Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-08-12, 01:55
ax1ss Ο χρήστης ax1ss δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 43
ax1ss is on a distinguished road
Πρόβλημα με το κλειδί (comfort access key)

Όταν έχω ώρα να κινήσω το αμάξι μειώνεται κατά πολύ η εμβέλεια που πιάνει το κλειδί μου για να ξεκλειδώσω/ κλειδώσω το αμάξι. Επίσης όταν κρατάω πατημενο το κουμπι ξεκλειδώματος για να κατέβουν τα παράθυρα καπου κολάει και δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία και πρέπει να το ξαναπατήσω. Λέτε να θέλει άλλαγμα η μπαταρία του τηλεκοντρόλ? Επίσης δεν μπορώ να ανοίξω το τηλεκοντρολ για να αλλάξω μπαταρια μιας κ στο manual που εχω εχει οδηγιες κ φωτογραφιες από διαφορετικο comfort access key. Εχω την e81 face lift
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-08-12, 02:06
ax1ss Ο χρήστης ax1ss δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 43
ax1ss is on a distinguished road
ορίστε και ενα screenshot
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: png 2012-08-01 02.46.35.png (85,7 KB, 26 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-08-12, 07:36
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Εγώ που είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το δεύτερο κλειδί απενεργοποιήθηκε και δεν κάνει τίποτα.Μόνο χειροκίνητο ξεκλείδωμα και μετά παίρνει μόνο στη μίζα.Μου είχαν πει στην αντιπροσωπεία οτι πια δεν θα δουλεύει σαν τηλεκοντρόλ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-08-12, 13:02
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Κι εμένα είχε φάει σκάλωμα το κλειδί έναν καιρό.. Μου είπαν όμως να κάνω ταξίδι και έστρωσε.. Αυτά για το δεύτερο που δεν χρησιμοποιούνταν σχεδόν ποτέ.. Πλέον τα χρησιμοποιώ εναλλάξ..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-08-12, 14:44
ax1ss Ο χρήστης ax1ss δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 43
ax1ss is on a distinguished road
εγω εκανα ταξιδι αλλα δυστυχώς δεν έφτιαξε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-08-12, 17:57
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Και εγώ το ίδιο.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-08-12, 19:17
Το avatar του χρήστη sv2qo
sv2qo Ο χρήστης sv2qo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-03-2008
Μηνύματα: 64
sv2qo is on a distinguished road
Πρέπει να χρησιμοποιούνται και τα δύο
__________________
www.textiles.com.gr
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-08-12, 21:02
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Κανονικα πρεπει να χρησιμοποιουνται και τα δυο εναλλαξ ανα 6μηνο για να φορτιζουν και τα δυο και να μη δημιουργουνται τετοια προβληματα. Εγω το εχω το αυτοκινητο σχεδον 8 χρονια τωρα και δεν ειχα ποτε καποιο θεμα με τα κλειδια, τα χρησιμοποιω εναλλαξ ανα 6μηνο. Για τα easy access κλειδια δε ξερω αν ειναι διαφορετικα απ τα νορμαλ κλειδια, στα κανονικα κλειδια η μπαταρια θεωρητικα δεν αλλαζεται αλλα ειναι επαναφορτιζομενη. Καπου ειχα διαβασει ομως παλιοτερα σ ενα ξενο φορουμ οτι ειχαν αλλαξει μπαταρια σε κλειδι απο 3αρα, απλα θελει λιγο 'εγχειριση' το κλειδι καθως ειναι 'φιξ' και δε μπορεις να ξεβιδωσεις κατι και το χαν ανοιξει με φαλτσετα, χειρουργικο κοπιδι ή κατι τετοιο. Η διαδικασια θελει προσοχη και μετα πρεπει παλι να το στεγανοποιησεις καλα να μη περασει υγρασια μεσα.

Αλλιως...καινουρια κλειδια με το αναλογο κοστος βεβαιως.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-08-12, 21:42
ax1ss Ο χρήστης ax1ss δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 43
ax1ss is on a distinguished road
στο manual λεει οτι ανοιγει το κλειδι με εναν πολυ απλο τροπο, αλλα ελα που δεν ειναι ακριβως αυτο που δειχνει με αυτο που εχω. Θα το παω αμα ειναι στο τρικαλιωτη να μου πει τι ακριβως παιζει
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-08-12, 22:57
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ax1ss Εμφάνιση μηνυμάτων
στο manual λεει οτι ανοιγει το κλειδι με εναν πολυ απλο τροπο, αλλα ελα που δεν ειναι ακριβως αυτο που δειχνει με αυτο που εχω. Θα το παω αμα ειναι στο τρικαλιωτη να μου πει τι ακριβως παιζει
Εννοεις για αλλαγη μπαταριας ή για να βγαλεις το μεταλλικο κλειδι που ειναι μεσα?.. Για τα easy access δε θυμαμαι, εχω καιρο να δω το εγχειριδιο αν εχουν μπαταρια που αλλαζεται ή ειναι 'φιξ' μπαταρια οπως στα απλα κλειδια. Καλα, δεν ειναι αναγκη να πας και σε αντιπροσωπεια για μια μπαταρια. Λογικα καμια μικρη στρογγυλη θα ειναι σαν αυτες των ρολογιων. Και σε ενα εξειδικευμενο συνεργειο μπορεις να πας, σε αντιπροσωπεια θα σε γδαρουν στανταρ για μια μπαταριουλα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.