Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-04-13, 20:11
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
αφου διαθετεις λεφτα απότι καταλαβαινω καντο 3λιτρο κομπρεσσορα κ θα δεις οτι τα Μ3 κακως τα ζηλευεις τοσο.το αμαξι θα πεταει κ σε ρεπριζ κ σε τελικες.βασικο μειονεκτημα το βαρος στην εκκινηση.αλλα ενταξει δεν μπορουμε να τα εχουμε κ ολα.αν τα θες ολα σε οτι αφορα τα γκαζια η λυση ειναι V8,αλλα το ξεκαθαρισαμε οτι δεν θες.
καντο κ αν δε σου αρεσει το περνω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHS M : 30-04-13 στις 20:13
  #22  
Παλιά 30-04-13, 20:44
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
βρηκα τιτλο για το thread...

"αλεργια στα v8...."
__________________
  #23  
Παλιά 30-04-13, 20:51
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρηκα τιτλο για το thread...

"αλεργια στα v8...."
ας μασησει μια v6 τοτε...
  #24  
Παλιά 30-04-13, 21:39
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρηκα τιτλο για το thread...

"αλεργια στα v8...."
μπα....εγω θα ελεγα νικο "ηρθαν τα αγρια να ......"
  #25  
Παλιά 30-04-13, 21:59
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους!!
Ειμαι νεος εδω στο φορουμ και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις που εσεις σαν εμπειροι θα γνωριζετε, μιας και ειμαι για πρωτη φορα κατοχος μιας 5αρας e39.

Λοιπον, το αυτοκινητο ειναι νορμαλ 520 απ τα τελευταια που τα εβγαζε με το μοτερ που ειναι 2.200cc και αποδιδει 170 αλογα.

Η ερωτηση μου ειναι ΑΝ μπορει να τοποθετηθει μοτερ και γενικα μετατροπη απο το Μ3 Ε46.
Επισης, αν ειναι εφικτο, ποιο ειναι το κοστος?

Ευχαριστω προκαταβολικα και αναμενω νεα σας!!

Λοιπόν, πάμε πάλι από την αρχή. Καλώς ήρθες στο φόρουμ...
Δεν μπορεί να τοποθετηθεί εύκολα, χωρίς πατέντες, χωρίς πάντρεμα σε πλεξούδες.
Κόστος...Υπέρογκο. Αποτέλεσμα? Όχι σίγουρο.

Μοτέρ επειδή ρωτάς αν μπαίνει το οτιδήποτε, γενικά μπορείς να βάλεις ότι χωράει στο καπώ. 2jz από supra, SR26DETT από skyline, από ls3,6,9 από corvette, ότι θες. Μηχανικό και ηλεκτρολόγο mcGyver να έχεις, άπειρο χρόνο και άπειρα χρήματα και ότι θέλεις μπορεί να γίνει.

Τίποτα από αυτά δεν θα είναι νόμιμο. Όπως και το s54...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Eπισης, υπαρχει και η λυση για 3λιτρο μαζι και κομπρεσσορα αλλα σαν το Μ3 πιστευω δεν θα παει...

Εμενα το προβλημα μου με το Μ5 ειναι οτι ειναι V κινητηρας και πλεον σημερα δεν αξιζει να χεις ουτε και 6κιλινδρο (αλλα καπως θα πρεπει να τη παλψουμε), λογικα θα καιει περισσοτερο απο τον μ3 και δεν θα μπορω να το περναω κτεο-αστυνομιες κλπ, μιας και δεν προκειται να τη δηλωσω τη μετατροπη.
Δε λεω το Μ5 ειναι αλλη φαση...απλα ψαχνω κατι σε 6κιλινδρο δυνατο μοτερ.

Εγω αν παρω ενα ολοκληρο Μ3 δεν τι κανω τη μετατροπη?
Εύκολα στο αμάξι σου μπαίνει Μ54Β30 και compressor. Τίποτα άλλο εύκολα.
Παρόλα αυτά, θέλεις (και έχεις) να ξοδέψεις 10 χιλιάρικα στο αμάξι σου και το πρόβλημα σου είναι τα τέλη και η νομιμότητα. Μπραβο...
Όλα θα καίνε σχεδόν το ίδιο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!

Εγω θελω να δουλεψει και να δουλευει το 39αρι μου οπως θα δουλευει μαμα μια μ3 ε46.
Τωρα, λογικα πρεπει να μπαινει το μοτερ...

Τι κοστος εχει?
Δεν θα γίνει όπως το φαντάζεσαι... Το Ε39 εντωμεταξύ θα ζυγίζει 1800kg σαν 3.2λιτρα...Το Μ54Β30+supercharger θα πηγαίνει καλύτερα.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ V8 KINITIΡΑ ΑΛΛΑ ΕΝΑ 6ΚΙΛΙΝΔΡΟ ΣΕ ΣΕΙΡΑ!
ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ?

ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ Μ5 ΔΕΝ ΘΕΛΩ..ΑΡΑ ΚΑΤΙ 6ΚΙΛΥΝΔΡΟ ΨΑΧΝΩ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ, ΑΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟΤΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΙΝΗ ΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ(ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΑΞΙΡΕΣΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ).

ΑΥΤΑ
Απαγορεύεται να γράφεις μόνο με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις.
Θέλεις κάτι 6κύλινδρο για να μπορείς να είσαι παράνομος. Το καταλάβαμε, δεν είμαστε χαζοί.
Αν δώσεις 10.000 ευρώ ΜΠΟΡΕΙ να φτιαχτεί.
Μπορεί όμως να ταλαιπωρηθείς πάρα πολύ και στο τέλος, να μην δουλεύει σωστά όλο το αυτοκίνητο...και να μη σταματάς να ξοδεύεις χρήματα.

Ο κάθε άσχετος επίσης, ρωτάει ότι ονειρεύεται από την ανελέητη ανάγνωση max power και αντίστοιχων περιοδικών και όταν οι απαντήσεις δεν του αρέσουν, εκνευρίζεται και του φαίνονται όλοι εχθροί (άσχετοι, καθυστερημένοι, εκνευριστικοί κλπ κλπ.).

Αφού πιστεύεις ότι ξέρεις καλύτερα δοκίμασε το.
Ο μηχανικός σου θα σε ευγνωμωνεί μετά τις αλλεπάλληλες καταθέσεις στο λογαριασμό του. (Τώρα αν θα έχεις αμάξι να δουλεύει, δεν ξέρω.)


Θα σου πώ, όμως πως δεν θα σου επιτρέψω να προσβάλλεις κανέναν εδώ μέσα ξανά.
Όλοι όσοι σου απάντησαν, το έκαναν με πρόθεση να σε βοηθήσουν (να μην κάνεις κανένα ''λάθος''). Όχι για να τους χαρακτηρίσεις...και από ότι φαίνεται δεν είσαι ικανός να κρίνεις ποιοί είναι άσχετοι.


Η απάντηση του nnikolog ήταν πλήρης. Αν κατάλαβες, κατάλαβες.

Καλή συνέχεια....

Για την ενημέρωση σου. Δεν είναι ηλίθιοι και άσχετοι ούτε στα ΚΤΕΟ, ούτε αυτοί που κάνουν ελέγχους....όταν θα βλέπουν 2171cc στην άδεια....

Εν κατακλείδι.
Θέλεις κάτι να μην καίει, να μην πληρώνεις τα νόμιμα πάγια έξοδα, να μπεί φτηνά και εύκολα, να μην φαίνεται παράνομο....
Και σου φταίνε και όλοι όσοι θέλουν να σε συμβουλεύσουν σωστά.
Δεν ξέρεις και πολλά από αυτοκίνητα,
ε? Πες την αλήθεια
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
  #26  
Παλιά 01-05-13, 01:02
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Συγνωμη βρε Δημητρη μου,τωρα καταλαβες οτι ο συγκεκριμενος ειναι εντελως ασχετος απο αυτοκινητα και μετατροπες???Και μονο η σκεψη η αρχικη,να βαλει S54 στο Ε39,δειχνει οτι δεν το κατεχει το αθλημα....ποσο μαλλον οτι νομιζει οτι σε πιθανο ελεγχο οι αλλοι ειναι μ@λ@κες και δεν το βλεπουν το 6πεταλουδο.......Ευτυχως νομιζω εκλεισε το Max Power και τα λοιπα χαζοπεριοδικα γιατι θα'χαμε κι αλλα τετοια κρουσματα....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
  #27  
Παλιά 01-05-13, 01:07
Το avatar του χρήστη antreas
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 114
antreas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους!!
Ειμαι νεος εδω στο φορουμ και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις που εσεις σαν εμπειροι θα γνωριζετε, μιας και ειμαι για πρωτη φορα κατοχος μιας 5αρας e39.

Λοιπον, το αυτοκινητο ειναι νορμαλ 520 απ τα τελευταια που τα εβγαζε με το μοτερ που ειναι 2.200cc και αποδιδει 170 αλογα.

Η ερωτηση μου ειναι ΑΝ μπορει να τοποθετηθει μοτερ και γενικα μετατροπη απο το Μ3 Ε46.
Επισης, αν ειναι εφικτο, ποιο ειναι το κοστος?

Ευχαριστω προκαταβολικα και αναμενω νεα σας!!
Αμα θελεις να σε νόμιμος και να έχεις αλόγατα η λύση ειναι μια ΦΤΕΡΩΤΗ!
300 αλογτάκια θα τα φτάσεις. αυτα που σκεφτεσαι και πολλά φράγκα θέλουν και μη νομίζεις οτί αυτοί
στο κτεο ειναι μαλακες
__________________
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ
  #28  
Παλιά 01-05-13, 08:10
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη βρε Δημητρη μου,τωρα καταλαβες οτι ο συγκεκριμενος ειναι εντελως ασχετος απο αυτοκινητα και μετατροπες???Και μονο η σκεψη η αρχικη,να βαλει S54 στο Ε39,δειχνει οτι δεν το κατεχει το αθλημα....ποσο μαλλον οτι νομιζει οτι σε πιθανο ελεγχο οι αλλοι ειναι μ@λ@κες και δεν το βλεπουν το 6πεταλουδο.......Ευτυχως νομιζω εκλεισε το Max Power και τα λοιπα χαζοπεριοδικα γιατι θα'χαμε κι αλλα τετοια κρουσματα....
Μιχάλη, από την αρχή, αλλά είπα να είμαι σωστός και να του πω (όπως και όλοι) του ανθρώπου κάτι σωστό.
Αλλά η συμπεριφορά του στο τέλος.....

Δε βαριέσαι...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
  #29  
Παλιά 01-05-13, 14:08
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μετά τις βρισιές κλπ, του Μάριου, έγινε ban.

Το θέμα κλείνει φυσικά, γιατί δεν υπάρχουν άλλοι γνώστες για να κάνουν αυτή τη μετατροπή.

(Με πολύ χρήμα, αλλά παράνομα και αδήλωτα φυσικά....)....

Μερικοί είναι για κλωτσιές τελικά...και συγνώμη που ξεφεύγω από τα όρια με αυτά που γράφω τώρα.

Δεν θέλουν βοήθεια...τους αξίζει η ατελείωτη ταλαιπωρία και το ανελέητο σκίσιμο της τσέπης τους από ''σουπερ μηχανικούς''.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.