Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 25-07-08, 07:49
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
///M3 E30 V8

Kαταρχην καλη επιτυχια στην ομαδα σου στους αγωνες που θα συμμετασχεις.Αναλογο αυτοκινητο εχει ο φιλος και μηχανικος μου Μ.Βουδουρης και πραγματικα θελει αντερα και χερια για να οδηγηθει το πραμα....ελπιζω να εχετε ωραιες μαχες και κοντρες στους αγωνες και θα ειναι ωραιο να σας δουμε σε twin drift!!!!!!Oι ερωτησεις μου τωρα......η αρρωστια μου απο πολυ μικρος ειναι το Μ3 Ε30 και σκοπευω καποια στιγμη να φερω ενα αυτοκινητο απο Γερμανια,το σασι ηταν δρομισιο και εγινε αγωνιστικο για rally απο οτι βλεπω στις φωτο η ειναι καροτσα γνησια Μοτορσπορτ-Prodrive-Linder?????Mε ποιο καθεστως εισηχθηκε το αυτοκινητο στην Ελλαδα.....περι νομου αγωνιστικων????Αν δεν θελεις να απαντησεις δημοσια στειλε μου PM.Ευχαριστω προκαταβολικα αλλα φαντασου τρελα να θελω να δωσω Μ3 Ε46 για να παρω Μ3 Ε30!!!!!

P.S BΓΑΛΕ ΤΗΝ ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ......και μην μου πεις για λογους αεροδυναμικης αφου για το αθλημα σου δεν χρειαζεται,ενω αν εχεις στοιχεια απο την τηλεμετρια της BMW MOTORSPORT απο την εποχη του DTM για την αεροτομη θα δεις οτι σε καλυπτει πληρως.

P.S Oι βασεις του κινητηρα ποσο χαμηλα κατεβηκανε για να βαλεις εργοστασιακο καπο????
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 25-07-08, 09:10
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαταρχην καλη επιτυχια στην ομαδα σου στους αγωνες που θα συμμετασχεις.Αναλογο αυτοκινητο εχει ο φιλος και μηχανικος μου Μ.Βουδουρης και πραγματικα θελει αντερα και χερια για να οδηγηθει το πραμα....ελπιζω να εχετε ωραιες μαχες και κοντρες στους αγωνες και θα ειναι ωραιο να σας δουμε σε twin drift!!!!!!Oι ερωτησεις μου τωρα......η αρρωστια μου απο πολυ μικρος ειναι το Μ3 Ε30 και σκοπευω καποια στιγμη να φερω ενα αυτοκινητο απο Γερμανια,το σασι ηταν δρομισιο και εγινε αγωνιστικο για rally απο οτι βλεπω στις φωτο η ειναι καροτσα γνησια Μοτορσπορτ-Prodrive-Linder?????Mε ποιο καθεστως εισηχθηκε το αυτοκινητο στην Ελλαδα.....περι νομου αγωνιστικων????Αν δεν θελεις να απαντησεις δημοσια στειλε μου PM.Ευχαριστω προκαταβολικα αλλα φαντασου τρελα να θελω να δωσω Μ3 Ε46 για να παρω Μ3 Ε30!!!!!

P.S BΓΑΛΕ ΤΗΝ ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ......και μην μου πεις για λογους αεροδυναμικης αφου για το αθλημα σου δεν χρειαζεται,ενω αν εχεις στοιχεια απο την τηλεμετρια της BMW MOTORSPORT απο την εποχη του DTM για την αεροτομη θα δεις οτι σε καλυπτει πληρως.

P.S Oι βασεις του κινητηρα ποσο χαμηλα κατεβηκανε για να βαλεις εργοστασιακο καπο????


Φιλαράκι και εγώ παράτησα Ε46 Μ3 για την καψούρα μου από μικρός το Ε30 Μ3 , οπότε σε νιώθω !!!

Τώρα όσο αναφορά το αυτοκίνητο , μετατράπηκε σε αγωνιστικό από τον Γερμανό ιδιοκτήτη του , αλλά έχει γίνει πραγματικά απίστευτη δουλειά .
Θέλωντας να βγάλει το αυτοκίνητο ελληνική αγωνιστική ταυτότητα ( ήρθε με γερμανική ) , επικοινώνησα με την ΕΛΠΑ και ο άνθρωπος που ήρθε και το είδε έμεινε και μας έδωσε συγχαρητήρια για την καρότσα .

Το αυτοκίνητο ήρθε στην Ελλάδα με μοναδικό σκοπό της πίστες και όχι την χρήση σε δημόσιους δρόμους , επομένως δεν εκτελωνίστηκε ( πράγμα που φυσικά θα ήταν και τελείως ασύμφορο ... ) και όπως ανέφερα και παραπάνω έχει χαρτιά αγωνιστικού .

Η αεροτομή κατασκευάστηκε ύστερα από προσεκτική μελέτη όλων των σύγχρονων αγωνιστικών σε πρωταθλήματα τουρισμού και γιατί να το κρύψω , είναι αντιγραφή εκείνων .
Το συμπέρασμα σου ότι στο άθλημά μας δεν χρειάζεται η αεροτομή από που προέρχεται ?
Για την ακρίβεια , μιας και κινούμαστε σε πολύ διαφορετικές γωνίες απ' ότι τα DTM , ακόμη και τα έντονα πλαινά πτερύγια της αεροτομής επιτελούν έργο .
Και φυσικά επαναλαμβάνω ότι για μένα η αεροτομή είναι πανέμορφη . Για να φτάσεις και εσυ να την βλέπεις με τα δικά μου μάτια , θα πρέπει να διευρίνεις λίγο τους ορίζοντές σου .

Για να τοποθετηθεί το μοτέρ στο σημείο που είναι και να κλείνει το καπώ γίναν πολλές και δύσκολες εργασίες , τις οποίες δεν τις γνωρίζω και όλες να σου πω την αλήθεια .
Όπως λέω πάντα , το αυτοκίνητο φτιάχτηκε από τους μηχανικούς μου ( Papas Dynograph ) και εγώ απλά προσπαθώ να το οδηγήσω , χωρίς να τρακάρω ... !!!

Με τον Μάκη το Βουδούρη θα ήθελα πολύ να συναγωνιστούμε ( σε πολύ φιλικό κλίμα πάντα έτσι , μην παρεξηγηθούμε ) , αλλά δυστυχώς τρέχουμε σε 2 διαφορετικά πρωταθλήματα ( μιας και στην τριτοκοσμική Ελλάδα μας δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε 40 - 50 άτομα για κάτι όλοι μάζι , τέλοσπάντων ) .
Η μόνη φορά που βρεθήκαμε σε αγώνα μαζί ήταν στον πρώτο των Σερρών , όπου ήταν και έκπληξη για τον Μάκη η συμμετοχή μας , μιας και δεν γνώριζε την ύπαρξη και άλλου όμοιου αυτοκινήτου . Εκεί άμεση αντιπαράθεση δεν υπήρξε και σίγουρα η τελική κατάταξη δεν αποτελεί συμπέρασμα και νομίζω είχε και κάποιο πρόβλημα στο μοτέρ , το οποίο μία δούλευε και μία όχι , πράγμα που έλυσε στους τελευταίους αγώνες .
Περίμενα πως και πως τον τελευταίο μας αγώνα στην Αθήνα , όπου εκεί είχε αναφέρει ότι θα ερχόταν , αλλά μάλλον η αλλαγή της τοποθεσίας από τα Μέγαρα στο Auto Festival τον απέτρεψε . Δεν πειράζει , θα κάνω υπομονή μέχρι τον επόμενο αγώνα , που θα αποφασίσει να έρθει για να παίξουμε και μαζί και να γουστάρουμε !!!

Ελπίζω να σε κάλυψα .
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 25-07-08, 09:51
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road
Παραθέτω τα αποτελέσματά μας μέχρι στιγμής στους αγώνες , μαζί με κάποιες φώτο και βίντεο .
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 25-07-08, 09:53
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road
Και αφού λοιπόν έχει τελειώσει το αυτοκίνητο Παρασκευή , Σαββάτο τρέχουμε Σέρρες τον πρώτο μας αγώνα με το Ε30 και τον τρίτο προσωπικό μου σαν οδηγός . Πολύ καλός αγώνας στην καλύτερη πίστα της Ελλάδας , με πολλές συμμετοχές και το καλύτερο που καταφέρνω οδηγικά είναι 4η θέση .

Ακουλουθούν κάποιες φώτο και τα αποτελέσματα αναλυτικά :







Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 25-07-08, 09:53
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road






Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 25-07-08, 09:54
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road






Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 25-07-08, 09:55
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ///Μ3 Ε30 V8 BEAST

Aρα λοιπον το αμαξι ειχε αγωνιστικη γερμανικη ταυτοτητα και τωρα θα βγαλει ελληνικη αγωνιστικη ταυτοτητα αν καταλαβα καλα?????Αν δεν καταλαβα παρακαλω διευκρινισετο μου αν θες.Το αμαξι αυτο λατρευτηκε για το στησιμο του και την οδηγικη του συμπεριφορα και για τις χιλιαδες νικες στους αγωνες ΑΛΛΑ και για την σιλουετα του και για αυτο βλεπεις ολοι εχουν ενσταση για την αεροτομη τωρα εαν δουλευει η αν θα εκανες την δουλεια σου με την μαμα του DTM την γνησια δεν χρειαζεται να το συζητησουμε και να χαλασουμε το πολυ ωραιο thread....σημασια εχει οτι ΕΣΕΝΑ σου αρεσει και εμας πρεπει να μας περισσευει.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ευχομαι!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 25-07-08, 09:55
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road


Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 25-07-08, 09:59
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road
Σειρά είχε το τέλειο event της Λάρισσας και συγκεκριμένα το Auto Moto Show 2008 . Χωρίς το άγχος του αγώνα και με πολλούς φίλους παρόντες , το διασκεδάσαμε με την ψυχή μας !!!!

Μία φωτό :




Και 3 βίντεο ... :





Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 25-07-08, 10:01
Το avatar του χρήστη GSS
GSS Ο χρήστης GSS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Μηνύματα: 337
GSS is on a distinguished road
Το τελευταίο βίντεο είναι δμιουργίας ενός πολύ καλού φίλου , κατόχου δυστυχώς γιαπωνέζικού ... !!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.