Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-09-08, 22:17
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
E39 2.2lt μετατροπή σε 530i

Mέ όλα τα τελευταία νέα που ακούστηκαν,και αφού η e39 μου είναι ακόμα ολοκαίνουργια(78.000χλμ) αποφάσισα να προχωρήσω σε μετατροπή...
Το σίγουρο είναι οτι θα μείνει το ίδιο διαφορικό,το οποίο θα γίνει μπλοκέ 45% με κόστος 950€ με τα μεταφορικά και τοποθετημένο.
Θα ήθελα να ακούσω ιδέες για ανάρτηση απλή ή ρυθμιζόμενη,κόστος αναρτήσεων(περιμένω απάντηση για KW v3 από κάποιο μαγαζί)καθώς και τιμές για την μετατροπή.Εχω ήδη πάρει κάποιες προσφορές,αλλά όποιος άλλος έχει κάποια ιδέα από τιμές ας μας πεί.
Φρένα ετοιμάζω.Θα μπούν μπροστινές δαγκάνες από evo 9(me antaptores ennoeite)
Δεν βιάζομαι να προχωρήσω στην μετατροπή.Θα γίνουν προσεχτικές κινήσεις...ακριβείας.-
Το 6αρι κιβώτιο θα μ άρεσε αλλά βρίσκω το κόστος του απαγορευτικό.
Ακούω ιδέες-ευχαριστώ
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #2  
Παλιά 03-09-08, 22:56
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool Tρελος για δεσιμο...

Λοιπον Παντελη αγαπημενε φιλε.....θα σε μπερδεψω λιγο,ακους τιμες για τελη-τεκμηρια-βενζινες-δηλωματα-ξεδηλωματα και δηλωτες και αποφασισες να κανεις κινηση σε 530i...ενα θα σου πω.Κομπρεσορας αγαπητε μου πανω στον υπεροχο 2.2 που φορας χωρις μπερδεματα και παρανομιες και οταν βαρεθεις πουλημα το αμαξι νορμαλ και τσιμπας και χρηματα και απο πουλημα του κομπρεσορα ξεχωριστα.Οσο αναφορα την αναρτηση οι επιλογες ειναι συγκεκριμενες και τα φρενα σου ψαγμενα που φτιαχνεις.Σκεψου το.....ESS!!
__________________
  #3  
Παλιά 04-09-08, 00:36
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
3.0..και ess μαζι..........!!!!!!!
Ο παντελης εχει Μ54 μοτερ...οποτε....τι 2.2 τι 3.0...εξωτερικα ειναι το ιδιο..τα νουμερα...ιδια ειναι και αυτα μωρε..!!!!!!
Για αναρτηση....βαλε mpack..χαχαχα.....αναλογως τι θες παντελο....αν ειναι να κοιτας για Kw3....γυρνα για pss9....αν και μια φτιαχτει δεν θα σε χαλουσε..αλλα τεσπα......
Ολα τα αλλα....μεγαλο παιδι εισαι....ψαξε δες τι σε συμφερει και προχωρα....!!!!!

Για τα φρενα δεν εχω ιδεα....!!!!!


Περιμενε να γυρισω του χρονου το καλοκαιρι...να την κανουμε μαζι την κινηση....!!!!
  #4  
Παλιά 04-09-08, 08:48
Το avatar του χρήστη BMW523i
BMW523i Ο χρήστης BMW523i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-09-2004
Μηνύματα: 928
BMW523i is on a distinguished road
Αφού τακτοποιήθηκε το Ε30 πάμε στο Ε39 ε??? Λοιπόν KW3, FK κτλ ρυθμιζόμενες θα είσαι πιστεύω απόλυτα καλυμμένος, κόστος κάπου στα 1500€! Φρένα δεν βρήκες άλλη λύση??? 6αρι σασμάν από μαμά BMW ή από εταιρία?? Άντε με το καλό να γίνει η αρχή!!
__________________
M5 Ε39 το απόλυτο μηχάνημα,και αμέσως μετά το 523i!
  #5  
Παλιά 04-09-08, 09:43
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον Παντελη αγαπημενε φιλε.....θα σε μπερδεψω λιγο,ακους τιμες για τελη-τεκμηρια-βενζινες-δηλωματα-ξεδηλωματα
Δεν με φοβίζει τπτ απο αυτά.Τα μέτρα που αναφέρουν για τεκμήρια δεν πιστεύω οτι θα εφαρμοστούν....απλά μας "ψαρώνουν"
Το θέμα είναι πλέον οτι δεν τρελένομαι για αγορά ///Μ,και προτιμώ να φτάξω το 5αρι όσο καλύτερο μπορώ....και σε κανα δυο χρόνια να το πουλήσω αφού το ευχαριστηθώ πρώτα.
Την λύση του κομπρέσορα στο 2.2 την έχω αποκλείσει.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #6  
Παλιά 04-09-08, 09:45
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW523i Εμφάνιση μηνυμάτων
6αρι σασμάν από μαμά BMW ή από εταιρία??
Μαμά σασμάν.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #7  
Παλιά 04-09-08, 09:50
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Την λύση του κομπρέσορα στο 2.2 την έχω αποκλείσει.
Γιατι την αποκλειεις? Αν θυμαμαι καλα ενα τετοιο ειχες οδηγησει και σε ειχε ενθουσιασει...
Απλα εχε το στην ακρη του μυαλου σου και ξανα δες'το!!!
Τα φρενα που βαζεις τελεια...
Αναρτηση πολυ καλα λογια εχω ακουσει...Μην ειμαστε και κολημενοι στην pss9 υπαρχουν κι αλλες εξισου αξιολογες!!!
  #8  
Παλιά 04-09-08, 09:52
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
Με το καλο Παντελή,με την pss9 εγω δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
+1 σε αυτο που λεει ο Στρατος
  #9  
Παλιά 04-09-08, 09:56
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από shido Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλο Παντελή,με την pss9 εγω δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.
Για πές εντυπώσεις Γιάννη.Την φοράς καιρό πάνω στο όχημα?
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #10  
Παλιά 04-09-08, 10:01
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
Ενα χρονακι σιγουρα.,

Δεν ειναι κουτσουρο και ρυθμιζεται αναλογος του τι ζηταει ο οδηγος,σε ταξιδι ειναι σουπερ πχ,αλλα αν θες πιστα γινεται εξισου καλη,ο Santo πχ οποτε μπαινει μεσα ενθουσιαζεται με την αναρτηση,(φοραω βεβαια ζαμφορ ρυθμιζομενες powerflex παντου)
Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι η αξιοπιστια της και η aftermarket πολιτικη της εταιρειας εδω..Ειναι η δευτερη φορα που ακουω θορυβους απο αλλαγμενο αμορτισερ και αυριο μολις βγω απο το συνεργειο θα παω παλι για ελενχο,.Λεγεται οτι μια παρτιδα ειχε μεγαλο θεμα αξιοπιστιας.Αυτο που εχω να παω εγω ειναι οτι πολυ ευκολα την "ακουνε" τα εμβολα της αναρτησης.
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.