Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-08-13, 14:18
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Δε μπορούμε ολοι να χουμε 3-4 αμάξια το ένα για βόλτα, τ άλλο για πίστα και τ άλλο για βουνό η γνώμη μου πάρε αυτό που σου κάνει περισσότερο κλικ και είναι σε καλύτερη κατασταση έτσι κι αλλιώς κανένα από τα τρία δε βάζει ουτε φωτιά στο δρόμο, ούτε αξιόπιστο όπως τα τουοτα
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-08-13, 15:19
GAN E90 Ο χρήστης GAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 56
GAN E90 is on a distinguished road
Φιλε το bmw σε σχεση με τα αλλα εχει 10000ευρω μετο πασσατ και κοντα στα 18000 με το μοντεο διαφορα στην τιμη σαν καινουργιο τι να συγκρινεις οποτε καταλαβαινεις ποιο ειναι καλυτερο σαν συνολο οσο για τα γκαζια ειχα μοντεο 1800 με 125 αλογακια και δεν νομιζω να ειχε και πολυ μεγαλη διαφορα απο το 316 που εχω συμφωνω και μαυτο που γραφει ο φιλος για την 159 οτι δεν δινει αυτα που λεει τα 140αλογα τουλαχιστον εγω δεν το καταλαβα να ειναι τοσο γρηγορο αυτα τα λιγα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GAN E90 : 26-08-13 στις 15:22
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-08-13, 21:57
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GAN E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω και μαυτο που γραφει ο φιλος για την 159 οτι δεν δινει αυτα που λεει τα 140αλογα τουλαχιστον εγω δεν το καταλαβα να ειναι τοσο γρηγορο αυτα τα λιγα
Eίναι πάνω από 1800 κιλά η 159.ακόμα και με το 3.2 το μοτέρ είναι αργή για την κατηγορία της,αλλά πανέμορφη...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-08-13, 21:58
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εγω θα επελεγα το μοντεο.
μια χαρα αμαξι...3 χιλιαρικα κατω( τα εξοδα για ενα ολοκληρο+ χρονο) και αποφευγεις το προβληματικο vag και το υπερτιμημενο και ακριβο στην συντηρηση bmw.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-08-13, 14:25
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Το passat είναι αδιάφορο.
Το μοντέο έχει φοβερή οδηγική συμπεριφορά και καλή ποιότητα.
Το bmw είναι πιο Premium, έχει καλύτερο τιμόνι σίγουρα, καλύτερη ποιότητα υλικών, αλλά είναι λίγο πιο βαρύ άρα και πιο αργό.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-08-13, 23:12
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eίναι πάνω από 1800 κιλά η 159.ακόμα και με το 3.2 το μοτέρ είναι αργή για την κατηγορία της,αλλά πανέμορφη...


Kerb Weight : 1405 kg
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-08-13, 08:10
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Όταν τη ζυγίζανε στα περιοδικά αντί να βγαίνει +40 με 50 κιλά πάνω ως συνήθως, έβγαινε +200 (1600+).

Επειδή μου άρεσε και με ενδιέφερε πολύ το 2006 η Alfa 159 ως 1.9 και 2.2, όταν είδα το ''ζύγι'' άλλαξα γνώμη.

Η 2.2 με 185ps είχε χειρότερες επιδόσεις από ανταγωνιστές με 150ps.
Η 1.9 των 160ps ήταν σαν 156 1.6 με 120ps.....

Ζυγίζει το ίδιο με την Ε200 και σειρά 5....που όμως έχει αντίκρυσμα το βάρος.....
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-08-13, 17:00
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Όντως πολύ βαρύ το 159, αλλά μ'αρέσει, δεν υπάρχει πιο όμορφο αμάξι στην κατηγορία,μέσα έξω. Με τα σημερινά δεδομένα, 159 1.8 θα αγόραζα, άνετα.

Όσον αφορά το βάρος, όπως τα λέει ο Dim. Αν και από κάποιο σημείο και μετά, έκαναν κάποιες "αλλαγές" και κατέβασαν δραματικά το βάρος, τουλάχιστον σε μεγάλες εκδόσεις, για τις μικρές δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ σε βάθος.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-08-13, 22:09
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Καλη η 159 αλλα δεν βρισκω κανενα λογο να την προτιμησει κανεις απ'την Ε90, εκτος απ'την εμφανιση.
Τοσο σε αξιοπιστια οσο και χωρους υπολειπεται.
Και η οδικη της συμπεριφορα, αν και κορυφαια για μπροστοκινητο, σιγουρα ενα κλικ εσρω κατω.

Αν βεβαια μιλαμε για την 1750 turbo, τοτε ειναι και οι επιδοσεις πολυ καλες, οποτε ισως αξιζει.
Αλλα οχι για την απλη 1800αρα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-08-13, 22:15
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Δεν έχω εμπειρία οδηγικά από 159 για να είμαι ειλικρινής, πάντως η 156 που έχω οδηγήσει πολλές φορές είναι ανώτερη (με διαφορά) σε αίσθηση από Ε46. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει το ίδιο με την 159.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.