Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γεωγραφικές Κοινότητες > Βόρεια Ελλάδα > Γενικές συζητήσεις - Τοπικά Νέα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 28-01-12, 01:15
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
Oσο αφορα τωρα στο κομματι ΄΄πως να γλιτωσετε ενα προστιμο΄΄ μεσα απο τις απαντησεις μερικων εχω βγαλει ενα συμπερασμα και μακαρι να κανω λαθος.Eκτος απο λαμογια (βλεπε εμενα πρωτο και καλυτερο) ,εμεις οι Eλληνες μηπως ειμαστε και λιγο χαιρεκακοι;Λεω εγω,μηπως;Γιατι δεν ειδα και πολλες ξερες απαντησεις του τυπου ΄΄δεν ξερω,δεν μου εχει ξανατυχει,ωχ τι επαθες ρε φιλε,ψαξτο λιγο κ.τ.λ.΄΄ Aντιθετως ειδα ενα κλημα φαρισαισμου παρουσιαζοντας τους εαυτους σας ως νομοταγεις πολιτες χωρις να μου δωσετε μια ξεκαθαρη απαντηση στην ερωτηση:κανεις σας δεν προσπαθεισαι να τη σκαπουλαρει πριν σταθει μπροστα στο γκισε του ταμειου;Eλατε τωρα ρε παιδια,μεταξυ μας...Γι αυτο λεω,ουδεις αναμαρτητος.Aπλα εγω εχω το θαρρος και το λεω.Γιατι να τα φανε οι καρεκλοκενταυροι της εξουσιας και να μην τα φαω εγω;Λετε αυτοι να ειναι πιο ηθικοι απο μενα; ΄΄Tο ψαρι βρωμαει απ το κεφαλι΄΄ φιλοι μου.
Tωρα μπορειτε να φωναξετε ολοι μαζι...
΄΄ΣTAYPΩΣON ΣTAYPΩΣON AYTON΄΄

Y.Γ
Προς Θεου,μην παρεξηγησετε τον τονο που γραφω.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να νομισετε οτι ειμαι επιθετικος.H αντιπαραθεση ειναι σε φιλικο επιπεδο.
Εχοντας διαβασει ένα ένα τα posts..ξεκινώ αναφέροντας σου πως και φυσικά προσωπικά δεν χαίρομαι που σε γράψανε αν και αντικειμενικά το σωστό αυτό είναι...δηλαδή οι παραβάσεις να τιμωρούνται!Βασικά γνωρίζεις μήπως την έννοια της τιμωρίας?Η τιμωρία είναι για να συνετίζονται οι άνθρωποι είτε προκειται για μικρούς είτε για μεγάλους..όταν κάνουν λάθη!Ιδιαίτερα μας ενδιαφέρει γ τους ενήλικους!Κατα κύριο λόγο αν είχαμε καλλιέργεια,αξιοπρέπεια,ήθος, υπερηφάνια, ντομπροσύνη, ειλικρίνεια, συνέπεια,έλλειψη επιπολαιότητας... όλοι οι ενήλικοι ...δεν θα υπήρχε και νόημα εφαρμογής της τιμωρίας....αφού δεν θα υποπέφταμε σε λαθη...που θάταν για τιμωρία ώστε μέσω αυτής να συνετιστούμε!
Αναφέρεις κλημα φαρισαισμου απο συνφορουμίτες κ ότι παρουσιαζουν τους εαυτους τους ως νομοταγεις πολιτες ενω δεν είναι!Κ είσαι εσύ???
Αναφέρεις πως ειναι θάρρος(ασχετως αν είναι θράσος!) ότι μας λες για την παράβαση σου και ιδίως θράσος είναι που ρωτάς πως θα σκαπουλαρεις το πρόστιμο!Κλεγόμενος στην αστυνομία κιόλας...αλήθεια οι παντελονάτοι+υπερηφανοι άντρες έτσι κανουν?
--> Οδηγάμε και bmw αγαπητέ μου πούναι κ αυτοκίνητα με αρχ-δι- για κατόχους ΚΥΡΙΟΥΣ με ολα τα γραμματα κεφαλαία κ με μπαλακια κάτω απο τα α-χ-δι-! <--
Επιπροσθετα μας λες πως οι καρεκλοκενταυροι της εξουσιας τρώνε όλα τα λεφτα!Οτι είναι ανηθικοι!Οχι πως δεν είναι ανηθικοι δεν κλεβουν....αλλα κ συ εισαι αναξιοπρεπής, θρασύδειλος...κ αντι να πληρωσεις αυτά που πρέπει γ το προστιμο που πρεπει....σκεπτεσαι να τη σκαπουλαρεις κ μας αναφερεις επισης με θρασος πως προτιμας να τα φας για παρτη σου!Δειχνει ότι είσαι μόνο γ την πάρτη σου!

Υ.Γ Μη με παρεξηγήσεις και η δική μου αντιπαράθεση
ειναι σε φιλικο επιπεδο.Χιουμορ κανω κ εγώ!Μόνο που ξερεις στη ζωη η πλειοψηφία των ανθρώπων όπως κ εγώ.. σε κουβέντες δήθεν αστείες πετάει σοβαρες κουβέντες.....
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ditris : 28-01-12 στις 01:20
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 28-01-12, 06:50
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
dafi,θα σου πω τι κανω εγω σε τετοιες περιπτωσεις,γιατι και εμενα με τζουζει να τα τρωνε αυτοι,αντι να τα τρωω εγω ,αυτα που εγω δουλεψα.εκτος του οτι δεν προκειτε να ξανακανω το ιδιο λαθος,παω και τ πληρωνω το συντομοτερο δυνατον,ωστε να φυγει απο το μυαλο μου η εγνοια του γαμισιατικου,οποτε και το αφηνω να χαθει στην ληθη.και επουδενι λογο να παω να κλαφτω σε pigs.........
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 28-01-12, 09:55
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Φιλε makos,οπως ανεφερα η κουβεντα μας γινεται παντα σε φιλικο επιπεδο και προσπαθουμε να εχουμε μια υγειη αντιπαραθεση.Δεν θα μπω στη διαδικασια να σου απαντησω με το ιδιο υφος,απλα θα ηθελα να σου επισημανω πως δεν εχεις κανενα δικαιωμα να κρινεις καποιον χωρις να τον γνωρισεις εστω λιγο καλυτερα για το αν φοραει παντελονια ή οχι.Επιθεση ομως,με λεξεις οπως θρασιδειλος,αντρας με διακοσμιτικα μπαλακια και διαφορα αλλα που κανουν εσενα να φανεις πιο αντρας απο τους αλλους δεν εχουν θεση σ'αυτη τη συζητηση.Το αν εχω μπαλακια και το αν ειμαι αρσενικος υπαρχουν αλλοι που θα το κρινουν.Οχι ομως εσυ μεσα απο ενα φορουμ και απο μια κληση.Αλλωστε,θα γνωριζεις σαν γνησιος αντρας που εισαι μιας και οδηγας και αμαξι με αρ-χ-δια(αυτο σε κανει πιο αντρα) οτι τετοιες κουβεντες δεν της λες σε εναν αλλο για ψυλλου πηδημα.Επισης δε φανταζομαι να ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που προσπαθεισε να σβησει μια κληση.Ειναι και οι αλλοι χωρις μπαλακια.
Την επομενη φορα λοιπον φιλε μου που θα θελεις να "δικασεις" καποιον προσπαθησε να εισαι πιο ηπιος με τις "ποινες" που θα επιβαλεις.
Αυτα τα ολιγα,αντε,να εχεις ενα καλο Σαβατοκυριακο...
__________________
My baby!!!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 28-01-12, 10:42
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε makos,οπως ανεφερα η κουβεντα μας γινεται παντα σε φιλικο επιπεδο και προσπαθουμε να εχουμε μια υγειη αντιπαραθεση.Δεν θα μπω στη διαδικασια να σου απαντησω με το ιδιο υφος,απλα θα ηθελα να σου επισημανω πως δεν εχεις κανενα δικαιωμα να κρινεις καποιον χωρις να τον γνωρισεις εστω λιγο καλυτερα για το αν φοραει παντελονια ή οχι.Επιθεση ομως,με λεξεις οπως θρασιδειλος,αντρας με διακοσμιτικα μπαλακια και διαφορα αλλα που κανουν εσενα να φανεις πιο αντρας απο τους αλλους δεν εχουν θεση σ'αυτη τη συζητηση.Το αν εχω μπαλακια και το αν ειμαι αρσενικος υπαρχουν αλλοι που θα το κρινουν.Οχι ομως εσυ μεσα απο ενα φορουμ και απο μια κληση.Αλλωστε,θα γνωριζεις σαν γνησιος αντρας που εισαι μιας και οδηγας και αμαξι με αρ-χ-δια(αυτο σε κανει πιο αντρα) οτι τετοιες κουβεντες δεν της λες σε εναν αλλο για ψυλλου πηδημα.Επισης δε φανταζομαι να ειμαι ο μοναδικος εδω μεσα που προσπαθεισε να σβησει μια κληση.Ειναι και οι αλλοι χωρις μπαλακια.
Την επομενη φορα λοιπον φιλε μου που θα θελεις να "δικασεις" καποιον προσπαθησε να εισαι πιο ηπιος με τις "ποινες" που θα επιβαλεις.
Αυτα τα ολιγα,αντε,να εχεις ενα καλο Σαβατοκυριακο...
Αγαπητέ φίλε κ χτες σούπα πως σε φιλικό επίπεδο λέγονται σοβαρες κουβέντες!Ασχέτως αν υπάρχει η πρόφαση αστεία κουβέντα!
Η ομολογουμένως σκληρή επίθεση μου απέναντι σου ξέρεις γιατί γίνεται?Γιατί συνεχίζεις να επιμένεις πεισματικά πως να σβήσεις-μειώσεις τη κλήση με δόλιο τρόπο+κλαψουρίσματα!Είναι να μην με εξοργίσει?Δεν είναι δείγμα θρασυδειλίας?Επιμένεις πως δεν ήταν κ τπτ σοβαρη η παραπτωση για ελλειψη κτεο σε επαγγελματικό αυτοκίνητο!Όταν έχουμε άδικο, κ είναι κάτι παράλογο δε το ζητάμε δεν επιμένουμε αγαπητέ!Σε αντίθετη περίπτωση είμεθα όντως γ να κατακριθούμε!Ούτε κριτής το παίζω, ούτε αλάνθαστος αλλά ΔΕΝ ΚΛΕΓΟΜΑΙ για τέτοια περίπτωση σαν τη δική σου!Αν έχω μεγαλή ανάγκη οτιδήποτε φυσικά κ θα ζητήσω βοηθεια απο συγγενείς,φίλους αλλα δεν ζητω βοήθεια δημόσια για τρόπο αποφυγής πληρωμής κλήσης!Μη κάνουμε το παράπτωμα το διατυμπανίζουμε κιόλας!Ειλικρινά πολύ περισσότερο θα εκτιμούνταν κ θα βοηθιόσουν απο ζήτηση προτροπών-βοήθειας για το ίδιο ή παρόμοιο πρόστιμο αν παραδεχόσουν το έστω μικρό λαθος π υπέπεφτες κ δεν είχες όντως χρήματα ...παρα αυτό που γίνεται!Ούτε η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ που συνεχώς επικαλείσαι ότι κ άλλοι υποπέφτουν σε τέτοια λαθη, γλύφονται στις αρχές κτλ μας απαλάσσει απο τα λαθη μας κ μας διακαιολογεί!Όταν κάνουμε γενικά μ-λ-κ-ες .....τις πληρώνουμε κ "ζαρώνουμε"!Αυτό είναι ανδρισμός αγαπητέ μου!

Υ.Γ οδηγώντας bmw που είναι κ και αμαξι με αρ-χ-δια δεν σημαινει πάντα πως αυτο σε κανει πιο αντρά!Αν μετράς όμως σε επιβεβαιώνει σαν άντρα όπως και συ επιβεβαιώνεις τη bmw σαν οδηγός-χειριστής!Τα ράσα άρα δεν κάνουν πάντα το παππα....αλλά όποιος τα φορά πρέπει να τα τιμά....και αυτό είναι γενικό συμπέρασμα.......
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 28-01-12 στις 13:05
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 28-01-12, 11:41
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εντάξει παιδιά, κρίμα να γίνουν παρεξηγήσεις. Δεν πιστεύω πως έχει κανένας σκοπό να προσβάλει σε αυτό το θέμα τον άλλο.
Βέβαια τα BMW δεν είναι μόνο για κυρίους. Μια χαρά κυκλοφορούν κύριοι και με Fiat 500, με Hyundai Getz κλπ...και μια χαρά κυκλοφορούν ''τραγικοί'' (για να μην χαρακτηρίσω αλλιώς ) με BMW.

Απλά το ΚΤΕΟ είναι κάτι βασικό. Να περνάει το όχημα για να είναι ασφαλές.
Είναι πανεύκολο να πηγαίνουμε (πλέον με τα ιδιωτικά), δεν έχει μεγάλο κόστος, ούτε χρονοβόρο είναι.


Τώρα το αμέλησες και σε έγραψαν. Κάνε αυτό που σου είπε ο Σταυρος77200. Πλήρωσε γρήγορα και ξέχνα το. Το να πας να κλαφτείς γιατί δεν πήγες ΚΤΕΟ είναι τραγικό και δεν υπάρχει δικαιολογία. Ούτε πρόκειται να σε λυπηθεί κανένας διοικητής. Η μόνη περίπτωση που μπορούν να βοηθήσουν είναι όταν σε κλήση σου παίρνουν και το δίπλωμα και εκεί πας και ζητάς (παρακαλάς) να στο δώσουν νωρίτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 28-01-12, 17:50
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Οποιος θελει να μην τρωνε τα λεφτα που εβγαλε με κοπο οι καρεκλοκενταυροι ας σκεφτοταν να δωσει ελαχιστα απο αυτα για να περασει κτεο...ετσι για να φανε και αυτοι λιγα... Παμε να κλαφτουμε για να μην πληρωσουμε τα προστιμα, κλεβουμε την εφορια κτλ. και μετα μαζευομαστε στις πλατεις και διαδηλωνουμε...και λεμε οτι δεν τα φαγαμε μαζι...αααρε αθανατη Ελλαδα... Αυτα κατεστρεψαν το μελλον μας παρτε το χαμπαρι και τωρα ψαχνουμε χωρα να φυγουμε μολις τελειωσουμε τις σπουδες μας...δεν το λεω προσωπικα αλλα αναφερομαι στη νοοτροπια του Ελληνα...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 28-01-12, 18:50
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Φιλε @dafidack:
Aν πιστευεις οτι εχει νοημα το μετρο του ΚΤΕΟ και αν ειναι κατι που πρεπει ολοι μας να το κανουμε, για την δικη μας ασφλεια, ασχετως ολως των αλλων, που θα πανε τα λεφτα, ποιος τα τρωει κλπ κλπ, απλα κανε το καθηκον σου φιλε.
Ολες οι αλλες συζητησεις δεν εχουν νοημα, γιατι οντως, αν θες να δικαιολογησεις ενα λαθος σου, στην Ελλαδα του 2012 σιγουρα θα βρεις οσες θελεις δικαιολογιες.Και σοβαρες μαλιστα.
Κανενας μας εκτος εξαιρεσεων πιστευω, δεν ειναι με το τεφτερι ποτε ακριβως περναει ΚΤΕΟ.Απλα η ενσυνειδητη αποφυγη ειναι λαθος.Σε οποια κατηγορια και αν ανηκεις, πληρωσε το, οπως κανουμε ,αναγκαστικα, ολοι μας.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 29-01-12, 19:26
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsambu Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε @dafidack:
Aν πιστευεις οτι εχει νοημα το μετρο του ΚΤΕΟ και αν ειναι κατι που πρεπει ολοι μας να το κανουμε, για την δικη μας ασφλεια, ασχετως ολως των αλλων, που θα πανε τα λεφτα, ποιος τα τρωει κλπ κλπ, απλα κανε το καθηκον σου φιλε.
Ολες οι αλλες συζητησεις δεν εχουν νοημα, γιατι οντως, αν θες να δικαιολογησεις ενα λαθος σου, στην Ελλαδα του 2012 σιγουρα θα βρεις οσες θελεις δικαιολογιες.Και σοβαρες μαλιστα.
Κανενας μας εκτος εξαιρεσεων πιστευω, δεν ειναι με το τεφτερι ποτε ακριβως περναει ΚΤΕΟ.Απλα η ενσυνειδητη αποφυγη ειναι λαθος.Σε οποια κατηγορια και αν ανηκεις, πληρωσε το, οπως κανουμε ,αναγκαστικα, ολοι μας.
Βάλτε όλοι υπενθύμιση στο κινητό σας ….. Εγώ πάντως αυτό κάνω το έχω μία μέρα νωρίτερα για να κλείσω ραντεβού (τηλεφωνώ για καλό και για κακό πρώτα) και δεν σκοτίζω το κεφάλι μου , το προτείνω σε όλους ….. σαφώς όμως όπως βολεύετε ο καθένας ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.