Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-07-09, 23:16
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
ηχεια εμπρος πισω rockford , τα πισω κατα προτιμιση οβαλ και τουιτερ peerless ολα στις εργοστασιακες θεσεις σε συνδιασμο με εναν ενισχυτη.Για καποιον πουδεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις σειναι οτι πρεπει κανι δεν ξεφευγει σε χρηματα!!!!!!!!

Εγω αυτα φοραω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-07-09, 23:17
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
συμφωνω για rockford........πολυ δυνατα......αφου θα χει ομως τελικο.....καλυτερα να προσεξει λιγο την ποιοτητα!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-07-09, 23:29
yandot Ο χρήστης yandot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-03-2006
Μηνύματα: 136
yandot is on a distinguished road
Για να μη σε μπερδεύουμε περισσότερο μπορείς να πάρεις απλά έναν ενισχυτή 4 ή 5 καναλιών και να βάλεις απαραίτητα διαιρούμενα ηχεία (Η μάρκα που θα διαλέξεις εξαρτάται αποκλειστικά από τα χρήματα που διαθέτιες).
Αν θέλεις ένταση θα προσέξεις την παράμετρο Ευαισθησία: db/m.
Πρόσεξε όμως, ένα ηχείο με ευαισθησία 95 db/m, ισχύ 80-100 WRMS οδηγούμενο από έναν ενισχυτή με 60WRMS στο κανάλι θα παράγει δυνατό ήχο. Αντίθετα ένα ηχείο με ευαισθησία 89 db/m, ισχύ 80-100 WRMS και έναν ενισχυτή με 180 WRMS στο κανάλι θα παράγει την ίδια ένταση με τα προηγούμενα ηχεία (Αλλά θα πληρώσεις "χρυσό" τον ενισχυτή).
Το ίδιο ισχύει και για το Subwoofer...
__________________
2 fast 4 u
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-07-09, 08:31
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Στεφανε.....μην πας μακρια.....θες αλλαγη ηχεια....σε πιο ποιοτικα...θα προτεινα FOCAL......εναν πεντακαναλο ενισχυτη....που θα δωσει απιστευτη δυναμη....και αν εισαι και του μπασου σαν και μενα.....ενα σαμπακι καλο στο πορτ μπαγκαζ και καθαρισες......!
Δεν θες να κατεβεις σε αγωνες ηχου φανταζομαι ....ουτε να σε ακουνε απο την κατω γειτονια.......
Θα σου πω απλα οτι δεν εχω αλλαξει ηχεια....μου λειπει ποιοτητα δλδ......αλλα στην κατω γειτονια με ατα σαμπακια και τον τελικο που εβαλα με ακουνε......
στην επομενη συναντηση θα σου κανω επιδειξη και ειμαι σιγουρος οτι θα αρκεστεις σε μια τετοια λυση!!

φιλικα
ΟΚ, θα το ακούσω από κοντά.
Για το σαμπ στο πορτ παγκάζ μου είπε ο τεχνικός που τοποθέτησε το alpine ότι δεν θα το ακούω εγώ αλλά η έξω λόγω "μόνωσης" (λαμαρίνα &πλάτη καθίσματος)
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-07-09, 08:34
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από saikoE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aσε τα ηχεια....και βαλε μπροστα για 3.0 +++.........!!!!!!
Κώστα αυτό έχει ήδη γίνει εδώ και πολύ καιρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πλάκα κάνω, δυστυχώς ακόμη είμαι δίλυτρος ... είναι όμως στο πρόγραμμα το τρίλυτρο++++
αν δεν καταφέρω να πάρω το ε60 που θέλω.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-07-09, 08:38
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yandot Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μη σε μπερδεύουμε περισσότερο μπορείς να πάρεις απλά έναν ενισχυτή 4 ή 5 καναλιών και να βάλεις απαραίτητα διαιρούμενα ηχεία (Η μάρκα που θα διαλέξεις εξαρτάται αποκλειστικά από τα χρήματα που διαθέτιες).
Αν θέλεις ένταση θα προσέξεις την παράμετρο Ευαισθησία: db/m.
Πρόσεξε όμως, ένα ηχείο με ευαισθησία 95 db/m, ισχύ 80-100 WRMS οδηγούμενο από έναν ενισχυτή με 60WRMS στο κανάλι θα παράγει δυνατό ήχο. Αντίθετα ένα ηχείο με ευαισθησία 89 db/m, ισχύ 80-100 WRMS και έναν ενισχυτή με 180 WRMS στο κανάλι θα παράγει την ίδια ένταση με τα προηγούμενα ηχεία (Αλλά θα πληρώσεις "χρυσό" τον ενισχυτή).
Το ίδιο ισχύει και για το Subwoofer...
Έχω την εντύπωση χωρίς να υποτιμώ τους υπόλοιπους ως προς τις γνώσεις του ήχου, ότι εσύ και ο Βασίλης 330 το έχετε καλά το θέμα!!!!!!! Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τα φώτα σας, ήδη έχω πλέον έστω και λίγο μπει στο θέμα του ηχοσυστήματος.
Σας ευχαριστώ όλους
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-07-09, 08:44
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
και μενα ετσι μου λεγανε στεφανε.....και απο το πολυ μπαμ μπουμ....μου σηκωνονται οι ...λιγες τριχες που μου εμειναν........!




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos_cool Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΚ, θα το ακούσω από κοντά.
Για το σαμπ στο πορτ παγκάζ μου είπε ο τεχνικός που τοποθέτησε το alpine ότι δεν θα το ακούω εγώ αλλά η έξω λόγω "μόνωσης" (λαμαρίνα &πλάτη καθίσματος)
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-07-09, 09:01
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
και μενα ετσι μου λεγανε στεφανε.....και απο το πολυ μπαμ μπουμ....μου σηκωνονται οι ...λιγες τριχες που μου εμειναν........!
καλόο....όσο για τις τρίχες? Εγώ δεν έχω πρόβλημα.....χαχαχα...κάμπριο....από τα 20!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-07-09, 09:32
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
γενικα τα bmw ειναι δυσκολα αυτοκινητα στον ηχο.επειδη εχω μεγαλη τρελα με το σπορ αυτο και εχω κανει πανελ σε ολα τα αυτοκινητα μου θα σου ελεγα οτι το bmw ειναι κριμα να το κοψεις τις ταπετσαριες και να βαλεις πανελ.υπαρχουν βεβαια πολυ καλοι μαστορες που μπορουν να το κανουν να φαινεται εργοστασιακο(το πανελ)και ολο το συνολο της πορτας.δες μια φωτο απο την πορτα απο το προηγουμενο αυτοκινητο μου.στο Ε90 που εχω εβαλα καλα ηχεια στις εργοστασιακες θεσης εναν καλο ενισχυτη για τα ηχεια,εναν για το γουφερ,εναν καλο πυκνωτη και ολα καλα.δεν εχω τον ηχω που θα ηθελα αλλα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Εικόνα 009.jpg (105,8 KB, 21 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg t_457f0005.jpg (16,8 KB, 19 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00404.JPG (127,6 KB, 17 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-07-09, 09:35
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
γενικα τα bmw ειναι δυσκολα αυτοκινητα στον ηχο.επειδη εχω μεγαλη τρελα με το σπορ αυτο και εχω κανει πανελ σε ολα τα αυτοκινητα μου θα σου ελεγα οτι το bmw ειναι κριμα να το κοψεις τις ταπετσαριες και να βαλεις πανελ.υπαρχουν βεβαια πολυ καλοι μαστορες που μπορουν να το κανουν να φαινεται εργοστασιακο(το πανελ)και ολο το συνολο της πορτας.δες μια φωτο απο την πορτα απο το προηγουμενο αυτοκινητο μου.στο Ε90 που εχω εβαλα καλα ηχεια στις εργοστασιακες θεσης εναν καλο ενισχυτη για τα ηχεια,εναν για το γουφερ,εναν καλο πυκνωτη και ολα καλα.δεν εχω τον ηχω που θα ηθελα αλλα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος
Να σαι καλά φίλε, ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.