Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-08-08, 18:00
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
Thumbs up Βελτίωση 116

Καλησπέρα παιδες,
Εδώ και καιρό σκέφτομαι να βελτιώσω στο αμάξι μου το κράτημα...κ τελικά αποφάσισα να το κάνω...πριν όμως θεώρησα σοφό να ρωτήσω στο forum ώστε να έχω μια σφαιρική άποψη.
Λοιπόν θα κρατήσω τα μαμα ελατήρια κ σκέφτομαι να αλλάξω αμορτισερ..λέω για M ή shnitzer...εγκρίνεται?επίσης σκέφτομαι για αντιστρεπτικές,σινεμπλοκ και μπάρες θόλων...αλλα δεν ξέρω σε πια μάρκα να κινηθώ οποτε ας μου πει κάποιος που δοκίμασε την γνώμη του...ή αν έχει κατι υπόψην!!!τέλος θα ήθελα να προστέσω αυτά τα προστατευτικά που βγάζουν λιγο έξω τους τροχούς...κ πάλι θα ήθελα την γνώμη σας μιας κ δεν έχω γνώμη γι αυτα...γιατι ποτέ δεν έβαλα...!!!επίσης αν κάποιος ξέρει και τιμούλες θα μου ήταν χρήσιμες...ευχαριστώ εκ των προταίρων

Φιλικά,
Νικός
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-08-08, 18:11
Το avatar του χρήστη christosroma
christosroma Ο χρήστης christosroma δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2007
Μηνύματα: 180
christosroma is on a distinguished road
Έχεις απο τους πιο ωραίους άσσους φίλε μου μαζί με το δικό μου βέβαια!!
Ασχετο..
κατα τη γνώμη μου άστο ως έχει..
και καλά στριβει και ανετο ειναι..
αν το φτιάξεις θα κοπαναει και σε 1 χρονο θα τριζει ολοκληρο..
Μην πετάξεις τσάμπα λεφτά
Γνώμη μου παντα..
__________________
onelikenoone!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-08-08, 18:12
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
κοίτα...αν εξαιρέσεις τα αμορτισέρ...αν βάλω τα άλλα θα κοπανάει? :o.... δεν νομίζω . . .
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-08-08, 18:21
Το avatar του χρήστη christosroma
christosroma Ο χρήστης christosroma δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2007
Μηνύματα: 180
christosroma is on a distinguished road
Μην αλλάξεις τίποτα μαμισιο..Αντιστρεπτικές???Σινεμπλοκ???μακρυά φίλε μου..θα το καταστρέψεις το αμαξι...
Μιλας για θεμελιώδη στοιχεια της αναρτησης..μην παιζεις με αυτα αν δεν ξερεις
__________________
onelikenoone!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-08-08, 18:55
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
κάποιος άλλος να εκφέρει την γνώμη του για όλα αυτά...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-08-08, 18:57
Το avatar του χρήστη tassos
tassos Ο χρήστης tassos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 480
tassos will become famous soon enough
αντιστρεπτικες (ζαμφορ) μπαινουν χωρις να αλλαζουν τιποτα στην ανεση, βελτιωνουν δραματικα τις πλευρικες κλισεις και κανουν το αμαξι να ακουει πιο αμεσα στο τιμονι! Εβαλα eibach μπρος-πισω στο ε46 με 450ευρω και αξιζει...every penny!!

Για αποστατες τροχων απο πολλους ακουω οτι χαλανε τη γεωμετρια και ειναι λιγο επικινδυνο πειραμα..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-08-08, 19:56
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw116isport Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδες,
Εδώ και καιρό σκέφτομαι να βελτιώσω στο αμάξι μου το κράτημα...κ τελικά αποφάσισα να το κάνω...πριν όμως θεώρησα σοφό να ρωτήσω στο forum ώστε να έχω μια σφαιρική άποψη.
Λοιπόν θα κρατήσω τα μαμα ελατήρια κ σκέφτομαι να αλλάξω αμορτισερ..λέω για M ή shnitzer...εγκρίνεται?επίσης σκέφτομαι για αντιστρεπτικές,σινεμπλοκ και μπάρες θόλων...αλλα δεν ξέρω σε πια μάρκα να κινηθώ οποτε ας μου πει κάποιος που δοκίμασε την γνώμη του...ή αν έχει κατι υπόψην!!!τέλος θα ήθελα να προστέσω αυτά τα προστατευτικά που βγάζουν λιγο έξω τους τροχούς...κ πάλι θα ήθελα την γνώμη σας μιας κ δεν έχω γνώμη γι αυτα...γιατι ποτέ δεν έβαλα...!!!επίσης αν κάποιος ξέρει και τιμούλες θα μου ήταν χρήσιμες...ευχαριστώ εκ των προταίρων

Φιλικά,
Νικός
Λοιπόν...μιας κ ο Δρ. Νίκος ''Fairytale'' απουσιάζει θα κάνω μια αποτυχημένη προσπάθεια να τον μιμηθώ ώστε μέσω της αναλυτικής, επεξηγηματικής, διευκρινιστικής μεθόδου του να βοηθήσω τον έτερο Νίκο με την 116 του.
Κατ' αρχήν θα πρέπει να μας διευκρινίσεις τι δε σ' αρέσει στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου.Οι κλίσεις στις στροφές, η συμπεριφορά του στο όριο, έντονη υποστροφή, πολύ μαλακό?
Όταν λές Μ εννοείς του Μ-pack, σωστά?Θα μπορούσες να το συνδυάσεις κ με το αντίστοιχο ελατήριό του.
Σινεμπλόκ καλύτερα περίμενε να φθαρούν κ μετά κοιτάς τι θα κάνεις.
Όποια βελτίωση και να κάνεις απο τα παραπάνω μια μπάρα θόλων μόνο καλό θα κάνει.
Αποστάτες....με τίποτα.

C u out there
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-08-08, 20:22
Το avatar του χρήστη vasiliswp
vasiliswp Ο χρήστης vasiliswp δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-03-2008
Μηνύματα: 28
vasiliswp is on a distinguished road
αστο οπως εχει το αμαξακι σου!μοιαζει και στο δικο μου παντως!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-08-08, 22:17
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
ευχαριστώ παρα πολύ όλους...και κυρίως τον tassos και sakunnen στον οποίο και απαντώ τα παρακάνω...

1.και ξενικάω...δεν θέλω βασικα να αλλάξω αμορτισερ κ ελατήρια μιας και είναι καινούργια...οπότε θα η αλλαγή θα γίνει μόλις φθαρουν τα αμορτισερ...ναι εννοώ m-pack...οποτε το θέμα αναρτηση το αφήνω στην άκρη προς το παρόν

2.τι δεν μου αρέσει:Η συμπεριφορα στο όριο ειναι πολύ καλή...δεν μου αρέσει η συμπεριφορα του όταν στρίβω δεξια πχ κ μετα αμέσως θέλω να στριψω αριστερα (είναι κάπως βαρκα και δείχνει να μην πατάει καλα)...κ θέλω να με ακούει καλυτερα η μούρη...για να μην μου φεύγει η μούρη...

3.Αποστάτες το ξεχνάω

4.τι μάρκα μπάρα θόλων?

5.τα σινεμπλοκ πότε φαγώνονται?και γιατί να μην τα αλλάξω τώρα?

6.τέλος sakkunen γιατι δεν ενγκρίνεις για αντιστρεπτικές κ αλλαγή συνεμπλοκ?

και παρεπιπτόντος....θα ήθελα και ενα μπλοκε διαφορικό με πιο κοντο βήμα...γενικα κάποια λύση για κοντοτερο διαφορικό..ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bmw116isport : 29-08-08 στις 22:19
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-08-08, 13:42
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
...κάποιος?anybody?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.