναι λίγη…. και ωραία!!!!
Κάποια δεδομένα έχουν αλλάξει, …π.χ. οι τιμές κλπ. όπως επίσης και το όνειρο για M5
μετά από το ξετίναγμα που μου κάνανε οι γιατροί ….χαχαχα…δύο Μ5 (ε60) μου φάγανε ..όχι
ένα, αλλά δεν πειράζει ……αφού ζω …χαλάλι τους και να είναι πάντα καλά να σώζουνε ζωές!

Κανονικά δεν θα έπρεπε να ζω γιατί όταν με πήγαν στο
συνεργείο είχα αρτηριακή πίεση 25 με 14 και 170 παλμούς (όποιος ξέρει καταλαβαίνει)
χαχαχα… εκεί κατάλαβα για πρώτη φορά ότι δεν είμαστε τίποτα, οπότε φίλοι μου
καλοί θέλω τα φώτα σας για να προσθέσω μερικά άλογα στο πλοίο μου καθώς
και φρένα …κλπ.κλπ…. για να μπορώ να χαρώ αυτό που γουστάρω!!! (όσο μπορώ δηλαδή)
Σόρρυ αν σας τρόμαξα λίγο με τα παραπάνω off topic, το θέμα είναι ότι τώρα είμαι μια χαρά
(που λέει ο λόγος) και θέλω τις γνώσεις σας, τις γνώμες σας και γενικά την πολύτιμη
βοήθειά σας.

υ.γ. Η συνέχεια αυτού του θρεντ έγινε με αφορμή της προχθεσινής βόλτας
με τα μαχητικά αλλά και της προηγούμενης στη Χαλκίδα:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=20492
  #26  
Παλιά 21-07-09, 13:13
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
pm sent
__________________
If you are not sideways, you just don't try enough!

http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
  #27  
Παλιά 21-07-09, 13:53
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
γεια σου και απο εμενα.εγω προσωπικα ειμαι κατα των μετατροπων,αλλα αφου εφαγες "κολλημα"γιατι δεν φερνεις απο γερμανια ενα ολοκληρο??βρες και ενα καλο συνεργειο γεια τοποθετηση και εισαι ετοιμος,με τα ιδια λεφτα πανω-κατω.

το κερδος σου θα ειναι οτι δεν θα σου ληπει ουτε καν το παραμικρο ανταλλακτικο και το ακομα μεγαλητερο κερδος σου θα ειναι ολο το υπολοιπο αμαξι,με οτι συνεπαγεται αυτο.
(τροπετο,καπο,φτερα,πορτες,αναρτηση,προφυλακτηρες και οτι αλλο
__________________
  #28  
Παλιά 21-07-09, 14:05
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
ριξε μια ματια στο mobile.de αρχιζουν απο 15000 2000 μον.και μετα και αν πας απο κοντα θα παρεις καλυτερη τιμη(το εχω δει το εργο).

εννοηται οτι δεν θα περασεις τελωνειο
__________________
  #29  
Παλιά 21-07-09, 16:01
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos_cool Εμφάνιση μηνυμάτων
...θέλω τα φώτα σας για να προσθέσω μερικά άλογα στο πλοίο μου καθώς
και φρένα …κλπ.κλπ…. για να μπορώ να χαρώ αυτό που γουστάρω!!! (όσο μπορώ δηλαδή)
Σόρρυ αν σας τρόμαξα λίγο με τα παραπάνω off topic, το θέμα είναι ότι τώρα είμαι μια χαρά
(που λέει ο λόγος) και θέλω τις γνώσεις σας, τις γνώμες σας και γενικά την πολύτιμη
βοήθειά σας.

υ.γ. Η συνέχεια αυτού του θρεντ έγινε με αφορμή της προχθεσινής βόλτας
με τα μαχητικά αλλά και της προηγούμενης στη Χαλκίδα:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=20492
Κατ'αρχήν να δοξάζεις τον Θεό που έγινες καλά και χαίρεσαι την οικογένειά σου και κυρίως που σε έχει η κορούλα σου !

Σχετικά με το Ε39, αν θες να "μείνεις" σε Ε39, 2 λύσεις υπάρουν:

1η λύση
Πουλάς το δικός σου και αγοράζεις ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο M5E39 (σαν αυτό που σου πρότεινα). Σχετικά απλή αλλά και πιό "σίγουρη" λύση.

2η λύση
Μιλάς με ένα συνεργείο "σχετικό" με μετετροπές, και ξεκινάς το project της μετατροπής.
Σ'αυτήν την περίπτωση (που σου προτείνω να μην ακολουθήσεις), οπως αναφέρθηκε και απο κάποιους άλλους "συναδέλφους", μπορείς εσύ ή το συνεργείο να φέρετε ένα έτοιμο, γνήσιο, μεταχειρισμένο Ε39Μ5 απο Γερμανία, να το "γδύσετε" και να "ντύσετε" το δικό σου.
Εδώ στο forum υπάρχει μέλος με συνεργείο που ασχολείται με τέτοιες δουλειές.
Θα σου στείλω PM (για να μην θεωρηθεί και διαφήμιση...) με το όνομα του.

Αν ήμουν εγώ ο Στέφανος, θα επέλεγα την πρώτη λύση χωρίς δευτερη σκέψη.
Εκτός κι αν είσαι του δόγματος: σε δουλειά να βρσικόμαστε...

Θα μπορούσα να σου μιλήσω για 3-λιτρα και κομπρέσορες αλλά δε νομίζω οτι απ΄τη στιγμή που υπάρχει το Μ5Ε39 αξίζει να σκεφτείς κάτι τέτοιο.

Ελπίζω να σου μάζεψα λίγο την σκέψη...

Στέφανε... ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ !
Οσο και να αγαπάμε τα αυτοκίνητά μας, σίγουρα η αγάπη μας για την οικογένεια και τα κοριτσάκια μας είναι απείρως μεγαλύτερη.
Ας αφιαιρώσουμε τον όποιο χρόνο έχουμε περισσότερο σ'οτι αγαπάμε περισσότερο και μας αγαπάει... (σκέψου το κοίταγμά τους...)

Ελπίζω να μην με παρεξηγείς.
  #30  
Παλιά 21-07-09, 16:05
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ'αρχήν να δοξάζεις τον Θεό που έγινες καλά και χαίρεσαι την οικογένειά σου και κυρίως που σε έχει η κορούλα σου !

Σχετικά με το Ε39, αν θες να "μείνεις" σε Ε39, 2 λύσεις υπάρουν:

1η λύση
Πουλάς το δικός σου και αγοράζεις ένα προσεγμένο μεταχειρισμένο M5E39 (σαν αυτό που σου πρότεινα). Σχετικά απλή αλλά και πιό "σίγουρη" λύση.

2η λύση
Μιλάς με ένα συνεργείο "σχετικό" με μετετροπές, και ξεκινάς το project της μετατροπής.
Σ'αυτήν την περίπτωση (που σου προτείνω να μην ακολουθήσεις), οπως αναφέρθηκε και απο κάποιους άλλους "συναδέλφους", μπορείς εσύ ή το συνεργείο να φέρετε ένα έτοιμο, γνήσιο, μεταχειρισμένο Ε39Μ5 απο Γερμανία, να το "γδύσετε" και να "ντύσετε" το δικό σου.
Εδώ στο forum υπάρχει μέλος με συνεργείο που ασχολείται με τέτοιες δουλειές.
Θα σου στείλω PM (για να μην θεωρηθεί και διαφήμιση...) με το όνομα του.

Αν ήμουν εγώ ο Στέφανος, θα επέλεγα την πρώτη λύση χωρίς δευτερη σκέψη.
Εκτός κι αν είσαι του δόγματος: σε δουλειά να βρσικόμαστε...

Θα μπορούσα να σου μιλήσω για 3-λιτρα και κομπρέσορες αλλά δε νομίζω οτι απ΄τη στιγμή που υπάρχει το Μ5Ε39 αξίζει να σκεφτείς κάτι τέτοιο.

Ελπίζω να σου μάζεψα λίγο την σκέψη...

Στέφανε... ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ !
Οσο και να αγαπάμε τα αυτοκίνητά μας, σίγουρα η αγάπη μας για την οικογένεια και τα κοριτσάκια μας είναι απείρως μεγαλύτερη.
Ας αφιαιρώσουμε τον όποιο χρόνο έχουμε περισσότερο σ'οτι αγαπάμε περισσότερο και μας αγαπάει... (σκέψου το κοίταγμά τους...)

Ελπίζω να μην με παρεξηγείς.
+1000!!!!!!!!!!!!!
Κλειστό Θέμα

Tags
μετατροπή 520 e39


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.