Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 12-09-17, 13:27
BillysAnd Ο χρήστης BillysAnd δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-01-2017
Μηνύματα: 8
BillysAnd is on a distinguished road
Προγραμμα σε e46 m43 1900

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να κανω προγραμμα στο bmwδακι μου. Ειναι μια σχετικα φθηνη λυση για να αυξηθει ελαφρως η δυναμη και η αποκριση στο γκαζι. Δεν θελω να ασχοληθω με μεγαλυτερους κινητηρες κλπ. Εχω τον 1900 κινητηρα 8βαλβιδο. Αξιζει? Εχει αισθητη διαφορα σε σχεση με πριν? Σε συνδυασμο με ενα φιλτρο ελευθερας θα γινει πιο ευχαριστο στην οδηγηση?(Να σημειωσω οτι η δυναμη που εχει ικανοποιει τις απαιτησεις μου ομως μετα τις 4.000 το νιωθω λιγο σαν ''κομμενο''.Θα ηθελα να δινει κατι λιγο παραπανω,οχι πολυ! Λογικο θα μ πειτε 8βαλβιδο ειναι και γνωριζω οτι δεν μπορει να δινει δυνατα στις ψηλες στροφες.Ομως πιστευω πως ενα προγραμμα θα δωσει την λυση,τι πιστευετε?)

Υ.Γ. Θα παρακαλουσα να μην γινουν σχολια του τυπου ''βαλε 6κυλινδρη κλπ.'' .Οπως προανεφερα δεν ενδιαφερομαι για αλλαγη κινητηρα για διαφορους λογους.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BillysAnd : 12-09-17 στις 13:29
Απάντηση με παράθεση
 

Tags
318ci, e46, ecu, m43, tuning

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.