Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 22-04-12, 10:56
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Smile

Φίλε, μην ξεχάσεις να βάλεις και οδική βοήθεια στην ασφάλεια που θα κάνεις








Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 31-05-12, 13:41
karamitsos Ο χρήστης karamitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-04-2012
Μηνύματα: 28
karamitsos is on a distinguished road
Το αυτοκινητο πλεον ηρθε στην κατοχη μου εδω και 10 μερες .
Αυτα που χρειαστηκε ηταν λαστιχα γιατι αυτα που ειχε ενω ηταν ολοκαινουρια ηταν απο το 2006 και ηταν τελειως ξερα επισης αμορτισερ τα οποια ηταν τελειως πεσμενα και αυτα απο την ακινησια .Αλλαξα ολα τα υγρα του αυτοκινητου
( λαδια βαλβολινες υγρα φρενων και λοιπα ) εκανα ενα γενικο ελεγχο και το αμαξι βγηκε σε κυκλοφορια κανονικα .

Το αυτοκινητο οποιος το ειδε δεν πιστευει οτι ενα τοσο παλιο αμαξι μπορει να εχει τοσο λιγα χλμ .
Στο δρομο το αμαξι ειναι τελειως διαφορετικο σε αισθηση απο τα γιαπωνεζικα που ειχα μεχρι τωρα
και σου δινει μια αισθηση ασφαλειας φοβερη ειδικα στις στροφες .

Το μονο προβλημα που ειδα ηταν στο φρεναρισμα δηλαδη οταν παταω φρενο νιωθω ενα χτυπημα στο τιμονι τις πρωτες 2 - 3 φορες που παταω φρενο .Στο συνεργειο που μου εφτιαξε τα φρενα μου ειπε οτι
αυτο οφειλετε στο οτι εχουν ψωριασει οι δισκοπλακες και με το δουλεμα θα φυγει η σκουρια και δεν θα εχω προβλημα .

Επισης το αμαξι εχει εργοστασιακο συναγερμο και θα ηθελα να μαθω αν γινεται να το κλειδωνω χωρις
να οπλιζει καθε φορα ο συναγερμος γιατι τωρα ειτε πατησω το κουμπι και κλειδωσει το αμαξι ειτε κλειδωσω την κλειδαρια στην πορτα ο συναγερμος οπλιζει καθε φορα .

ΥΓ Προσεχως θα ανεβασω και φωτογραφιες
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 31-05-12, 13:58
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karamitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης το αμαξι εχει εργοστασιακο συναγερμο και θα ηθελα να μαθω αν γινεται να το κλειδωνω χωρις
να οπλιζει καθε φορα ο συναγερμος γιατι τωρα ειτε πατησω το κουμπι και κλειδωσει το αμαξι ειτε κλειδωσω την κλειδαρια στην πορτα ο συναγερμος οπλιζει καθε φορα .

ΥΓ Προσεχως θα ανεβασω και φωτογραφιες
Το νόημα του συναγερμού είναι να οπλίζει κάθε φορά που κλειδώνεις...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 31-05-12, 13:58
Το avatar του χρήστη REDNECK
REDNECK Ο χρήστης REDNECK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2005
Μηνύματα: 326
REDNECK will become famous soon enough
Ανυπομονω να το δω , μιλαμε για πραγματικο survivor αυτοκινητο.
Καλοριζικο και καλα χιλιομετρα !
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 31-05-12, 14:00
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Καλορίζικος!
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 31-05-12, 14:11
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Καλοτάξιδη η μπεμπα!! Και μην αγχωνεσαι... Με αυτα που αλλαξες καινουριο εγινε!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 31-05-12, 17:07
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karamitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αυτοκινητο πλεον ηρθε στην κατοχη μου εδω και 10 μερες .
Αυτα που χρειαστηκε ηταν λαστιχα γιατι αυτα που ειχε ενω ηταν ολοκαινουρια ηταν απο το 2006 και ηταν τελειως ξερα επισης αμορτισερ τα οποια ηταν τελειως πεσμενα και αυτα απο την ακινησια .Αλλαξα ολα τα υγρα του αυτοκινητου
( λαδια βαλβολινες υγρα φρενων και λοιπα ) εκανα ενα γενικο ελεγχο και το αμαξι βγηκε σε κυκλοφορια κανονικα .

Το αυτοκινητο οποιος το ειδε δεν πιστευει οτι ενα τοσο παλιο αμαξι μπορει να εχει τοσο λιγα χλμ .
Στο δρομο το αμαξι ειναι τελειως διαφορετικο σε αισθηση απο τα γιαπωνεζικα που ειχα μεχρι τωρα
και σου δινει μια αισθηση ασφαλειας φοβερη ειδικα στις στροφες .

Το μονο προβλημα που ειδα ηταν στο φρεναρισμα δηλαδη οταν παταω φρενο νιωθω ενα χτυπημα στο τιμονι τις πρωτες 2 - 3 φορες που παταω φρενο .Στο συνεργειο που μου εφτιαξε τα φρενα μου ειπε οτι
αυτο οφειλετε στο οτι εχουν ψωριασει οι δισκοπλακες και με το δουλεμα θα φυγει η σκουρια και δεν θα εχω προβλημα .

Επισης το αμαξι εχει εργοστασιακο συναγερμο και θα ηθελα να μαθω αν γινεται να το κλειδωνω χωρις
να οπλιζει καθε φορα ο συναγερμος γιατι τωρα ειτε πατησω το κουμπι και κλειδωσει το αμαξι ειτε κλειδωσω την κλειδαρια στην πορτα ο συναγερμος οπλιζει καθε φορα .

ΥΓ Προσεχως θα ανεβασω και φωτογραφιες
Τι ωραιες εποχες μου θυμισες ρε παλλικαρι.....Την εποχη που αγορασα το πρωτο μου 316 μετα απο κορολλα και δεν πιστευα οτι υπηρχαν αυτοκινητα σαν το μπεμβε...ειχα παθει πολιτισμικο σοκ..!!!! Ηθελα να βαλω φωτια σε οποιο γιαπωνεζικο εβλεπα στο δρομο....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 31-05-12, 17:36
karamitsos Ο χρήστης karamitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-04-2012
Μηνύματα: 28
karamitsos is on a distinguished road
Ακριβως το ιδιο πολιτισμικο σοκ επαθα και εγω.
Αυτο το τιμονι της BMW ειναι κατι πρωτογνωρο για μενα σε κανει και συμμετεχεις στην οδηγηση
δεν πας απλα στο δρομο τα φρενα δε αν δεν φορας ζωνη και πατησεις αποτομα εχεις κολλησει στο
παρμπριζ .
Και μιλαμε για αμαξι σχεδιασμενο πριν 20 χρονια , φανταζομαι πως θα ειναι τα καινουρια μοντελα .
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 31-05-12, 20:09
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από karamitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μιλαμε για αμαξι σχεδιασμενο πριν 20 χρονια , φανταζομαι πως θα ειναι τα καινουρια μοντελα .
Ρε σαν το 36άρι δεν είναι τίποτα
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 31-05-12, 20:25
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ενταξει μην υπερβαλουμε, το Ε36 ηταν πολυ μπροστα συγκρινομενο με τα αμαξια της εποχης του. και οι ιαπωνεζοι μετα το 2000 εχουν βελτιωσει παρα πολυ την ποιοτητα κυλησης τους και την αισθηση οδηγησης (δε μιλαω για τα ΑΤΟΣ)
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.