Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-02-14, 00:44
violantos Ο χρήστης violantos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-01-2014
Μηνύματα: 48
violantos is on a distinguished road
(45% longer, more powerful sparκ + ultimate engine performance)
Και θα πιστέψεις το αποτέλεσμα όταν βγει? Η τιμή είναι €50 και περιλαμβάνει 2 δυναμομετρήσεις. Δεν έχω ξανακάνει αλλά ποιος ο σκοπός να πετάξω 50 ευρώ? Εάν βγει 15 bhp περισσότερο θα πληρώσεις? Δέχομαι και paypal
http://www.streetracerscy.com/events.php?e=ODg=

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη violantos : 20-02-14 στις 00:51
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-02-14, 00:53
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εσυ μ'αυτο που διαβαζεις στ'αγγλικα βλεπεις να σου υποσχεται 15hp αυξηση ιπποδυναμης???Γιατι αν το'κανε,θα'ταν απατεωνια........Σε ποιο δυναμομετρο θες να πας??Ενημερωσε με,μερα και ωρα και θα'μαι εκει ή θα επικοινωνησω μαζι τους να τους πληρωσω(ολοι με ξερουν λογω δουλειας)...........Εννοειται μιλαμε για εργοστασιακο Ε4 1.9,με μονο τις βελτιωσεις που ειπες ετσι??Μην αρχισουμε τις μαιμουδιες των κοντρακηδων και σκασεις μυτη με 3ο σταδιο εκκεντροφορων!!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-02-14, 00:56
violantos Ο χρήστης violantos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-01-2014
Μηνύματα: 48
violantos is on a distinguished road
Λευκωσία. Δεν έχω κάνει οποιανδήποτε άλλη μετατροπή παρά αυτά που έχω πει (φίλτρο και sparks). Μία προσθήκη MFL στο τιμόνι (για να ελέγχω το ράδιο από το τιμόνι) και τώρα προσπαθώ να προσθέσω και cruise control. Τίποτε άλλο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη violantos : 20-02-14 στις 01:00
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-02-14, 01:21
violantos Ο χρήστης violantos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-01-2014
Μηνύματα: 48
violantos is on a distinguished road
http://peswiki.com/index.php/Directo...orm_Spark_Plug

When a generic spark plug fires in a pressure chamber of your vehicle, it will fire six to eight times and then misfire once. The misfire is caused by the residual ionisation left around the plug proper. When the charge comes down the centre electrode, it sees a high impedance and cannot jump the gap, hence a misfire.

"There is also residual ionisation left over in a FireStorm spark plug. However, because of the huge surface area in the configuration of the domed centre electrode and the triaxial ground system, when the residual ionisation rears its ugly head the charge coming down the centre electrode sees it and moves to the next area under the triaxial ground system that is residual ionisation free. That's why the plasma appears to move around the dome in a circular motion."

Το πρόβλημα του misfire επιλύεται και με το platinum +4.
normal spark plug: 6/7 7/8 or 8/9 (fires six to eight times then one misfire)

Εάν πάρουμε το 8/9 τότε η αύξηση υποδύναμης είναι 133 hp.

Φίλε μου τα 7/8 που έλεγα δεν είναι στον κατασκευαστή αλλά σε άλλη ιστοσελίδα που διάβασα παλιά γιαυτό και η αναφορά μου στα πιο πάνω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη violantos : 20-02-14 στις 01:28
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-02-14, 01:23
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Κυπρο????Εδω διπλα δλδ....2 λεπτα με το τηλεφωνο!Πηγαινε αγορι μου μετρα τ'αμαξακι σου,καλο θα σου κανει,θα μαθεις και 5 πραγματα παραπανω....Δεν θα χασεις 50 ευρω,ισα-ισα που θα κερδισεις σε γνωση και εμπειρια...Ποσταρε και μετα την δυναμομετρηση σου και οποτε ερθεις Ελλαδα,ελα να σε κερασουμε ενα καφασι μπυρες.....

Υ.γ. Στην Κυπρο εχει πολλους βελτιωτες,ικανα συνεργεια και γνωστες του αντικειμενου.Βρες καποιον να σου μαθει 5 βασικα πραγματα για να μην παραμυθιαζεσαι....Καληνυχτα....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-02-14, 01:26
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
φιλε μου ακουσε τι σου λενε τα παιδια, κατι ξερουν
επισης δες το απλα με την λογκη, ειναι δυνατον εσενα απο 118 να παει 140 μονο με μπουζι και λαδια-φιλτρο
οταν το Μ44 μοτερ για να βγαλει 140-144 ps θελει 16 βαλβιδες αλλο καπακι ,εξατμιση εγγεφαλο κτλ κτλ

μην παραμυθιαζεσε αδικα, δεν εισαι 140
ειμαι σιγουρος οτι δεν το κανεις απο προθεση αλλα απο αγνοια
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-02-14, 01:41
violantos Ο χρήστης violantos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-01-2014
Μηνύματα: 48
violantos is on a distinguished road
Εάν ήταν να προωθήσω τα συγκεκριμένα προιόντα θα έκανα δυναμομέντρηση. Αλλά επειδή δεν είμαι ούτε πωλητής ούτε προμηθευτής δεν με ενδιαφέρει το θέμα της απόδειξης. Τις συγκεκριμένες αναβαθμίσεις τις έκανα από hobby και είδα βελτίωση στον δρόμο (στο ebay έγινε η αγορά, στην Κύπρο ήταν ακριβή η αγορά του φίλτρου και spark plugs platinum +4 δεν έβρισκα ).Τώρα εάν με σπονσάρει κανείς τότε μετά χαράς την κάνω. Τσάπα κόπο και χρήμα χωρίς ανταμοιβή των εξόδων μου δεν κάνω. Οι καιροί είναι δύσκολοι και πρέπει να προσέχουμε που σκορπάμε τα λεφτά μας. Καληνύχτα και σε σας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη violantos : 20-02-14 στις 01:46
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-02-14, 02:17
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από violantos Εμφάνιση μηνυμάτων




..... Οι καιροί είναι δύσκολοι και πρέπει να προσέχουμε που σκορπάμε τα λεφτά μας . για να μη σκορπισουμε κανα πιστονι. Καληνύχτα και σε σας.
ειμαι σχεδον σιγουρος πως μας τρολαρεις, ή οντως δεν εχεις καμια σοβαρη γνωση πανω σε κινητηρες.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 20-02-14, 06:40
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
και οχι μονο...αν ηταν και τετρακιδα..42x4=168 ιππους κερδος.
Υπαρχουν και αυτοκίνητα με 2 μπουζι στον κυλινδρο!!!!
Ακόμα περισσότερο κέρδος ιπποδυναμης.....
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harristheo : 20-02-14 στις 06:44
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-02-14, 06:52
violantos Ο χρήστης violantos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-01-2014
Μηνύματα: 48
violantos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι σχεδον σιγουρος πως μας τρολαρεις
Ωραία λέξη το τρολάρισμα ούτε στον Μπαμπινιώτη δεν υπάρχει. Φαντάζομαι είναι Αγγλική και προέρχεται από τα τα trolls. Σίγουρα δεν σε τρολάρω. Αυτά πιστεύω και αυτά λέω. Εάν δεν πιστεύεις τότε δοκίμασε και εσύ 4 spark plugs platinum +4 εάν υπάρχουν για το όχημα σου και κάνε μία δυναμομέτρηση. Εάν δεν δεις διαφορά σου πληρώνω την δυναμομέτρηση ή τις μπύρες όταν έρθεις Κύπρο

When a generic spark plug fires in a pressure chamber of your vehicle, it will fire six to eight times and then misfire once. The misfire is caused by the residual ionisation left around the plug proper. When the charge comes down the centre electrode, it sees a high impedance and cannot jump the gap, hence a misfire.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη violantos : 20-02-14 στις 07:07
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.