Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-12-11, 00:22
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Angel Eyes για Ζ3

Καλησπέρα παιδιά! Βρήκα από Γερμανία τα παρακάτω angel eyes (σετ φαναριών):

http://www.ebay.de/itm/BMW-Z3-Angel-...item2c61cd2647

Ξέρει κάποιος αν η εγκατάσταση που απαιτείται είναι απλή; Σας επισυνάπτω και 2 φωτογραφίες για όσους βαρεθούν, και δεν ανοίξουν το link

Στη δεύτερη βλέπετε και τα καλώδια στο πίσω μέρος που ελπίζω να ταιριάζουν με τις αντίστοιχες απολήξεις των κλασσικών, συμβατικών φαναριών που έχω τώρα...κάνω κάπου λάθος...; έχει βάλει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ.

Κωνσταντίνος
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Angel Eyes (back).jpg (36,5 KB, 20 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Angel Eyes (front).jpg (45,6 KB, 20 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-12-11, 10:28
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
αυτά είναι τα καλώδια!
ταιριάζουν κανονικά με τις φύσες του z3
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-12-11, 10:42
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτά είναι τα καλώδια!
ταιριάζουν κανονικά με τις φύσες του z3
Θώμα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή, απλά βγάζεις τα παλιά και φοράς τα καινούρια; Πόσο εύκολη είναι η εγκατάσταση; Μπορώ να την κάνω και μόνος μου ή να πάω σε έναν ηλεκτρολόγο (κόστος?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-12-11, 11:33
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
τι ευχαριστείς φιλε μου γί αυτό είμαστε εδώ!
μπορείς να το κανεις και μονος σου δεν είναι τίποτα άμα ανοίξεις καπό θα δεις,,ξεκουμπώνεις τις φύσες και αν θυμάμαι καλά 2 βίδες κρατάνε το φανάρι και βγήκε!
στο μονο που ίσως χρειαστείς ηλεκτρολόγο είναι να σου ρύθμιση που να χτυπάνε στο ύψος,εκτος και αν ρυθμίζονται και αυτά από μέσα όπως τα γνήσια!
και κάτι ακόμα να ξέρεις πως η λάμπες που φοράς δεν κάνουν στα φανάρια τα καινούρια θα χρειαστείς άλλες λάμπες,οποτε κοίτα να τα πάρεις όλα μαζί.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-12-11, 12:00
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ευχαριστείς φιλε μου γί αυτό είμαστε εδώ!
μπορείς να το κανεις και μονος σου δεν είναι τίποτα άμα ανοίξεις καπό θα δεις,,ξεκουμπώνεις τις φύσες και αν θυμάμαι καλά 2 βίδες κρατάνε το φανάρι και βγήκε!
στο μονο που ίσως χρειαστείς ηλεκτρολόγο είναι να σου ρύθμιση που να χτυπάνε στο ύψος,εκτος και αν ρυθμίζονται και αυτά από μέσα όπως τα γνήσια!
και κάτι ακόμα να ξέρεις πως η λάμπες που φοράς δεν κάνουν στα φανάρια τα καινούρια θα χρειαστείς άλλες λάμπες,οποτε κοίτα να τα πάρεις όλα μαζί.
Ευχαριστώ! Το σετ έρχεται μαζί με τις λάμπες του (6 συνολικά) οπότε είναι κομπλέ (ελπίζω)...η τιμή στα 229 + 6 ευρώ μεταφορικά, είναι πιστεύεις καλή;

Επίσης, αν πράγματι είναι τόσο εύκολη η εγκατάσταση (τύπου plug 'n play) γιατί να ασχοληθεί κάποιος με άλλες πατέντες (δακτυλίδια, κινέζικα gadgets κτλ) και να μην πάρει αυτά τα φανάρια να τελειώνει; Το λέω γιατί αν είναι πράγματι τόσο εύκολη η τοποθέτηση, τότε με 235 ευρώ έχω angel eyes, κρατάω τα παλιά μου φανάρια για ανταλλακτικό (αχρείαστο να είναι) και αλλάζω το κίτρινο φλας που με χαλούσε λίγο από την αρχή....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-12-11, 16:32
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εγω προτιμω τα γνησια ...απλα με λευκο φλας!...αν θελεις οντως να τα αγορασεις, επειδη τα εχω δει φορεμενα ...θα σου προτεινα να παρεις εκεινα που δεν ειναι χρωμιωμενα...αλλα μαυρα στο εσωτερικο! τα χρωμιωμενα κανουν ...καπως ψευτικα!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-12-11, 16:50
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω προτιμω τα γνησια ...απλα με λευκο φλας!...αν θελεις οντως να τα αγορασεις, επειδη τα εχω δει φορεμενα ...θα σου προτεινα να παρεις εκεινα που δεν ειναι χρωμιωμενα...αλλα μαυρα στο εσωτερικο! τα χρωμιωμενα κανουν ...καπως ψευτικα!
Κοίτα τα κλασσικά φανάρια έχουν το ενδιαφέρον τους (ρετρό στυλ)...αλλα και τα angel eyes νομίζω ότι θα του πηγαίνουν ακόμα περισσότερο καθότι έχει κάποιες πινελιές χρωμίου το αμάξι (καρδιά μπροστά, χερούλια στις πόρτες και πορτ-μπαγκάζ) που το κάνουν μοντέρνο...για το χρώμα με ενδιαφέρει η αποψή σου γιατί οντως το μαύρο ίσως να είναι πιο διακριτικό...

το χρώμα της Ζ είναι ανθρακί μεταλλικό...στην αρχή σκέφτηκα να το πάρω σε χρώμιο για να πάει ασορτί με τα υπόλοιπα και να κάνει αντίθεση με το ανθρακί χρώμα, αλλά σκέπτομαι ότι με το μαύρο χρώμα θα δένει πιο διακριτικά, και η προσοχή θα είναι στη Ζ ως σύνολο και όχι στα angel eyes...τι λες;

Ξέρεις και εσύ αν τα παιδιά που τα φόρεσαν είχαν τίποτα προβλήματα; (εννοώ τεχνικά όχι σε σχέση με το χρώμα)....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-12-11, 16:56
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
τα γνησια ειδικα με λευκα φλας οπως λεει και ο ζηλιαρης απο πανω ειναι τα πιο ομορφα.. αν ομως ντε και καλα θες angel να παρεις αυτα με το μαυρο εσωτερικο που ειναι και αυτα πολυ ομορφα.. οχι τα χρωμιομενα..τα χουμε δει και τα 2 φορεμενα πολλες φορες απο κοντα και αυτα με το μαυρο εσωτερικο ειναι πολυ καλυτερα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-12-11, 17:19
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
οπως τα λεει ο αντιγραφεας απο πανω....ειναι....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-12-11, 18:16
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
τα γνησια ειδικα με λευκα φλας οπως λεει και ο ζηλιαρης απο πανω ειναι τα πιο ομορφα.. αν ομως ντε και καλα θες angel να παρεις αυτα με το μαυρο εσωτερικο που ειναι και αυτα πολυ ομορφα.. οχι τα χρωμιομενα..τα χουμε δει και τα 2 φορεμενα πολλες φορες απο κοντα και αυτα με το μαυρο εσωτερικο ειναι πολυ καλυτερα
Έχουμε 2 στα 2 σε ότι αφορά το χρώμα, οπότε καταλήγω και εγώ μάλλον στα μαύρα...μου κάνει εντύπωση πάντως που και οι 2 δεν προτιμάτε τα angel eyes vs τα 'μάμά', αλλα οκ, γούστα είναι αυτά...

και τελικά σε σχέση με το 'πέρασμά' τους να υποθέσω ότι όπως είπε ένας φίλος πριν, δεν πιστεύετε ότι υπάρχει πρόβλημα, έτσι;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.