Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 06-03-12, 19:25
pankes Ο χρήστης pankes δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-03-2012
Μηνύματα: 1
pankes is on a distinguished road
καλησπερα παιδια..
εχω 2 αμαξια να διαλεξω και σκεφτομαι ποιο θα παρω!!
ειναι το 316 Ε90 κ το 320d Ε46 και τα 2 ειναι καλα αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο για μενα..
εγω θελω να ειναι οικονομικο και με ανεση τα ταξιδια..και μ αρεσει το 316 αλλα ακουω οτι εχει προβληματα!!
Εγω εχω peugeot 407 coupe και με τρωει πολυ βενζινη..
πειτε μου παιδια τι να κανω?
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 06-03-12, 22:12
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δίκιο έχεις, της γυναίκας του αδερφού μου το Ε90 με τα ραν φλατ στρίβει απίθανα..
Αλλά δεν μπόρεσα να το πιέσω, ήταν μέσα ο αδερφός και γκάριζε..
To πλαισιο της Ε90 παντως ειναι γρανιτης!!!Αυτο που κανει εντυπωση σε οποιο bmw κι αν μπεις να οδηγησεις,ειναι η αισθηση που σου αφηνει οτι τ'αμαξι κανει οτι ακριβως ζητησει ο οδηγος.Κι αυτη την αισθηση δεν την εχουν τ'αλλα οικογενειακα(το λεω αυτο για να εξαιρεσω σπορ κατασκευες τυπου R8,S3-5 κτλ που ισως την εχουν) εκτος απο 2 μαρκες(μην με δειρετε-φτυσετε ρεεε!!): BMW και Alfa Romeo.... Εχω οδηγησει Mercedes C200,CLK200,CITROEN C5,SKODA SUPERB-OCTAVIA,AUDI A4,OPEL INSIGNIA, ολα καλα πολυτελη αυτοκινητα με μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα για τον καθε οδηγο αλλα ολα ανεξαιρετως την ιδια αποστειρωμενη αισθηση στην οδηγηση...σαν να οδηγεις ενα λεωφορειο,ανετο ασφαλες αλλα....λεωφορειο!Τιμονια-αναρτηση,χειριστηρια ακομη και ο τροπος που μεταφερει τις πληροφοριες αυτες το πλαισιο,ειναι πλαδαρες σ'αυτα τα μοντελα.Μπηκα στο 316 Ε90 αλλα και στο Alfa Romeo 159 που'χα κανα 8μηνο και αμεσως καταλαβα τι σημαινει ''αισθηση''.....Ισως και το Mondeo να'ναι ετσι(απ'οτι λενε τα περιοδικα) αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να οδηγησω.Παντως ενα Focus ολοκαινουριο που δοκιμασα,δεν μ'αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 09-03-12, 04:41
Το avatar του χρήστη nikosdramae30
nikosdramae30 Ο χρήστης nikosdramae30 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-02-2012
Μηνύματα: 26
nikosdramae30 is on a distinguished road
Γεια! Η BMW ειναι η μονη αυτοκινητοβιομηχανια που επιμενει στην πισω κινηση(πλην του mini cooper) κ αυτο ειναι που την κανει ισως να διαφερει απ τον ανταγωνισμο, εχει μια δικη της φιλοσοφια κ αισθηση που δε θα την αλλαζα για καμια αλλη μαρκα. Το δικο μου αυτοκινητο ειναι σχεδον 25 χρονων κ εχει πολυ καλυτερη αισθηση κ πατημα στο δρομο απο αυτοκινητα του ανταγωνισμου μετα απο μια δεκαετια κ βαλε... Ειναι πολυ μπροστα.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 09-03-12, 09:26
trueno Ο χρήστης trueno δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2009
Μηνύματα: 80
trueno is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
To πλαισιο της Ε90 παντως ειναι γρανιτης!!!Αυτο που κανει εντυπωση σε οποιο bmw κι αν μπεις να οδηγησεις,ειναι η αισθηση που σου αφηνει οτι τ'αμαξι κανει οτι ακριβως ζητησει ο οδηγος.Κι αυτη την αισθηση δεν την εχουν τ'αλλα οικογενειακα(το λεω αυτο για να εξαιρεσω σπορ κατασκευες τυπου R8,S3-5 κτλ που ισως την εχουν) εκτος απο 2 μαρκες(μην με δειρετε-φτυσετε ρεεε!!): BMW και Alfa Romeo.... Εχω οδηγησει Mercedes C200,CLK200,CITROEN C5,SKODA SUPERB-OCTAVIA,AUDI A4,OPEL INSIGNIA, ολα καλα πολυτελη αυτοκινητα με μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα για τον καθε οδηγο αλλα ολα ανεξαιρετως την ιδια αποστειρωμενη αισθηση στην οδηγηση...σαν να οδηγεις ενα λεωφορειο,ανετο ασφαλες αλλα....λεωφορειο!Τιμονια-αναρτηση,χειριστηρια ακομη και ο τροπος που μεταφερει τις πληροφοριες αυτες το πλαισιο,ειναι πλαδαρες σ'αυτα τα μοντελα.Μπηκα στο 316 Ε90 αλλα και στο Alfa Romeo 159 που'χα κανα 8μηνο και αμεσως καταλαβα τι σημαινει ''αισθηση''.....Ισως και το Mondeo να'ναι ετσι(απ'οτι λενε τα περιοδικα) αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να οδηγησω.Παντως ενα Focus ολοκαινουριο που δοκιμασα,δεν μ'αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις....

AΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 04-04-12, 20:30
mpjim Ο χρήστης mpjim δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-03-2012
Μηνύματα: 41
mpjim is on a distinguished road
Τι να σας πω το 3,16 που εχω εγω ρε σεις .....ειναι παρα πολυ αργο........μα παρα πολυ το avensis 1,6 του πατερα μου ειναι πυραυλος...........ασχετο σε ολα τ αλλα ειναι πισω αλλα ειναι τιμιο αυτοκινητο για τα χρηματα που κοστιζει..................τωρα θα σας την πω πριν το 3,16 ειχα για 5 χρονια ενα rx8 challenge με tein flex αναρτηση...............μιλαμε για αλλη αισθηση..............

Δηλαδη ενταξει εχει πολυ ωραια αισθηση το 3,16 αλλα δεν εχεις αλογα να ξεζουμισεις το πλαισιο............οποτε...........δεν θα περασει η κριση κατι θα του πεταξω μεσα
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 05-04-12 στις 14:44
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 04-04-12, 20:38
mpjim Ο χρήστης mpjim δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-03-2012
Μηνύματα: 41
mpjim is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pankes Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια..
εχω 2 αμαξια να διαλεξω και σκεφτομαι ποιο θα παρω!!
ειναι το 316 Ε90 κ το 320d Ε46 και τα 2 ειναι καλα αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο για μενα..
εγω θελω να ειναι οικονομικο και με ανεση τα ταξιδια..και μ αρεσει το 316 αλλα ακουω οτι εχει προβληματα!!
Εγω εχω peugeot 407 coupe και με τρωει πολυ βενζινη..
πειτε μου παιδια τι να κανω?
Κοιτα να δεις με το πετρελαιο θα πηγαινεις σιγουρα ποιο οικονομικα θα εχεις πολυ παραπανω ροπη ακουραστο μοτερ τωρα το 1,6 δεν πολυ παει πρεπει γενικα να εισαι μαζεμενος.............αλλα απο την αλλη παιρνεις ποιο φρεσκο αυτοκινητο.......τι να σου πω αν το εχεις για εργαλειο και κανεις πολλα χλμ παρε το diesel...........
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.