Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-12-05, 18:06
Το avatar του χρήστη manosbmw318ie30
manosbmw318ie30 Ο χρήστης manosbmw318ie30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2004
Μηνύματα: 482
manosbmw318ie30 is on a distinguished road
Δεν έχω άποψη από Ε36, αλλά θυμάμαι ότι στους 4Τροχούς που είχαν δοκιμάσει την Ε36 όταν είχε πρωτοέρθει στην Ελλάδα, είχαν αναφέρει την ασάφεια στο μπροστινό σύστημα της Ε36 σε μεγάλες ταχύτητες και στο φρενάρισμα. Άρα το πρόβλημα όντως υπήρξε!

Νομίζω ότι το διορθώσανε στη κουπέ Ε36, αλλά δε θυμάμαι καλά...
__________________
Έξυπνα αυτοκίνητα για χαζούς ανθρώπους
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-12-05, 18:48
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Περιμενω εντυπωσεις δεν θα πω τιποτα αλλο!!! Καιρος να μιλησουν τα αμαξια μας και στην πραξη οχι μονο στα λογια!!Μακαρι να ηταν διαφορετικη η κατασταση φιλε Νικο και αλλα τα μειον εγω τα λεω κι ας εχω το συγκεκριμενο αμαξι!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-12-05, 18:58
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Μ3 σινεμπλοκ οκ

Γνωστα ολα αυτα αλλα με τα Μ3 σινεμπλοκ σε απλο ψαλιδι την ακουνε τα μπαλακια πιο συντομα...οχι οτι εχει αμμεσο προβλημα....απλα θα χρειαστουν πιο συντομα αλλαγη...

τεσπα θες σινεμπλοκ μ3? παρε το ψαλιδι ολοκληρο και τελειωνε...

και η διαφορα οντος ειναι τεραστια στο δρομο...
τωρα αυτος που ομως λεει ασαφειες στα νερα ενθικη κτλ...ας τον παω μια βολτα με το δικο μου που φοραω απλα σινεμπλοκ και ας ξαναμιλησει μετα...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-12-05, 19:02
Το avatar του χρήστη megistanas
megistanas Ο χρήστης megistanas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-09-2005
Μηνύματα: 242
megistanas is an unknown quantity at this point
Εντυπωσεις?
Η αληθεια ηταν οτι ημουν δυσπιστος αλλα.....
Οχι απλως βιδωθηκε η μουρη κατω.........
Π.σ. (προ σινεμπλοκ) επι βροχοπτωσης το ABS δουλευε υπερωριες τωρα.....
πρεπει να κανω μεγαλη ταρζανια για να γινει αυτο......
Αυτη ειναι η καλυτερη αποδειξη και εντυπωση βεβαια για τα σινε μπλοκ (εβελα βεβαια πακετο και αντιστρεπτικες απο Μ3) αλλα νομιζω οτι στη σταθεροτητα του συστηματος διαυθυνσης τα σινεμπλοκ εκαναν τη πιο πολυ δουλεια!!!!!
Δωστε δυναμη στα μασιφ σινεμπλοκ λεμε.......οεο!!!!!!
__________________
Ώρα καλή σου...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 31-12-05, 20:31
dbmw Ο χρήστης dbmw δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-12-2005
Μηνύματα: 32
dbmw is on a distinguished road
Καλησπέρα επειδή τώρα στήνω το αμάξι μου μια E36 και το έχω κοιτάξει το θέμα έχεις δίκιο αλλά πρέπει να ξέρεις τι ζαφορ φοράς πίσω και θα βγάλω τις μάνας του και θα μπουν από Μ3.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 31-12-05, 21:21
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melodic
τωρα αυτος που ομως λεει ασαφειες στα νερα ενθικη κτλ...ας τον παω μια βολτα με το δικο μου που φοραω απλα σινεμπλοκ και ας ξαναμιλησει μετα...
Εχεις ομως 'μαμα' αναρτηση κατα τ αλλα; Νομιζω οχι,οποτε...
Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 31-12-05, 21:29
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melodic
Γνωστα ολα αυτα αλλα με τα Μ3 σινεμπλοκ σε απλο ψαλιδι την ακουνε τα μπαλακια πιο συντομα...οχι οτι εχει αμμεσο προβλημα....απλα θα χρειαστουν πιο συντομα αλλαγη...

τεσπα θες σινεμπλοκ μ3? παρε το ψαλιδι ολοκληρο και τελειωνε...

και η διαφορα οντος ειναι τεραστια στο δρομο...
τωρα αυτος που ομως λεει ασαφειες στα νερα ενθικη κτλ...ας τον παω μια βολτα με το δικο μου που φοραω απλα σινεμπλοκ και ας ξαναμιλησει μετα...
Ασαφειες και για νερα λεω εγω φιλε και οπως προειπα κι εγω και αλλα παιδια και περιοδικα και αποδεδειγμενα για το Ε36 εχει οντως προβλημα ως μαμα και σε μικρες κατηγοριες!! Τωρα ετσι οπως το θετεις εσυ ειναι σαν να μας βγαζεις κουλους και ανοητους!Διαβασε απο την αρχη το θεμα και ολες τις δημοσιευσεις που εκανα και ασε τις ΒΟΛΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟΥ για κανεναν μικρουλη!!Μας τα'παν κι αλλοι αυτα!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 01-01-06, 12:47
Το avatar του χρήστη DOC
DOC Ο χρήστης DOC δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-12-2005
Μηνύματα: 68
DOC is on a distinguished road
Να επιβεβαιωσω τα θετικα σχολια για τα Μ3 σινεμπλοκ.
Επι της ουσιας με καλυψαν οι προηγουμενοι.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-01-06, 13:23
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Και εγώ επιβεβαιώνω για τα σινεμπλόκ οτί είναι παρα πολύ καλή βελτίωση. ΟΜΩΣ : θα πρότεινα σε όποιον βάλει σινεμπλόκ να ΜΗΝ βάλει τα έκκεντρα,να βάλει μασιφ αλλά κανονικά (Powerflex πχ). Όχι μόνο γιατί τα έκκεντρα προκαλούν πρόωρες φθορές,αλλά και γιατί αλλάζουν πολύ την γεωμετρία εμπρός,και το Μ3 για το οποίο είναι φτιαγμένα φοράει άλλα ψαλίδια και άλλα top mounts!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 01-01-06, 21:14
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ
Ασαφειες και για νερα λεω εγω φιλε και οπως προειπα κι εγω και αλλα παιδια και περιοδικα και αποδεδειγμενα για το Ε36 εχει οντως προβλημα ως μαμα και σε μικρες κατηγοριες!! Τωρα ετσι οπως το θετεις εσυ ειναι σαν να μας βγαζεις κουλους και ανοητους!Διαβασε απο την αρχη το θεμα και ολες τις δημοσιευσεις που εκανα και ασε τις ΒΟΛΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟΥ για κανεναν μικρουλη!!Μας τα'παν κι αλλοι αυτα!!
Αν εσυ καταλαβες απο τα λεγομενα μου οτι σε βγαζω κουλο και ανοητο κατι θα ξερεις μαλλον....

οσο αναφορα για τα σινεμπλοκ απο Μ3 ειναι μονο για Μ3 αλλιως ειναι ΠΑΤΕΝΤΑ και σε λιγο καιρο θα την ακουσουν τα μπαλακια σου...
αυτα που σου λεω δεν τα λεω απο πειρα στους αγωνες αλλα απλα ετσι ειναι δεξου το ,ακομα αν το ε36 ειναι ασαφη στην βροχη να μην το αγοραζες ,τωρα αν δεν μπορεις να το δεχτεις ειναι δικο σου προβλημα
καλη χρονια και να χερεσε το αμαξι σου ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.