Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-06-09, 16:09
Το avatar του χρήστη Andreas_E92_ilsvm41
Andreas_E92_ilsvm41 Ο χρήστης Andreas_E92_ilsvm41 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 158
Andreas_E92_ilsvm41 is on a distinguished road
Δεν ξέρω για την ποιότητα στην chips away, ξέρω μόνο για την τιμή. Τα άτομα είναι φαρμακείο!!! Εγώ είχα παέι να ρωτήσω για ένα βαθουλοματάκι. Δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς μου είχαν πει (πάνω από 100 ευρώ νομίζω). Πήγα μετά στον φαναρτζή της γειτονιάς μου και μου ζήτησε περίπου 30 ευρώ λιγότερα για να βάψει όλο το κομμάτι και να μην φαίνεται τίποτα όπως πιθανότατα να φανεί με την τοπική βαφή. Τώρα αν δεν έχεις φαναρτζή που να εμπιστεύεσαι ή άστο όπως είναι !!! ή φτιάξτο μαμά!!!!!!! Πάντως, chips... AWAY!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-06-09, 22:38
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
η αληθεια.....χωρις να εχω κανει επισκευη αλλα μονο παιρνοντας προσφορα για ζημια (τσουχτεροτατη θα ελεγα)..............εχω ακουσει πολλα αρνητικα σχολια οπως το οτι η ζημια αντικαθισταται μεν αλλα προσωρινα...με τα πλυσιματα και το περασμα μικρου χρονικου διαστηματος,η ζημια επανερχεται στην αρχικη της μορφη!!!
εγω σε chipsaway ειχα φτιαξει ενα σμαρτ και το εκαναν χαλια.Στο τελος αυτο το καταστημα εκλεισε
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-06-09, 23:23
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Μήπως ο φίλος με τις γρατζουνιές, να κοιτάξει σε ένα "παραδοσιακό" βαφείο αυτοκινήτων; Οι τιμές που διαβάζω για το κατάστημα με τις τοπικές επιδιορθώσεις, δεν διαφέορυν πολύ από τα κανονικά βαφεία. Μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω για να του βάψουν όλη την πλευρά, θα έχει όμως πιστέυω καλύτερο αποτέλεσμα, πιο κοντά στο εργοστασιακό.
Και μια προσωπική εμπειρία. Πριν από λίγες ημέρες, έπεσε πάνω στην αριστερή πόρτα του Α140 της γυναίκας μου, ένα μηχανάκι και έκανε τρεις γρατζουνιές κάθετες με τη μανέτα του. Ο βαφέας μου πήρε 150 ευρώ και αποκατέστησε/έβαψε όλη την πόρτα.
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-06-09, 00:00
stefanos9 Ο χρήστης stefanos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 137
stefanos9 is on a distinguished road
Γιατι γρατσουνιες μιλαμε ? Αν δεν ειναι "τριτου βαθμου το εκγαυμα" ισως την γλιτωνεις...

Φιλε, ψαξτο γιατι εδω και κανα χρονο υπαρχει μια κρεμα των 7 ευρω που κανει θαυματα. (Sonax, καπως ετσι). Πολλα βενζιναδικα την εχουν.

Πανακι, και δυνατο τριψιμο.

Εμενα με εσωσε ενας βενζινας που ειδε πως ηταν το ενα αμαξι μας, το ειχα σκισει στη γρατσουνια τοσα χρονια απο διαφορα, και τωρα ειναι καινουργιο ! Εμεινα @α@ακας οταν μου ετριψε μπροστα μου κατι γρατσουναρες..

Μιλαμε για μεσαιες γρατσουνιες, που ειχε φανει "ασπρο". Μιλαμε δεν υπαρχει διαφορα μετα, σαν καινουργιο.

Μην με ρωτησετε πως δουλευει, δεν το εχω καταλαβει.

Δουλευει με ολα τα χρωματα εκτος απο μαυρο μου ειπαν. Με μαυρο γιοκ!

Η κρεμα αυτη μου εβγαλε μεχρι και γρατσουνιτσα απο το παρμπριζ !


Απο τοτε εχω παντα μια σε καθε αμαξι.

Με τη μπεμπα, στο παρθενικο τις ταξιδι στην εξοχη , μου ορμανε 2 κολοσκυλα και κανουν τη μια πορτα καινουργια απο πανω μεχρι κατω (επιφανιακες οι γρατσουνιες αλλα οντως απο πανω μεχρι κατω).

Ε πεντε λεπτα αργοτερα βαζω την κρεμα, και απλα δεν υπηρχαν. ..λεω φτηνα τη γλυτοσαμε τωρα που ξερουμε !


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stefanos9 : 02-06-09 στις 00:11
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-06-09, 08:12
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
εγω παντως ειχα 2 φορες που πηγα σε τετοια μαγαζια ασχημη εμπειρια.ειχα παει στη λιφτινγκ καρ καπου στη δοιρανης καλλιθεα.ειχα ενα βαθουλωμα μικρο στο φτερο μπροστα.σας πληροφορω οτι το αυτοκινητο φτιαχτηκε σε εξωτερικο φανοποιω και εγινε κ σκ...τοδουλεια.βαλανε στοκο,ο οποιος φαινοταν κανοντας νερα κ η βαφη ψιλομουντη κ με μπιμπικια.κ βαψανε ολο το φτερο.τη 2η φορα πηγα τσιπς εγουαιει στον αγ δημητριο για ενα γδαρσιμο στον προφυλακτηρα.εφυγα με ενα μπαλωμα μουντο.το αμαξι μου ηταν ενα γκρι σεατ ιμπιζα φρ.απο τη τρελα που με επιασε,αλλαξα φτερο κ του εβαλα προφυλακτηρες κουπρα.τωρα που εχω το μπεμβε δεν υπαρχει περιπτωση να το παω σ αυτους με τιποτα.στην αντιπροσωπια η σε μαχιμο φανοποιω χιλιες φορες.σκεψου σε φιλο με σειρα 1 κ τσαλακωμενο φτερο μπροστα.πηγε σπανο με 250ευρω κ ουτε φανηκε τιποτα.παιδια μεγαλη προσοχη σε αυτα τα μαγαζια.αν ξερουν κανουν καλη δουλεια κ μη ανιχνευσιμη.πως ομως μπορεις να εμπιστευτεις καποιον που δεν ξερεις...εδω αλλος απο υπαλληλος κινητης τηλεφωνιας δουλευε σε τετοιο μαγαζι κ δουλεψε στο σεατακι μου πανω...κ αποτελεσμα σκετη φρικη.ημαρτον.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΑΜΑΞΙΑ ΜΑΣ
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-06-09, 08:51
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drmdtsap Εμφάνιση μηνυμάτων
...εδω αλλος απο υπαλληλος κινητης τηλεφωνιας δουλευε σε τετοιο μαγαζι κ δουλεψε στο σεατακι μου πανω...κ αποτελεσμα σκετη φρικη.ημαρτον.ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΑΜΑΞΙΑ ΜΑΣ
Στο ίδιο πέσαμε! Προς το παρόν ξέρω μόνο εγώ που είναι και ευτυχώς δεν ήταν σε καμία λαμαρίνα αλλα σε πλαστικό! Ολοκαίνουριο....αμάξι!! "Δεν είμαστε....ρομπότ, σου λένε μετά!". Μακρυά! Καλύτερα σε αντιπροσωπεία. Επίσης αν ξέρετε σωστό μάστορα. Τώρα πώς είναι γεμάτα με κάτι ferrari κλπ μέσα... Ισως Κράχτες σα βιτρίνα να είναι.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-06-09, 13:10
Το avatar του χρήστη philkal
philkal Ο χρήστης philkal δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-04-2009
Μηνύματα: 26
philkal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι γρατσουνιες μιλαμε ? Αν δεν ειναι "τριτου βαθμου το εκγαυμα" ισως την γλιτωνεις...

Φιλε, ψαξτο γιατι εδω και κανα χρονο υπαρχει μια κρεμα των 7 ευρω που κανει θαυματα. (Sonax, καπως ετσι). Πολλα βενζιναδικα την εχουν.

Πανακι, και δυνατο τριψιμο.

Εμενα με εσωσε ενας βενζινας που ειδε πως ηταν το ενα αμαξι μας, το ειχα σκισει στη γρατσουνια τοσα χρονια απο διαφορα, και τωρα ειναι καινουργιο ! Εμεινα @α@ακας οταν μου ετριψε μπροστα μου κατι γρατσουναρες..

Μιλαμε για μεσαιες γρατσουνιες, που ειχε φανει "ασπρο". Μιλαμε δεν υπαρχει διαφορα μετα, σαν καινουργιο.

Μην με ρωτησετε πως δουλευει, δεν το εχω καταλαβει.

Δουλευει με ολα τα χρωματα εκτος απο μαυρο μου ειπαν. Με μαυρο γιοκ!

Η κρεμα αυτη μου εβγαλε μεχρι και γρατσουνιτσα απο το παρμπριζ !


Απο τοτε εχω παντα μια σε καθε αμαξι.

Με τη μπεμπα, στο παρθενικο τις ταξιδι στην εξοχη , μου ορμανε 2 κολοσκυλα και κανουν τη μια πορτα καινουργια απο πανω μεχρι κατω (επιφανιακες οι γρατσουνιες αλλα οντως απο πανω μεχρι κατω).

Ε πεντε λεπτα αργοτερα βαζω την κρεμα, και απλα δεν υπηρχαν. ..λεω φτηνα τη γλυτοσαμε τωρα που ξερουμε !

Μάλιστα ! Στέφανε θα πάω να δώ σήμερα, σε κανά δυό βενζινάδικα να βρώ αυτή την κρέμα που λές, γιατί και εμένα δυστυχώς κάποιος !#%@%^$%# πήρε λίίίίγο ανοιχτά τη στροφή και έγδαρε λίγο το φτερό πάνω απο την πίσω ρόδα. Τι να πώ !! Δεν ξέρουν τις διαστάσεις των αυτοκινήτων τους ?????
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-07-09, 10:24
george116 Ο χρήστης george116 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-07-2009
Μηνύματα: 26
george116 is on a distinguished road
παιδια εγω εχω ενα ασπρο 116 στο πισω αριστερο φτερο μου καποιος με γρατσουνισε με το αμαξι του οι γρατζουνιες ηταν νορμαλ δεν ηταν δλδ πολυ βαθιες απο κλειδι κτλ.. πηγα το αυτοκινητο στο chipsaway το εδειξα μου ειπαν δεν ειναι τπτ μου ζητησαν 70 ευρω ..... οταν πηγα να το παρω απο μακρυα φαινοταν μια χαρα απο κοντα ομως ηταν χαλια ειχε βαψει τις γρατζουνιες αλλα γυρω απο τις γρατζουνιες ειχε αφησει στιγματα και ο .........ς δεν τα ειδε και περασε απο πανω βερνικι και εγιναν μονιμα! οταν το ειδα τρελαθηκα το πηγα στην ΒΜW και μου εβαψε ολο το πισω φτερο με 200 ευρω και εννοειτε οτι μου τα πληρωσε ολα το chipsaway γιατι του ειπα οτι θα παω στο συνηγορο του πολιτη.

οι δικαιολογιες που μου ελεγε ηταν οτι η BMW δεν εχει αλλαξει το ασπρο χρωμα της και ειναι απο το '90 ιδιο και κατι τετοιες ιστοριες να σημειωσω οτι το αυτοκινητο το ειχα 1 μηνα

το μονο θετικο απο την ολη ιστορια πιστευω οτι επειδη ειναι franchise πιο πολυ φοβηθηκε να μην το συνεχισω με τα κεντρικα του και εχει αυτος τρεξιματα

το περιστατικο συνεβη ακριβως 1 χρονο πριν
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-07-09, 02:17
Το avatar του χρήστη Alexandros18
Alexandros18 Ο χρήστης Alexandros18 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-05-2009
Μηνύματα: 106
Alexandros18 is on a distinguished road
παιδια υπαρχε κ το βαφτικο κιτ της bmw με 20 ευρουλακια εχει και μπογια και βερνικι εγω το χω χρησιμοποιοησει μια χαρα τελεια καλυπτει μονο που θελει λιγη προσοχη...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 28-07-09, 12:31
george116 Ο χρήστης george116 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-07-2009
Μηνύματα: 26
george116 is on a distinguished road
το "βαφτικο κιτ" το ζητας καπως συγκεκριμενα εχει καποιο κωδικο?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.