Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 15-09-09, 23:55
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Μη βιαστείς, και μη παρασυρθείς επειδή σου αρέσει το συγκεκριμένο, ακόμα και αν είναι "καθαρό".
Η γνώμη μου είναι να προτιμήσεις κινητήρα Μ44.
Το δικό μου το πήρα τον Μάρτιο με κινητήρα Μ42, και έχω μετανοιώσει που δεν εψαξα λίγο παραπάνω
Και το λέω αυτό γιατί οδήγησα Μ44.......................

Υ.Γ Αν ισχύει το 8/96 που γράφει η αγγελία, δεν θα έπρεπε να είναι με Μ44 ? Νομίζω απο αρχές του 96' φόραγε τον Μ44. Ας μας βεβαιώσει κάποιος που γνωρίζει σίγουρα
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 15-09-09, 23:59
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Απο τον 2/1995 εως και τον 2/1996 ο Μ42 εβγαινε παραλληλα με τον Μ44.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 16-09-09, 00:14
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Τα Μ44 ειναι δυστυχως πολυ πιο ακριβα και δεν τα δινουν. Για τον ιδιο λογο που εσυ μετανοιωνεις που δεν πηρες Μ44 τα κρατανε και αυτοι και γι αυτο σφυζει ο τοπος απο Μ42.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 16-09-09, 01:44
tasjohn Ο χρήστης tasjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-09-2009
Μηνύματα: 7
tasjohn is on a distinguished road
Πάντως παιδια στο bmwfuns.info λέει ότι η 318is έβγαινε με το Μ44, άρα μήπως είναι και πιο παλιά;
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 16-09-09, 01:45
tasjohn Ο χρήστης tasjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-09-2009
Μηνύματα: 7
tasjohn is on a distinguished road
Μέχρι κ το Φεβρουάριο του 96 έβγαινε με το Μ42, μετά μόνο Μ44
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 16-09-09, 03:19
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
εγω παντως που κοιταγα μονο Μ44 οταν εψαχνα is, δεν εχω μετανιωσει ουτε λεπτο για τον Μ42 μου. δεν εχω οδηγησει Μ44, αλλα το μοτερ το εχω ευχαριστηθει. οσοι το εχουν οδηγησει το Μ44 μπορουν αν εχουν αποψη. παντως το νευρο μετα τις 5.000rpm δεν θα το ανταλασαπροσωπικα με λιγη παραπανω ροπη και δυναμη. εξαλου με τα χρηματα που θα επερνες ενα Μ44 μπορεις να κανεις το αμαξι σου πιο γρηγορο(πχ βημα διαφορικου).

ΟΠΩΣ και να χει παντως σιγουρεψου πως το αυτοκινητο που θα παρεις ειναι αυτο που σε γεμιζει,αν δεν νιωθεις ετσι με το συγκεκριμμενο μην βιαστεις να το παρεις....
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 16-09-09, 09:31
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
To βήμα του διαφορικού του is είναι ήδη πάρα πολύ κοντό (3.45). Νομίζω είναι το πιο κοντό στην σειρά Ε36.
Δεν λέω ότι δεν μου αρέσει ο Μ42. Φυσικά και μου αρέσει και τον θεωρώ έναν πάρα πολύ καλό κινητήρα.
Απλώς μου άρεσε περισσότερο ο Μ44 που οδήγησα, γιατί είχε περισσότερη ελαστικότητα και ροπή απο χαμηλά.
Το "κλώτσιμα" που κάνει ο δικός μας στις 5,000 καλό είναι δε λέω, απλά είμαι οδηγός που κυμμαίνεται σε χαμηλότερες στροφές

Υ.Γ Φίλε Dimzan, υπάρχουν και πολλοί που ξέρουν απλώς ότι έχουν is. Ούτε που θα έχουν ακούσει περί Μ42, Μ44 κ.τ.λ. Απλά πρέπει να σου κάτσει η "περίφτωση".........
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 16-09-09, 10:13
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
φίλε το βρίσκω αρκετά ακριβό, γνώμη μου.... καλύτερα να έδινες κάτι παραπάνω και να έπαιρνες Ε46 με πιο λίγα πράγματα.... επίσης θα πληρώνεις το χρόνο 100€ παραπάνω τέλη κυκλοφορίας!!!1
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 16-09-09, 11:29
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Επειδή υπήρξε συζήτηση περί E36 Μ-pack, για όποιον ενδιαφέρεται να μελετήσει το θέμα διεξοδικά μπορεί να επισκεφθεί το thread αυτό -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ghlight=M-Pack του Valantis544.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 16-09-09, 11:35
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Και πολύ φρέσκο thread σχετικά με τιμές αγοράς / πώλησης Ε36 και συναφή θέματα... -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=21381 by Enema.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
1800cc, 318is, e36, μεταχειρισμένο


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.