Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-03-16, 12:25
Το avatar του χρήστη spirosbmw3
spirosbmw3 Ο χρήστης spirosbmw3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 76
spirosbmw3 is on a distinguished road
vogtland coilover σε 325ci e46

Καλησπερα σε ολους,

Εχει ερθει η ωρα να αλλαξω αμορτισερ και ψαχνομαι..
Θα ηθελα την γνωμη σας για την συγκεκριμενη αναρτηση αν την φοραει κανεις

http://www.car.gr/parts/view/5300133/

Ευχαριστω.
__________________
BMW FOR EVER......
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-03-16, 12:55
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Εγώ λυπάμαι το αυτοκίνητο μου με την σχεδόν μαμά Μ pack ανάρτηση και εσύ θες να βάλεις κάτι τόσο σκληρό?

Μόνο αν έχεις βλέψεις για πίστα ή αν κινείσαι αυστηρά αττική οδό ή εθνική με πολλά χλμ/ώρα έχει νόημα μια coilover.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-03-16, 13:16
Το avatar του χρήστη spirosbmw3
spirosbmw3 Ο χρήστης spirosbmw3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 76
spirosbmw3 is on a distinguished road
Σκεφτομαι να τις βαλω γιατι το αυτοκινητο δεν το χρησιμοποιω μεσα στην πολη καθε μερα το δουλευω μονο τα σαββατοκυριακα και θα μου αρεσε να ειναι λιγο πιο "στημενο"... με τον αντιπρωσοπο που μιλησα μου ειπε πως η συγκεκριμενη αναρτηση φοραει KW αμορτισερ και Vogtland ελατηρια.
__________________
BMW FOR EVER......
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-03-16, 02:04
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Η KW δεν φτιαχνει αμορτισερ , τα περνει απο την KONI . Γιατι δεν κοιτας για koni κιτρινα τα οποια ρυθμιζουν σε rebound και αν θες να ρυθμιζεις και υψος μπορεις να τα μετατρεψεις πολυ ευκολα . Σου ειπε σκληροτητα στα ελατηρια ?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-09-16, 00:29
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Καλησπερα φιλε!
Τελικα την τοποθετησες?
Επαναφερω το θεμα γιατι θελω να βαλω και γω τη συγκεκριμενη!!

Εννοειται πως οποιαδηποτε αλλη γνωμη ειναι καλοδεχουμενη..ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ///Mflyin' : 09-09-16 στις 00:33
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-09-16, 09:42
dionisisM3 Ο χρήστης dionisisM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Μηνύματα: 19
dionisisM3 is on a distinguished road
και εγω αυτη θελω να βαλω στο Ε60 , αντε ρε παιδες ας κανει ενας τον κασκαντερ να την βαλει πρωτος να μας πει εντυπωσεις χαχα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-01-17, 01:27
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Καλησπερα!...Ξανανοιγω το θεμα για οσους ειχαν ενδιαφερθει για την παραπανω αναρτηση...τελικα την τοποθετησα και εχω να πω τα εξης: Καταρχην εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο την επιλογη αυτη καθως το αμαξι πλεον εχει γινει τρενο...δεν υπαρχουν κλισεις πουθενα...το τιμονι εγινε πιο αμεσο και τα σχετικα...επισης δεν φοραω μπαρες θολων, φαρδυτερες αντιστρεπτικες κλπ κλπ..περα ομως απο αυτο το αμαξι δεν κοπαναει...η αναρτηση δεν ειναι κουτσουρο αλλα αρκετα φιλικη θα ελεγα σε φυσιολογικες ανωμαλιες...να τονισω οτι φοραω και 18ρες... ομως δεν ειναι για καθημερινη χρηση μεσα στην πολη ...ΠΡΟΣΟΧΗ...στην περιπτωση μου χρειαστηκε να βαλω ζαντες με αλλο οφσετ προκειμενου να το χαμηλωσω διοτι το ελατηριο εβρισκε στο λαστιχο...στο μαμα υψος δεν ειχα θεμα ..συμβιβαστηκα διοτι το ειχα σκοπο να αλλαξω απλως το εκανα νωριτερα...απο 16χ7 ΕΤ46 πηγα σε 18χ8,5 ΕΤ35 εμπρος και 18χ9,5 ΕΤ35 πισω... συνηθως χρειαζονται αποστατες η αλλαγη ζαντας οπως συνεβη και με εμενα ειδικα αν το αμαξι χαμηλωσει... χρειαστηκα και 5 χιλιοστα στους μπροστα...με λιγα λογια θελει ψαξιμο προκειμενου να μην ταλαιπωρηθειτε...εγω ομολογω πως ταλαιπωρηθηκα λιγο αλλα το αποτελεσμα με δικαιωσε... θα τη συνιστουσα σε αυτον που θελει καλο κρατημα και στησιμο και εχει το αμαξι για βολτα και οχι καθημερινο..αυτα απο μενα..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.