Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-09-15, 15:10
makis1950 Ο χρήστης makis1950 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-09-2015
Μηνύματα: 7
makis1950 is on a distinguished road
πρόβλημα ηλεκτρικά F30

Όταν πατάω σε νερά ακούγεται ένα φύσημα απ'τον κινητήρα (μάλλον απ'το turbo) και αναβοσβήνει η οθόνη!! Πήγα στην bmw Παπαδόπουλος και μου είπαν ότι θέλει αλλαγή η οθόνη.. κουλό μου ακούγεται.! μήπως έχει τύχει σε κανέναν??
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-09-15, 17:25
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Οταν περνάς απο νερά, ή όταν βουλιάζεις το αυτοκίνητο μέσα στα νερα?
Γιατί έχει τεράστια διαφορά..
Πρέπει να μας πείς τι ακριβώς κάνεις...
Και να μας πείς και τι είπε ο φίλος μας ο Παπαδόπουλος για το σφύριγμα της τουρμπίνας που ακούς....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-09-15, 23:08
makis1950 Ο χρήστης makis1950 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-09-2015
Μηνύματα: 7
makis1950 is on a distinguished road
Όταν περνάω απ' τα νερά.. Προς θεού.. Ποιός είπε για βούλιαγμα?? Για την τουρμπίνα δν μου είπαν απολύτως τπτ.. Η διάγνωση μου είπαν οτι βγάζει διακοπή επικοινωνίας με την οθόνη..!! Άρα αλλαγή στην οθόνη..!! Χωρίς να μου εγγυάται φυσικά κανείς αν θα σταματήσει το πρόβλημα με την αλλαγή οθόνης..!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-09-15, 23:27
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makis1950 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν περνάω απ' τα νερά.. Προς θεού.. Ποιός είπε για βούλιαγμα?? Για την τουρμπίνα δν μου είπαν απολύτως τπτ.. Η διάγνωση μου είπαν οτι βγάζει διακοπή επικοινωνίας με την οθόνη..!! Άρα αλλαγή στην οθόνη..!! Χωρίς να μου εγγυάται φυσικά κανείς αν θα σταματήσει το πρόβλημα με την αλλαγή οθόνης..!
την αντικατάσταση της οθόνης θα την πληρώσεις ή θα αντικατασταθεί στα πλαίσια της εγγύησης?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-09-15, 23:43
makis1950 Ο χρήστης makis1950 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-09-2015
Μηνύματα: 7
makis1950 is on a distinguished road
τελείωσε η εγγύηση...2500euro μου είπαν αλλαγή οθόνης... και κανείς δν ξέρει αν θα φτιαχτεί..Ας αλλάξουμε πρώτα την οθόνη και βλέπουμε μου είπαν
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-09-15, 00:26
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makis1950 Εμφάνιση μηνυμάτων
τελείωσε η εγγύηση...2500euro μου είπαν αλλαγή οθόνης... και κανείς δν ξέρει αν θα φτιαχτεί..Ας αλλάξουμε πρώτα την οθόνη και βλέπουμε μου είπαν
Τέτοια διαβάζω - ακούω και τρελαίνομαι!
Πες τουςυποθέσεις κάνω και μόνος μου η δουλειά σας είναι να μου πείτε
που είναι το προβλημα τι φταίει!
2500 χιλιάδες ευρώ και βλέπουμε;
Ε όχι .......
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-09-15, 00:34
makis1950 Ο χρήστης makis1950 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-09-2015
Μηνύματα: 7
makis1950 is on a distinguished road
κανείς δν ξέρει.... πιστεύω πάντως πως είναι από κάποιον αισθητήρα που πιθανώς παίρνει υγρασία η από καμιά φίσα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-09-15, 10:20
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makis1950 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν περνάω απ' τα νερά.. Προς θεού.. Ποιός είπε για βούλιαγμα?? Για την τουρμπίνα δν μου είπαν απολύτως τπτ.. Η διάγνωση μου είπαν οτι βγάζει διακοπή επικοινωνίας με την οθόνη..!! Άρα αλλαγή στην οθόνη..!! Χωρίς να μου εγγυάται φυσικά κανείς αν θα σταματήσει το πρόβλημα με την αλλαγή οθόνης..!
Με προβληματίζει ιδιαίτερα ο θόρυβος που κάνει η τουρμπίνα όταν περνάς απο νερά..
Η οθόνη καλύπτεται απο εγγύηση, όπως και η εργασία αντικατάστασης..
Αν λοιπόν την αγοράσεις και δεν λειτουργεί, και έχει τα ίδια συμπτώματα, θα σου αλλάζουν την μία ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ οθόνη πίσω απο την άλλη δωρεάν...
Η διακοπή επικοινωνίας στα ηλεκτρονικά, δυστυχώς έχει δύο άκρα και έναν ενδιάμεσο.. τον μεταδότη τον παραλήπτη και τον μεσάζοντα... Στην περίπτωση σου, η οθόνη είναι ο παραλήπτης, η μονάδα ελέγχου ο μεταδότης, και η πλεξούδα είναι ο ενδιάμεσος.
Η πλεξούδα είναι το εξάρτημα με το μικρότερο κόστος υλικού, αλλά και το μεγαλύτερο κόστος εργασίας.
Είναι παράλογο να περνάς απο νερά, και να επηρεάζεται απο την υγρασία μια καλωδίωση που δεν βρίσκεται στον χώρο που βρέχεται..
Είναι πιθανότερο να έχεις πτώση στην τάση ρεύματος του οχήματος η οποία προκαλεί άρση επικοινωνίας, απο τη γεννήτρια ρευματος (η οποία μπορεί να βραχεί εκεί που είναι) ή απο πεσμένη μπαταρία, η διαφορά δυναμικού της οποίας επηρεάζεται απο την υγρασία στις γειώσεις του οχήματος και τις αυξημένες καταναλώσεις που έχουμε όταν βρέχει.
Εμένα θα με ανησυχούσε πολύ περισσότερο ο ήχος απο την τουρμπίνα που μεταβάλλεται, παρά η οθόνη που σβήνει..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-09-15, 13:13
makis1950 Ο χρήστης makis1950 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 09-09-2015
Μηνύματα: 7
makis1950 is on a distinguished road
και εμένα αυτό με ανησυχεί παραπάνω..!! δεν ξέρω τι να πω? για το σφύριγμα δν λένε τπτ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.