Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-08-09, 10:53
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
τωρα...ποιο παρτ.....δυσκολο να σου απαντησω γιατι πρωτων ειμαι στη δουλεια.δευτερον....παντως υπαρχει ενας εξτρα εγκεφαλος που δειχειριζεται τις λειτουργιες του obc
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-08-09, 11:36
Το avatar του χρήστη str2004
str2004 Ο χρήστης str2004 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-03-2007
Μηνύματα: 601
str2004 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα...ποιο παρτ.....δυσκολο να σου απαντησω γιατι πρωτων ειμαι στη δουλεια.δευτερον....παντως υπαρχει ενας εξτρα εγκεφαλος που δειχειριζεται τις λειτουργιες του obc
Προφανως ισως να αναφερεσαι στο λεγομενο ZKE οπου βρισκεται πισω απο το ντουλαπακι ( συνοδηγος )........
__________________
Κατι "παιζεται" .... ΕΔΩ.... και ΕΔΩ....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-08-09, 17:15
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Εγώ θα ήθελα πάντως, εαν κάποιος γνωρίζει, να ανεφέρει τι ακριβώς χρειάζεται να εγκατασταθεί και να δουλέψει το OBC.
Π.χ Χρειάζεται μια καλωδίωση που να πηγαίνει απο "εκεί" εως "εκεί". Μια δεύτερη απο το OBC εως "εκεί". Ενας τάδε αισθητήρας κ.τ.λ

Εαν κάποιος έχει κάνει αυτή την εγκατάσταση σε αυτοκίνητο που δεν είχε OBC και θυμάται (και θέλει) να μοιραστεί την εμπερια................ευπρόσδεκτος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-08-09, 16:02
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
κοιτα να σου αναφερει καποιος ακριβως ποιο καλωδιο παει που,αν το κοκκινο παει με το πρασινο και εκει ειναι νομιζω δυσκολο.το οbc ειναι ενας υπολογισης που μετραει απο καταναλωση μεχρι ποση ωρα ταξιδευεις και αν το δοχειο που βαζεις νερο ειναι γεματο η οχι.αρα καταλαβαινεις.εγω σου λεω εχω τετοιο.αλλα ειχα το μικρο obc.ειναι μια ολοκληρη μερα δουλεια σε ενα ηλεκτρολογο.συνδεονται και τοποθετουνται αισθητηρες για παρα πολλα πραγματα.
τωρα τι να λεμε το καλωδιακι αυτο παει στον εγκεφαλο του αεροσακου και το πρασινο μαζι με το καφε παει στη γειωση.
σου ειπα τι εκανα εγω.
ειναι μια κουτα ολοκληρη με καλωδιωση πλεξουδα περιπου και τα ανταλλακτικα που σου ανεφερα,150 ευρω στον ηλεκτρολογο,ελυσε το μισο αμαξι για να τα περασει,κατεβασε ταμπλο και σχεδον κατεβασε και τη μηχανη(δεν τη κατεβασε αλλα ελυσε πολλα πραγματα)δουλεψε στη κυριολεξια 9 ωρες πανω στο αμαξι μου.αλλα ολα δουλευουν κανονικα και αψογα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-08-09, 20:50
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από str2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανως ισως να αναφερεσαι στο λεγομενο ZKE οπου βρισκεται πισω απο το ντουλαπακι ( συνοδηγος )........
Τον εγγεφαλο που ενωει ο Γιωργος ειναι πισω απο το καντραν και ειναι για να δουλεψει το check για καμμενες λαμπες.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-08-09, 20:57
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gbuster Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ θα ήθελα πάντως, εαν κάποιος γνωρίζει, να ανεφέρει τι ακριβώς χρειάζεται να εγκατασταθεί και να δουλέψει το OBC.
Π.χ Χρειάζεται μια καλωδίωση που να πηγαίνει απο "εκεί" εως "εκεί". Μια δεύτερη απο το OBC εως "εκεί". Ενας τάδε αισθητήρας κ.τ.λ

Εαν κάποιος έχει κάνει αυτή την εγκατάσταση σε αυτοκίνητο που δεν είχε OBC και θυμάται (και θέλει) να μοιραστεί την εμπερια................ευπρόσδεκτος
Κωσταντινε για να δουλεψει η καταναλωση και θερμοκρασια με την ερα χρειζετε να εχεις τη μια καλωδιωση και το θερμομετρο σθν αμα θελεις βαζεις το λεβιεδακι και το μπιπες οσο για το ckeck θελει παρα πολλα πραγματα και δουλεια για να γινουνε ολα σωστα.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-08-09, 19:02
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα να σου αναφερει καποιος ακριβως ποιο καλωδιο παει που,αν το κοκκινο παει με το πρασινο και εκει ειναι νομιζω δυσκολο.το οbc ειναι ενας υπολογισης που μετραει απο καταναλωση μεχρι ποση ωρα ταξιδευεις και αν το δοχειο που βαζεις νερο ειναι γεματο η οχι.αρα καταλαβαινεις.εγω σου λεω εχω τετοιο.αλλα ειχα το μικρο obc.ειναι μια ολοκληρη μερα δουλεια σε ενα ηλεκτρολογο.συνδεονται και τοποθετουνται αισθητηρες για παρα πολλα πραγματα.
τωρα τι να λεμε το καλωδιακι αυτο παει στον εγκεφαλο του αεροσακου και το πρασινο μαζι με το καφε παει στη γειωση.
σου ειπα τι εκανα εγω.
ειναι μια κουτα ολοκληρη με καλωδιωση πλεξουδα περιπου και τα ανταλλακτικα που σου ανεφερα,150 ευρω στον ηλεκτρολογο,ελυσε το μισο αμαξι για να τα περασει,κατεβασε ταμπλο και σχεδον κατεβασε και τη μηχανη(δεν τη κατεβασε αλλα ελυσε πολλα πραγματα)δουλεψε στη κυριολεξια 9 ωρες πανω στο αμαξι μου.αλλα ολα δουλευουν κανονικα και αψογα.

Δεν νομίζω να εξέφρεσα πουθενά καμμιά απορία για μεμονωμένα καλώδια και ποιό χρώμα (π.χ καφέ), που πάει ?
Ρώτησα για ολόκληρες καλωδιώσεις....................................... ......
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-08-09, 06:51
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
ωραια.και εγω σου απαντησα πιο πανω,οτι προκειτε για καλωδιωση που πηγαινει απο και προς παντου.δηλαδη τι ακριβως θελεις να μαθεις για τη καλωδιωση?μηπως εγω δε καταλαβαινω τι εννοεις?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-08-09, 09:33
Το avatar του χρήστη pitsinos
pitsinos Ο χρήστης pitsinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-01-2008
Μηνύματα: 109
pitsinos is on a distinguished road
πάντως επειδή κι εγώ έχω το μικρό και ήθελα να βάλω με τα 18 κουμπιά, από αυτά που διαβάζω εδω μέσα το ακύρωσα το project. Αστο καλύτερα....
__________________
... κι έτσι το mini μεγάλωσε και έγινε bmw...
Και ζήσανε αυτοι καλά κι εμείς ...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-08-09, 10:16
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
οτι εχει πολλη δουλεια,αυτο ειναι το μονο σιγουρο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
e36, obc


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.