Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-05-09, 16:55
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
328i chip tuning !!!!!!!!

Κατ αρχην την καλησπερα μου!

Εχουμε και λεμε, τα φωτα σας και την γνωμη σας, αν το εχει και καποιος ακομη καλυτερα!!!!!!


Βρηκα στο Ebay

BMW E36 328i E39 528i E46 M52B28 Dyno-made 218HP chip




και αναφερει ο πωλητης

p for sale is a chip for BMW E36 or E39 with 2.8 24v engine. The chip was made on dyno as the car produced 218BHP and 306NM with standart serial camshafts. This car had also catalyic converter removed. This chip has very aggressive ignition timing so higher octane is recommended. The power gains are very appreciable, no any other modifications are required with this chip.

I can assure you, this is the best ecu modification for your M52B28 that you can't find on Ebay!

You will receive it nicely and professionally packed in anti-static box. Also clear fitting instructions will be added for easy installation.

If you have any questions, please ask. All messages are sent through email and we usually reply in 24 hours, but if you do not receive any answer in 48 hours, please fix your email box (to high security settings for example), because we always respond.




Εγω φοραω εισαγωγη Μ50 και ειναι στο προγραμα εξατμηση με καταλυτες και πιθανον χταποδι για τον επομενο μηνα!!!!


τι λετε?
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-05-09, 17:10
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Τι μπορούμε να πούμε για ένα no name πρόγραμμα που πωλείται στο e-bay (από ποιόν; ιδιώτη -αυτόν για το αυτοκίνητο του οποίου φτιάχτηκε, μήπως "σπασμένο" & αντιγραφή;- ή από την εταιρία επαναπρογραμματισμού. Εγγύηση καλή λειτουργίας δίνει;
Λεφτά δεν αναφέρεις... μήπως το να κάνεις 2 δυναμομετρήσεις και να φτιάξεις ένα πρόγραμμα για το αμάξι σου (και στα modifcations που θα κάνεις εσύ) θα σου στοιχίσει φθηνότερα και θα ξέρεις και τι παίρνεις;
Αυτό το "This chip has very aggressive ignition timing so higher octane is recommended" ξέρεις πόσο κοντά στην ζημιά σε φέρνει στην Ελλάδα;
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-05-09, 17:15
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
M αρεσει που το πρωτο ποστ χτυπησε ακριβως εκει που φοβομουν.Ο μονος λογος που το σκεφτηκα ειναι επειδη εχει 65 ευρω καμια σχεση με τα 300 ως και 1000 που εχω ακουσει για να φτιαξω δικο μου.Παντως ο τυπας εχει πολυ καλο feedback και ολοι γραφαν οτι ειναι ευχαριστημενοι.Αλλος ενας λογος που με εκανε να ποσταρω το θρεντ
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-05-09, 17:44
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
χαχα πλάκα έχεις!
Λοιπόν άκου, δεν είναι τόσο ακριβά το να φτιάξεις καλό πρόγραμμα στην Ελλάδα. Και επειδή με αυτό το αμάξι (και με άλλον ιδιοκτήτη αλλά και με άλλα μηχανικά μέρη φυσικά) έχω στεναχωρηθεί ήδη μια φορά να είσαι σίγουρος ότι θα σε βοηθήσω όταν θα έρθει η ώρα του προγραμματισμού του (δηλ. ΑΦΟΥ γίνουν πρώτα όσα άλλα αναφέρεις πως θα κάνεις...).

Ξέρεις τι σημαίνει να σκέφτεσαι το που θα βρεις καλή βενζίνη στην Ελλάδα, να σκέφτεσαι στο κάθε ταξίδι που θα θες να κάνεις, αν θα υπάρχει βενζίνη καλή τριγύρω και το να ακούς πειράκια κάθε λίγο και λιγάκι;

Το ότι ο τύπος έχει καλό feedback σημαίνει ότι παραδίδει το προιόν. Καλά είναι αυτό βέβαια. Το θέμα είναι τι γίνεται αν το προιόν εσένα δεν σου κάνει... τότε τι κάνεις;

Η τιμή αφορά "σπασμένο" πρόγραμμα, αντιγραφή δηλ. σε περίπτωση που έχεις οποιοδήποτε θέμα που η αποκατάσταση του θα σου στοιχίσει παραπάνω από ποιόν ζητάς ευθύνη;

Το φθηνό είναι καλό και όλοι το ψάχνουν, απλά δεν είναι πάντα και το πλέον ενδεδειγμένο ή απροβλημάτιστο...
Τα λεφτά που έχεις ρίξει πάνω στο αμάξι είναι πολλά και το αποτέλεσμα ακόμα καλύτερο. Θεωρώ ότι είναι λάθος για κάτι τόσο σημαντικό όσο την DME να πας σε κάτι τόσο φλού...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-05-09, 18:04
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Μιλησες στην ψυχη μου.Θα περιμενω να γινουν τα προαναφερομενα και σε κανα μηνα θα επικοινωνησουμε μιας και ησουν συμπορευτης του μιχαλη στις περιπετιες του για να μου πεις τη γνωμη σου!!!!

Ευχαριστω Λουκας
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-05-09, 18:06
Το avatar του χρήστη str2004
str2004 Ο χρήστης str2004 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 601
str2004 is on a distinguished road
Και εγω ΑΥΤΟ το chip "ψωνισα"¨......... οταν το δοκιμασω θα σας πω τις εντυπωσεις μου .......
__________________
Κατι "παιζεται" .... ΕΔΩ.... και ΕΔΩ....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-05-09, 18:10
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από str2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω ΑΥΤΟ το chip "ψωνισα"¨......... οταν το δοκιμασω θα σας πω τις εντυπωσεις μου .......


περιμενουμε!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-05-09, 18:16
Το avatar του χρήστη str2004
str2004 Ο χρήστης str2004 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 601
str2004 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
περιμενουμε!!!!

Εγω να δεις.... Την Κυριακη λογικα θα κατσω να κανω τα "μαγικα" μου με το DME .....Ελπιζω να μην εχουμε κανα "μπουμ"......χεχεχεεχε
__________________
Κατι "παιζεται" .... ΕΔΩ.... και ΕΔΩ....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-05-09, 21:46
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
χαχαχαχαχα!!!!!Ευχομαι πασα επιτυχια!!!!!Αν θες ποσταρε εδω τα αποτελεσματα να υπαρχει ενα συγκεντροτικο θρεντ
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-05-09, 21:56
Το avatar του χρήστη DUKE
DUKE Ο χρήστης DUKE δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 264
DUKE will become famous soon enough
Ρε αλήτη, πότε την έβαλες την εισαγωγη??
Πολυ διαφορα ψηλα ετσι?
__________________
BMW E24: 635CSi (Sold)
BMW E30: 320i (Sold), 325i (RIP)
BMW E36: 320i (Sold). 325i (Sold), 328is (Sold), 328i Compact
BMW E46: 330ci M-Sport Coupe (Sold)
BMW E46: M3 Coupe - Silverstone
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.