Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 10-03-17, 06:49
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Αν εχεις βρει μονο το μοτερ (που θα πρεπει να γνωριζεις σε τι κατάσταση ειναι ) και οχι ολα τα υπολοιπα μερη που απαιτουνται για μια σωστη μετατροπή θα ταλαιπωρηθεις να βρισκεις ανταλλακτικα και θα σου κοστισει αρκετα παραπανω απο οτι υπολογιζεις .
Επισης απο Ε46 σε Ε36 θες καποια διαφορετικα πραγματα ακομα και αν εχεις ολοκληρο το Ε46 τροπετο
Καταναλωση θα εχεις μεγαλυτερη 100% ξεχασε το αυτο περι περισσοτερης ροπης ,ετσι λεγαμε ολοι καποτε οταν ξεκινουσαμε μετατροπές.
Και το βασικοτερο που δεν ειδα να πει κανεις ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ καθως δεν μπορεις βασει νομου να δηλωσεις αλλαγη μεγαλυτερου του 25% σε κυβικα και ιππους.
Καλη τυχη οτι επιλεξεις.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-03-17, 21:36
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ισχυει κατι τετοιο...Τα Ε36-46 ειναι ιδια στα περισσοτερα σημεια τους.....Θελει μοτερ-εγκεφαλο-βασεις μηχανης,καντραν,αντιστρεπτικη μπροστα,εξατμιση,φρενα και ελατηρια μπροστινα οπωσδηποτε για να μπει σωστα το 6κυλινδρο....Αν το 316 ειναι με ταμπουρα,τοτε βαζει τον αξονα ολοκληρο πισω του 323 κομπλε με φρενα-διαφορικο-ημιαξονια.....Αν εχει ηδη δισκοφρενα πισω ως 316,τοτε δεν ειναι επειγον ν'αλλαξει κατι αλλο ουτε στη μεταδοση....Το σασμαν ειναι ακριβως το ιδιο,απλα αλλαζει το διαφορικο πισω που το 323 εχει 188αρι με μακρυτερο βημα......Δεν ειναι επειγον ν'αλλαχτει,ουτε δημιουργει συνηθως προβληματα σε αυτοκινητα δρομου,ασε που θα του αρεσει οπως πηγαινει με το κοντυτερο!!Αν βρισκει λοιπον ενα τετοιο τροπετακι σε καλη τιμη και γουσταρει το σασι του 316 του,δεν υπαρχει λογος να μην το κανει....Μην ειστε καταστροφολαγνοι,αυτες ειναι μετατροπες που γινονται κυριολεκτικα bolt on στην αυλη σου......Απλα τετοια εποχη συμφερει να βρεις να παρεις αλλο ετοιμο απο το να φτιαξεις το δικο σου...
Κατι τετοιους γνωστες ακουνε οι επιδοξοι μετατροπακηδες και στο τελος χτυπανε το κεφαλι τους Αφου τη μετατροπη την κανει και στην αυλη του δεν του βαζεις ενα χερακι να γλυτωσει και τους μηχανικους ο ανθρωπος?
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-03-17, 15:30
Dimitrismpl Ο χρήστης Dimitrismpl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-04-2016
Μηνύματα: 17
Dimitrismpl is on a distinguished road
παιδια το εχω βρει πολυ καλη ευκαιρια πραγματικα πολυ καλη. απλα κανω τραμπα ολα τα δικα μ κ το μοτερ μαζι κ παιρνω το 323. συν καποια χρηματα. αλλα πραγματικα ειναι ευκαιρια. ετσι οπως μου τα λεει το συνεργειο που θα μ κανει την μετατροπη. ρωταω εαν αξιζει η μετατροπη κ σαν μοτερ. δεν ξερω την ηλικια του καθενως εδω μεσα αλλα εγω ειμαι αρκετα μικρος κ καταλαβαινετε πως τα γουσταρω αυτα τα δυνατα! οσο αφορα την καταναλωση δεν ξερω αν θα δω τρελη διαφορα. καιω 7λιτρα 50χιλιομετρα κ ουτε. φοραω 17αρα ζαντα. ασχετως η καταναλωση, δεν λεει να τσουλισει κ λιγο το μοτερ. οποτε ειμαι καθετως να την κανω την τραμπα. το παιζω κορονα γραμματα το μοτερ γτ δεν μπορω να το ακουσω λογο οτι δεν το φοραει καποιο αμαξι. απλα παω κ οτι γινει.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-03-17, 23:29
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια το εχω βρει πολυ καλη ευκαιρια πραγματικα πολυ καλη. απλα κανω τραμπα ολα τα δικα μ κ το μοτερ μαζι κ παιρνω το 323. συν καποια χρηματα. αλλα πραγματικα ειναι ευκαιρια. ετσι οπως μου τα λεει το συνεργειο που θα μ κανει την μετατροπη. ρωταω εαν αξιζει η μετατροπη κ σαν μοτερ. δεν ξερω την ηλικια του καθενως εδω μεσα αλλα εγω ειμαι αρκετα μικρος κ καταλαβαινετε πως τα γουσταρω αυτα τα δυνατα! οσο αφορα την καταναλωση δεν ξερω αν θα δω τρελη διαφορα. καιω 7λιτρα 50χιλιομετρα κ ουτε. φοραω 17αρα ζαντα. ασχετως η καταναλωση, δεν λεει να τσουλισει κ λιγο το μοτερ. οποτε ειμαι καθετως να την κανω την τραμπα. το παιζω κορονα γραμματα το μοτερ γτ δεν μπορω να το ακουσω λογο οτι δεν το φοραει καποιο αμαξι. απλα παω κ οτι γινει.
Ετσι οπως τα λες αφου εισαι μικρος οχι δεν αξιζει !
Μπασταρδευεις το αμαξι σου ,παιζεις στην τυχη την περιουσια σου και παρανομεις.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 12-03-17, 00:39
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι τετοιους γνωστες ακουνε οι επιδοξοι μετατροπακηδες και στο τελος χτυπανε το κεφαλι τους Αφου τη μετατροπη την κανει και στην αυλη του δεν του βαζεις ενα χερακι να γλυτωσει και τους μηχανικους ο ανθρωπος?
Ενηλικοι ανθρωποι ειναι,δικο τους κεφαλι ειναι.....Τουλαχιστον ν'ακουνε την αληθεια κι οχι ανακριβειες.....Σε αυτοκινητο-φορουμ μπηκε το παλικαρι να ρωτησει κι οχι στο ''γινε-ο-μπαμπας-μου.gr''.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-03-17, 01:20
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια το εχω βρει πολυ καλη ευκαιρια πραγματικα πολυ καλη. απλα κανω τραμπα ολα τα δικα μ κ το μοτερ μαζι κ παιρνω το 323. συν καποια χρηματα. αλλα πραγματικα ειναι ευκαιρια. ετσι οπως μου τα λεει το συνεργειο που θα μ κανει την μετατροπη. ρωταω εαν αξιζει η μετατροπη κ σαν μοτερ. δεν ξερω την ηλικια του καθενως εδω μεσα αλλα εγω ειμαι αρκετα μικρος κ καταλαβαινετε πως τα γουσταρω αυτα τα δυνατα! οσο αφορα την καταναλωση δεν ξερω αν θα δω τρελη διαφορα. καιω 7λιτρα 50χιλιομετρα κ ουτε. φοραω 17αρα ζαντα. ασχετως η καταναλωση, δεν λεει να τσουλισει κ λιγο το μοτερ. οποτε ειμαι καθετως να την κανω την τραμπα. το παιζω κορονα γραμματα το μοτερ γτ δεν μπορω να το ακουσω λογο οτι δεν το φοραει καποιο αμαξι. απλα παω κ οτι γινει.
Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι το μόνο που παίζεις κορόνα γράμματα είναι το μέλλον σου
ξέρεις καταρχήν ότι το αυτοκίνητο έτσι και σε έναν απλό έλεγχο ανακαλύψουν ότι φοράει απλά αδήλωτη μηχανή το κάνουν κατάσχεση, και στην συνέχεια αν γίνει καμιά στραβή στο δρόμο κανένα σοβαρό ατύχημα η ασφάλειά σου θα κυνηγάει τα χρήματα που θα δώσει στους άλλους από εσένα, αν θεωρείς ότι αξίζει παρόλα αυτά η μετατροπή, προχώρα μιας και τα μηχανικά λίγα φράγκα παραπάνω θα το μαζέψεις σε κάποια στιγμή για να γίνει σωστό το αυτοκίνητο.
Το ότι ο γείτονας που έχει μετατροπή 25 χρόνια και δεν του έχει κάτσει στραβή δεν σημαίνει ότι και του χρόνου θα είναι στην ίδια μοίρα και ότι σε εμάς την πρώτη μέρα δεν θα μας πιάσουν. Τα λέω όλα αυτά για να καταλάβεις ότι το ρίσκο δεν είναι αν θα δουλεύει σωστά η μηχανή ή αν σου κάνουν καλή δουλειά αλλά όλα τα υπόλοιπα
Στα λέω εγώ που είχα και μερικές μετατροπές και τώρα καταλαβαίνω πόσο τυχερός ήμουν που δεν συνέβη κάτι τραγικό κάτι που απλά ήταν καθαρή τύχη και τίποτα παραπάνω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-03-17, 19:56
Το avatar του χρήστη Α8hnaios
Α8hnaios Ο χρήστης Α8hnaios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-11-2005
Μηνύματα: 637
Α8hnaios will become famous soon enough
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το βασικοτερο που δεν ειδα να πει κανεις ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ καθως δεν μπορεις βασει νομου να δηλωσεις αλλαγη μεγαλυτερου του 25% σε κυβικα και ιππους.
Καλη τυχη οτι επιλεξεις.
Σωστος ο Γιωργος

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitrismpl Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ξερω την ηλικια του καθενως εδω μεσα αλλα εγω ειμαι αρκετα μικρος κ καταλαβαινετε πως τα γουσταρω αυτα τα δυνατα!
Παρε is για αρχη...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-03-17, 01:10
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εχει γινει κλασικο πλεον το σχημα:ερωτηση μετατροπης-πρηξιμο κακαλων περι δηλωσης της μετατροπης και αναλυση των νομικων επιπτωσεων!!!Ελεος ρε παιδια πια!!Ενηλικοι ανθρωποι ρωτανε,συγκεκριμενη ερωτηση κανουν,απο κει και περα το θεμα δεν σας αφορα!!Ξεκολλατε με τα κομπλεξ σας και απλα απαντηστε στο θεμα του καθενος χωρις να ξεφευγετε!!Το τι θα κανει τελικα,ειναι ξεκαθαρα δικο του προσωπικο θεμα,αν δεν ξερει την νομοθεσια,ειναι δικο του προβλημα επισης,δεν σας εβαλε μεντορες στην ζωη του,ουτε ζητησε να τον πατροναρετε!Αντε μπας και ξυπνησει λιγο το φορουμ,γιατι νεκρωσε εντελως και σε θεματα αλλα και σε νοοτροπια.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-03-17, 09:19
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Φίλε mike, είναι πιτσιρικάς.
Είναι άσχετος από BMW και αυτοκίνητα γενικά.
Είναι φουντωμένος (καίει 14 λίτρα/100km με το 316).
Του προτείνουν φτηνό 323 (σιγά το συγκινητικό μοτέρ, καλό για ταξίδια είναι).

Προφανώς έχει μαζέψει τα χρήματα που απαιτούνται για τη μετατροπή και μάλλον όχι παραπάνω.
Το συνεργείο είναι έτοιμο να τον κάνει ''μηνιάτικο'' (και όχι απλά ''μεροκάματο'' που είναι η έκφραση).
Δεν του είπαν ότι αν καίει 14λ/100 με Μ43Β16 θα καίει 20lt/100km με το Β25 γιατί ΔΕΝ θα εκμεταλλευτεί ροπή και 2 ταχύτητες πάνω και και και....

Θα είσαι κοντά του να τον βοηθήσεις για να μην δώσει επί τρία μέσα σε 1.5 χρόνο από τη μετατροπή για να έχει αμάξι?
Θα είσαι δίπλα του να τον συμβουλεύσεις, όταν θα του πουν στο ΚΤΕΟ ''μεγειά'' φίλε...όταν φωτογραφίζουν πινακίδα/VIN/engine code?

Δε μας έβαλε να τον πατρονάρουμε, ή να γίνουμε μέντορες, αλλά μισό λεπτό....
ΑΥΤΟΣ ΡΩΤΗΣΕ ΌΛΟΥΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ....
Τι να του απαντήσουμε δηλαδή?

Χαίρομαι πραγματικά με τις απαντήσεις που έδωσαν τα παιδιά.
Σοβαρές και υπεύθυνες.

Στην αρχή ρώτησε για το μοτέρ. Του απάντησαν για το μοτέρ.
Μετά ρωτάει αν θα καίει γιατί το 316 τον έχει τσακίσει...Εκεί αρχίζουν οι ''φρόνιμες'' απαντήσεις.
Εσύ μετά που ρωτάει ότι είναι μικρός σε ηλικία και καίει 7λίτρα/50km και από το πόστ του, συμπεραίνεις ότι δεν του περισσεύουν για ΜΕΤΑ τη μετατροπή να συγυρίζει τι του προτείνεις?

Κάντο/βάλτο/στα@@σου μικρέ και η αστυνομία και όλοι?

Εσύ πατρονάρεις τους υπόλοιπους που έχουν μια πιο ώριμη άποψη από εσένα, πάμπολλες φορές, σε όλα τα παρόμοια θέματα.
Οι οποίοι (και εγώ μαζί), είναι μανιακοί με τα αυτοκίνητα, και τα ''γουστάρουν και αυτοί, τα δυνατά'', αλλά με τα χρόνια όπως εξελίσσονται όλα τα πράγματα και οι ίδιοι, αδυνατούν να δώσουν αφελής απαντήσεις του τύπου ''βάλτα και μη σε νοιάζει''....

Υ.Γ. Φίλε, μιλάμε για μοτέρ 20 ετών. Πιθανότατα έχει έρθει από το εξωτερικό και έχει διανύσει από 200.000χλμ εώς και 400.000χλμ.(και παραπάνω). Ότι και να σου πουν στο συνεργείο.
Για τα υπόλοιπα μηχανικά μέρη τι να σου πώ.
Εάν μιλάγαμε για Ε46, θα σου έλεγα ότι έχει άλλο σασμάν, κεντρικό άξονα, διαφορικό, για Ε36 δεν ξέρω στα σίγουρα. Ακόμα και αν το σασμάν μοιάζει, η BMW, έδινε άλλους κωδικούς που αντέχουν περισσότερη ροπή στα μεγαλύτερα μοτέρ.

Αν το μοτέρ είναι σε καλή κατάσταση, είναι δυνατό και ήρεμο. Έχει καλή ροπή και κάμποση δύναμη. Ειδικά στις μεσαίες στροφές και ψηλά όχι πολύ.
Δεν συγκινεί. Θα σπινάρεις τους 17'' τροχούς σου εύκολα, ενώ τώρα όχι.

Θα καίς αρκετά περισσότερη βενζίνη με τον ίδιο τρόπο οδήγησης. Δεν θα το πάρεις για να κινείσαι με τη ροπή στις 1500 και 2000rpm.
Θα το ευχαριστιέσαι και περισσότερο.
Θα γυρίζει και θα γλυστράει περισσότερο που είναι διασκεδαστικό, αλλά και επικίνδυνο.
Έχει πολύ πιο ωραίο ήχο. (αυτό σίγουρα).
Πάμε στα άσχημα.
Πιθανώς να σου κοστίσει πολύ πολύ περισσότερο από όσο νομίζεις αρχικά.
Θα είσαι παράνομος. Και σε περίπτωση ατυχήματος (σοβαρού), πολύ πιθανώς ανασφάλιστος και εκτεθειμένος, αφού το συμβόλαιο, θα βασίζεται σε ψευδή στοιχεία.


Αν αξίζει ή όχι, για τον καθένα μπορεί να είναι διαφορετική η απάντηση. Για εμένα δεν αξίζει.
Και λυπάμαι, αλλά αυτές οι παρανομίες στην Ελλάδα πρέπει να σταματήσουν. Καλώς η κακώς, δεν είμαστε στο 1991 ή σε κάποια Αφρικανική republic...

Εσύ κοίτα τα οικονομικά σου και αν σε παίρνει, πάρε ένα έτοιμο αυτοκίνητο 320, 325, 328 δηλωμένο.
Αλλιώς μάζεψε εμπειρίες και κάνε οικονομία για αργότερα. (Αυτή είναι η δική μου συμβουλή και δεν είναι πατρονάρισμα)

Υ.Γ. Μας ενδιαφέρει απόλυτα το θέμα των επιπτωσεων γιατί αν πέσει επάνω μας με παράνομη μετατροπή, εμείς θα αργήσουμε να αποζημιωθούμε και θα ταλαιπωρηθούμε.
Το πρήξιμο κάκκαλων, ισχύει και από την αντίθετη πλευρά φίλτατε mike....και θα σου πρότεινα αν σου πρήστηκαν πολύ, να βάλεις λίγο πάγο για 2-3 λεπτά με επαναλήψεις ανά 10' και να μην ξαναγράψεις παρόμοια έκφραση γιατί λοιδωρείς την γνώμη όλων όσων έγραψαν από πάνω...
Κόμπλεξ, δεν έχει αυτός που είναι ήρεμος. Κόμπλεξ έχει αυτός που προσπαθεί επι χρόνια να πείσει όλο τον κόσμο ότι η παράνομη μετατροπή δεν πειράζει και ''η άκρη θα βρεθεί να μη σε πειράξει κανένας''.
Ίδια απάντηση, ίδια αντίδραση (έκρηξης) πολλά χρόνια.
Παρόλα αυτά συνεχίζεις να γράφεις για τα κόμπλεξ αυτών που έχουν σωφροσύνη και ΔΕΝ λένε μη πάρεις 323, 328, 338... Μην το κάνεις παράνομα λένε.
Αλλά τα συμπλέγματα είναι για αυτούς που θέλουν μεγαλύτερο μοτέρ (ή μόριο?), αλλά δεν θέλουν να το πληρώνουν.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 13-03-17 στις 09:26
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-03-17, 10:41
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
(ή μόριο?)
Δημήτρη, αυτό δεν χρειαζόταν, ρε φίλε.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.