Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιό στυλ οδήγησης σας ταιριάζει καλύτερα?
Με πολύ ρίσκο...είμαι χάρος σε καθημερινή βάση! 20 7,38%
Ρισκάρω αλλά όχι κάθε μέρα. 121 44,65%
Ρισκάρω μόνο σε ιδανικές συνθήκες. (πίστα, ερημιά κα) 112 41,33%
Δε ρισκάρω ποτέ...οδηγώ πάντα συγκρατημένα. 18 6,64%
Ψήφισαν: 271. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-10-05, 15:19
Το avatar του χρήστη DaRk_AnGeL
DaRk_AnGeL Ο χρήστης DaRk_AnGeL δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 215
DaRk_AnGeL is on a distinguished road
Τρόπος οδήγησης.

Διαπιστώνω οτι οι αντοχές μου έχουν μειωθεί απίστευτα στον δρόμο. Και εξηγούμαι : παλιά δεν συφίλιαζα τόσο εύκολα με τις μ@λ@κίες που έβλεπα. Τώρα πλέον είμαι συνεχεια στην τσίτα (και στον ταρζάν καμιά φορα) να βγώ απ το αυτοκίνητο και να βουτήξω κανέναν που έκανε την "εξυπνάδα του".
Ιδιαίτερα με τσαντίζουν τα μηχανάκια τα οποία κινούνται ΚΛΑΣΙΚΑ ανάμεσα σε 2 λωρίδες, με μεγάλη ταχύτητα και κορνάρουν συνεχώς μην τυχόν και κάποιος χριστιανός θέλει να αλλαξει λωρίδα και τους κόψει το δρόμο.
Επίσης με τσαντίζουν στο φανάρι που προσπερνάνε όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα, πάνε και σταματάνε ΠΑΝΩ στη διάβαση πεζών και φυσικά σταματάνε λοξά.. ωστε άν εσύ που έισαι πρώτος στο φανάρι θες να ξεκινήσεις γρήγορα.... να πρέπει να περάσεις ξυστά απ το μηχανάκι.. ή να περιμένεις 15-20 δευτερόλεπτα, καθώς τα μηχανάκια σταματάνε εκει που δέν βλέπουν το φανάρι...το φανάρι ανάβει, τα αμάξια περιμένουν.. μέχρι να πέσει κόρνα, να βάλει ταχύτητα και να φύγει το παπί... καληνύχτα σας.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-10-05, 15:36
Το avatar του χρήστη Ευλογητός
Ευλογητός Ο χρήστης Ευλογητός δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-05-2004
Μηνύματα: 124
Ευλογητός is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DaRk_AnGeL
Διαπιστώνω οτι οι αντοχές μου έχουν μειωθεί απίστευτα στον δρόμο. Και εξηγούμαι : παλιά δεν συφίλιαζα τόσο εύκολα με τις μ@λ@κίες που έβλεπα. Τώρα πλέον είμαι συνεχεια στην τσίτα (και στον ταρζάν καμιά φορα) να βγώ απ το αυτοκίνητο και να βουτήξω κανέναν που έκανε την "εξυπνάδα του".
Ιδιαίτερα με τσαντίζουν τα μηχανάκια τα οποία κινούνται ΚΛΑΣΙΚΑ ανάμεσα σε 2 λωρίδες, με μεγάλη ταχύτητα και κορνάρουν συνεχώς μην τυχόν και κάποιος χριστιανός θέλει να αλλαξει λωρίδα και τους κόψει το δρόμο.
Επίσης με τσαντίζουν στο φανάρι που προσπερνάνε όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα, πάνε και σταματάνε ΠΑΝΩ στη διάβαση πεζών και φυσικά σταματάνε λοξά.. ωστε άν εσύ που έισαι πρώτος στο φανάρι θες να ξεκινήσεις γρήγορα.... να πρέπει να περάσεις ξυστά απ το μηχανάκι.. ή να περιμένεις 15-20 δευτερόλεπτα, καθώς τα μηχανάκια σταματάνε εκει που δέν βλέπουν το φανάρι...το φανάρι ανάβει, τα αμάξια περιμένουν.. μέχρι να πέσει κόρνα, να βάλει ταχύτητα και να φύγει το παπί... καληνύχτα σας.
Aυτο το ποστ ειναι λες και το εγραψα εγω!!
Ακριβως τα ιδια σκεφτομαι οταν οδηγω και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι!

Επισης,δεν ξερω αν ειναι δικο μου λαθος αυτο αλλα νοιωθω ενα αισθημα ανασφαλειας οταν περνανε τα μηχανακια με μεγαλες ταχυτητες αριστερα-δεξια μου ταυτοχρονα!
__________________
BMW E46 318ci Cabrio
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-10-05, 16:01
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Exclamation

Προσωπικα διαπιστωνω οτι οι ανοχες μου με
το περασμα του χρονου αυξανονται...
Αν και ακομα 'τα παιρνω' σχετικα ευκολα...
Επισης διαπιστωσα οτι για να κανεις ενα βιντεακι 5' θες υλικο 15' τουλαχιστον...
Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-10-05, 15:24
papajim Ο χρήστης papajim δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2005
Μηνύματα: 697
papajim is on a distinguished road
Εγω διαπιστωνω οτι οσο μεγαλωνω,τοσο χανω την απολαυση της οδηγησης.Οχι επειδη η οδηγηση δεν παραμενει κατι το καταπληκτικο(ποσο μαλλον με bmw) αλλα επειδη εχασα (ολη πια) την αγνοια κινδυνου που ειχα στα 18 και στα 20 μου.Ειμαι πιο συγκρατημενος,προσπαθω να προνοησω τις τυχον μλκιες των αλλων κτλ.Ολη αυτη η προσοχη και η "ανασφαλεια" μειωνει δυστυχως την απολαυση.
Αλλαζουν οι προτεραιοτητες φιλοι μου,συνειδητοποιεισαι,βλεπεις τα παντα με αλλο ματι.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-10-05, 15:28
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από papajim
Εγω διαπιστωνω οτι οσο μεγαλωνω,τοσο χανω την απολαυση της οδηγησης.Οχι επειδη η οδηγηση δεν παραμενει κατι το καταπληκτικο(ποσο μαλλον με bmw) αλλα επειδη εχασα (ολη πια) την αγνοια κινδυνου που ειχα στα 18 και στα 20 μου.Ειμαι πιο συγκρατημενος,προσπαθω να προνοησω τις τυχον μλκιες των αλλων κτλ.Ολη αυτη η προσοχη και η "ανασφαλεια" μειωνει δυστυχως την απολαυση.
Αλλαζουν οι προτεραιοτητες φιλοι μου,συνειδητοποιεισαι,βλεπεις τα παντα με αλλο ματι.
Απο τις πιο διαπιστωμενες διαπιστωσεις!!!!!!!!Συμφωνω απολυτα!!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-10-05, 20:44
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DaRk_AnGeL
Διαπιστώνω οτι οι αντοχές μου έχουν μειωθεί απίστευτα στον δρόμο. Και εξηγούμαι : παλιά δεν συφίλιαζα τόσο εύκολα με τις μ@λ@κίες που έβλεπα. Τώρα πλέον είμαι συνεχεια στην τσίτα (και στον ταρζάν καμιά φορα) να βγώ απ το αυτοκίνητο και να βουτήξω κανέναν που έκανε την "εξυπνάδα του".
Ιδιαίτερα με τσαντίζουν τα μηχανάκια τα οποία κινούνται ΚΛΑΣΙΚΑ ανάμεσα σε 2 λωρίδες, με μεγάλη ταχύτητα και κορνάρουν συνεχώς μην τυχόν και κάποιος χριστιανός θέλει να αλλαξει λωρίδα και τους κόψει το δρόμο.
Επίσης με τσαντίζουν στο φανάρι που προσπερνάνε όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα, πάνε και σταματάνε ΠΑΝΩ στη διάβαση πεζών και φυσικά σταματάνε λοξά.. ωστε άν εσύ που έισαι πρώτος στο φανάρι θες να ξεκινήσεις γρήγορα.... να πρέπει να περάσεις ξυστά απ το μηχανάκι.. ή να περιμένεις 15-20 δευτερόλεπτα, καθώς τα μηχανάκια σταματάνε εκει που δέν βλέπουν το φανάρι...το φανάρι ανάβει, τα αμάξια περιμένουν.. μέχρι να πέσει κόρνα, να βάλει ταχύτητα και να φύγει το παπί... καληνύχτα σας.
μεσα στο μυαλο μου εισαι! Ακριβως τα ιδια εκνευριζουν και μενα.Καμια φορα μαλιστα που εχω νευρα και θελω να τρεξω τρωνε γερο χεσιμο!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-10-05, 22:51
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Red face

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από papajim
Εγω διαπιστωνω οτι οσο μεγαλωνω,τοσο χανω την απολαυση της οδηγησης.Οχι επειδη η οδηγηση δεν παραμενει κατι το καταπληκτικο(ποσο μαλλον με bmw) αλλα επειδη εχασα (ολη πια) την αγνοια κινδυνου που ειχα στα 18 και στα 20 μου.Ειμαι πιο συγκρατημενος,προσπαθω να προνοησω τις τυχον μλκιες των αλλων κτλ.Ολη αυτη η προσοχη και η "ανασφαλεια" μειωνει δυστυχως την απολαυση.
Αλλαζουν οι προτεραιοτητες φιλοι μου,συνειδητοποιεισαι,βλεπεις τα παντα με αλλο ματι.
Γενικα,θα συμπληρωσω οτι αυτο το συναισθημα 'κομμενα γονατα' μετα
απο υπερεκκριση αδρεναλινης εχει πλεον καιρο να εμφανιστει...
Και ναι,ειδικα μετα απο καμμια τρακα-οσο μικρη και να ναι η ζημια,καπως
σταματας να χεις τοσο βαρυ δεξι ποδι...
Τεσπα...μεγαλωνουμε ρε γμτ!
Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-10-05, 23:32
TNT Ο χρήστης TNT δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 65
TNT is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fad3In
Γενικα,θα συμπληρωσω οτι αυτο το συναισθημα 'κομμενα γονατα' μετα
απο υπερεκκριση αδρεναλινης εχει πλεον καιρο να εμφανιστει...
Και ναι,ειδικα μετα απο καμμια τρακα-οσο μικρη και να ναι η ζημια,καπως
σταματας να χεις τοσο βαρυ δεξι ποδι...
Τεσπα...μεγαλωνουμε ρε γμτ!
Ν.
Εγω φιλε μου εχω διαπιστωσει εδω και καιρο πως η μεγαλυτερη ηδονη του κοσμου βρισκεται αναμεσα στο "κομμενα γονατα" και το "τροπετο".Δοξα τω θεω,ποτε δεν αγγιξα τη φαση "τροπετο" και μακαρι να μην την (ξανα)αγγιξει κανεις μας ποτε.Αλλα αν δεν φοβασαι και λιγο ρε παιδι μου δεν το ευχαριστιεσαι (ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ).Κι οπως λενε και στο χωριο μου "θαρραλεος δεν ειναι αυτος που δεν φοβαται,αλλα αυτος που φοβαται πολυ και το ξεπερνα".

(Ναι,ναι η χωνεψη των σουβλακιων ξυπνησε τον αμπελοφιλοσοφο μεσα μου)
__________________
DOCTOR ABO ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ!

ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΦΑΓΕΙΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ(θα βαρυστομαχιασω)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-10-05, 23:45
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Άμα δεν κάνεις το πάθος σου δεν ζεις...Άυτό τα λέει όλα.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-10-05, 01:38
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver
¶μα δεν κάνεις το πάθος σου δεν ζεις...¶υτό τα λέει όλα.
Σωστος!!!
Δεν ειπα οτι δεν το παλευω!
Απλα δεν εχω το ιδιο rush οπως παλια!
Ν.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.