Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 13-06-11, 19:24
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά 518ι Ε28 με καταλύτη, έχει, ή δεν έχει??
(μιλάμε για ευρώπη πάντα..)
Κάτι έχεις εσύ φίλε μου rapid με τις ‘’ γριές μας ‘’ αν έχουν ή δεν έχουν καταλύτη
Μπορεί να μην έγινε εισαγωγή από Ελληνική αντιπροσωπία για Ε30 ή Ε28 με καταλύτη (αν εννοείς αυτό) εκείνα τα χρόνια που στο Ελλάντα ήταν σαν να πήγαμε φεγγάρι …… αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος δεν έφερε από κάποια εξελιγμένη χώρα ένα τέτοιο αυτοκίνητο και πόσο μάλλον ότι δεν υπάρχει …..
Υ.Γ. Δεν προκαλώ με το post αυτό (τα λέω πάντα φιλικά)απλά ας μη συγκρίνουμε το Ελλάντα (με τις εισαγωγές που έκανε για διάφορους λόγους) με άλλες χώρες (που είχαν έχουν και θα έχουν διαφορετικές προδιαγραφές για τα αυτοκίνητα τους) !

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M535 E28 Εμφάνιση μηνυμάτων
γνωρίζω ότι υπήρχε Μ10Β18 kat σε Ε30...ίσως κάποιοι να είχαν κάνει την μόντα και σε Ε28

στη γιαπωνία ομως:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E2..._lambda_probe/
Ναι ….. και υπάρχει ακόμη (το δικό μου) χα χα χα
Δεν θα μου πάρεις το BMW Oli ren Oli ren !!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 13-06-11, 20:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάτι έχεις εσύ φίλε μου rapid με τις ‘’ γριές μας ‘’ αν έχουν ή δεν έχουν καταλύτη
Μπορεί να μην έγινε εισαγωγή από Ελληνική αντιπροσωπία για Ε30 ή Ε28 με καταλύτη (αν εννοείς αυτό) εκείνα τα χρόνια που στο Ελλάντα ήταν σαν να πήγαμε φεγγάρι …… αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος δεν έφερε από κάποια εξελιγμένη χώρα ένα τέτοιο αυτοκίνητο και πόσο μάλλον ότι δεν υπάρχει …..
Υ.Γ. Δεν προκαλώ με το post αυτό (τα λέω πάντα φιλικά)απλά ας μη συγκρίνουμε το Ελλάντα (με τις εισαγωγές που έκανε για διάφορους λόγους) με άλλες χώρες (που είχαν έχουν και θα έχουν διαφορετικές προδιαγραφές για τα αυτοκίνητα τους) !
Δεν έχω τίποτα με τις γριές..
Απλά δεν βγήκε εργοστασιακό 518ι Ε28 με καταλύτη για ευρώπη..
Τέλος..
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg e28_1987_de_15.jpg (191,1 KB, 30 εμφανίσεις)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 12-02-12, 20:23
Το avatar του χρήστη xx60
xx60 Ο χρήστης xx60 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-02-2012
Μηνύματα: 39
xx60 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω τίποτα με τις γριές..
Απλά δεν βγήκε εργοστασιακό 518ι Ε28 με καταλύτη για ευρώπη..
Τέλος..
τι γνώμη έχεις για το e28 524diesel ?
__________________
Ε60 diesel automatic 2007
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 12-02-12, 23:48
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xx60 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι γνώμη έχεις για το e28 524diesel ?
Σκοτώστρα.. πάρα πολύ ροπή χαμηλά, πάρα πολύ δύσκολο στα κρατήματα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 13-02-12, 11:45
Το avatar του χρήστη xx60
xx60 Ο χρήστης xx60 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-02-2012
Μηνύματα: 39
xx60 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκοτώστρα.. πάρα πολύ ροπή χαμηλά, πάρα πολύ δύσκολο στα κρατήματα..
thanks a lot.... έλεγα να το τσιμπήσω και να το βγάλω φιλπα πινακίδες
__________________
Ε60 diesel automatic 2007
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 20-02-12, 04:32
gfoto Ο χρήστης gfoto δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 43
gfoto is on a distinguished road
Για την ιστορια μετα απο αρκετο ψαξιμο πηρα ενα Ε28 κατασκευης 10/85 με τις αλλαγες που εγιναν δηλαδη και αγορας 11/87 . 518i πρωτο χερι τελεια συντηρημενο και εντελως μαμα οπως δηλαδη πρεπει να ειναι ενα Ε28. Η συμπεριφορα του ειναι καπως υποστροφικη αλλα και εντελως προβλεψιμη ειδικα σε σχεση με οτι αυτοκινητα εχω οδηγησει αντιστοιχης γενιας (εχω και ενα Οπελ Μαντα 1978). Καταλυτη εμενα δεν εχει παντως.

Απο προβληματα αν εξαιρεσω το service indicator που εχει παραδωσει πνευμα και την κατω τρομπα συμπλεκτη που αλλαξα και εβαλα original BMW δεν εχει τιποτα. Εχει 252.000km και με την συντηρηση και οδηγηση που του κανω δεν βλεπω να παθαινει τιποτα για ακομα 100.000km. Μονο μια μικρη διαρροη στο υδραυλικο εχω και απο καταναλωση λαδιου παρα πολυ λιγη... νομιζω γυρω στα 200ml στα 4000km αλλα εδω μπορει να ειμαι και λαθος. Το μονο που μου μενει να κανω ειναι να φτιαξω το πινακα οργανων γτ λογω s.i. δεν δουλευουν ολα και να βρω λεφτα να το ευχαριστιεμαι και παλι.

Καταναλωση σε ταξιδι με 4 ατομα και αποσκευες ειναι πανω κατω στα 9 λιτρα με 90-120km/h ενω στην πολη αναλογως απο 11-16 μπορει και παραπανω. H χαμηλωτερη που μετρησα ειναι μονος μου και με 90km/h αλλα και με λιγη κινηση εντος πολης που ηταν 7L/100km

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gfoto : 20-02-12 στις 04:35
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.