Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 31-12-09, 16:41
Tasos 318ci Ο χρήστης Tasos 318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-05-2009
Μηνύματα: 47
Tasos 318ci is on a distinguished road
Εχουμε καταντήσει εν ετη 2010 να κουβαλαμε πολλαπλασιαστες στο πορτ-μπαγκαζ και σε μοντελα παραγωγης που βγαινουν προσφατα.Πρεπει επιτελους η ΒΜW να δωσει λιγο ενδιαφερον στον τομεα αυτο γιατι ετσι χαλαει το ονομα που εχει φτιαχτει εδω κ τοσα χρονια.Θελουμε να εχουμε στα χερια μας ''το απολυτο μηχανιμα'' κ οχι μονο το ''απολυτο μηχανιμα οδηγησης'' κ στα υπολοιπα να ποναμε.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 02-01-10, 20:21
JuNiOr_ Ο χρήστης JuNiOr_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-02-2006
Μηνύματα: 303
JuNiOr_ is on a distinguished road
καλησπερα..
ευχομαι ο καινουργιος χρονος να φερει υγεια σε εμας στα αγαπημενα μας προσωπα και στους πολλαπλασιαστες μας...πηγαινοντας στο συνεργειο τη παραμονη για το γνωστο καφε(ο πολλαπλασιαστης τεινει να θεωρηθει ξεκαρφωμα)και αφου τελειωσαμε,ακουσα τη θεικη ατακα απο το μηχανικο..¨κυριε junior,το αυτοκινητο σας το εχουν κυριως ατομα μεγαλυτερης ηλικιας που δεν το κυνηγανε οσο εσεις...καλυτερα να μην το ζοριζετε...
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 02-01-10, 20:33
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Εσυ του ειπες οτι κακως εργαζεται στην BMW και θα επρεπε να εργαζεται στην MERCEDES?
Τι αλλο θα ακουσουμε....
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 03-01-10, 15:10
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
μάλιστα στις οδηγίες χρησης του e92 λοιπόν γράφει: «προσοχή μην το ζοριζετε, μην το σκιζετε. μπορεί να είναι κουπε αλλά έχει ευγενική καταγωγή και θέλει άγγιγμα μεταξενιο»


Ρε δε μας παρατατε λέω εγώ
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 03-01-10, 16:20
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Ίσως το δικό μου δεν έχει πάθει τίποτα ακριβώς επειδή το σκίζω. Με κινητήρα σε σωστή θερμοκρασία πάντα θα κάνει και τα παντιλίκια του και τις αλλαγές στις 7.000 στροφές και θα 250αρίσει άνετα (σε κατηφόρα στην Εγνατία) χωρίς πρόβλημα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 03-01-10, 18:11
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JuNiOr_ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..
ευχομαι ο καινουργιος χρονος να φερει υγεια σε εμας στα αγαπημενα μας προσωπα και στους πολλαπλασιαστες μας...πηγαινοντας στο συνεργειο τη παραμονη για το γνωστο καφε(ο πολλαπλασιαστης τεινει να θεωρηθει ξεκαρφωμα)και αφου τελειωσαμε,ακουσα τη θεικη ατακα απο το μηχανικο..¨κυριε junior,το αυτοκινητο σας το εχουν κυριως ατομα μεγαλυτερης ηλικιας που δεν το κυνηγανε οσο εσεις...καλυτερα να μην το ζοριζετε...
Αν ειναι δυνατον...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 03-01-10, 18:36
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Ίσως το δικό μου δεν έχει πάθει τίποτα ακριβώς επειδή το σκίζω. Με κινητήρα σε σωστή θερμοκρασία πάντα θα κάνει και τα παντιλίκια του και τις αλλαγές στις 7.000 στροφές και θα 250αρίσει άνετα (σε κατηφόρα στην Εγνατία) χωρίς πρόβλημα
Έτσι να βλέπουμε και τη θετική πλευρά του εργαλείου μας!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 03-01-10, 21:47
Το avatar του χρήστη BMW_E36_328i
BMW_E36_328i Ο χρήστης BMW_E36_328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-12-2009
Μηνύματα: 136
BMW_E36_328i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JuNiOr_ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα..
ευχομαι ο καινουργιος χρονος να φερει υγεια σε εμας στα αγαπημενα μας προσωπα και στους πολλαπλασιαστες μας...πηγαινοντας στο συνεργειο τη παραμονη για το γνωστο καφε(ο πολλαπλασιαστης τεινει να θεωρηθει ξεκαρφωμα)και αφου τελειωσαμε,ακουσα τη θεικη ατακα απο το μηχανικο..¨κυριε junior,το αυτοκινητο σας το εχουν κυριως ατομα μεγαλυτερης ηλικιας που δεν το κυνηγανε οσο εσεις...καλυτερα να μην το ζοριζετε...
Ελεοςςςςςςςςς αυτος και αν ειναι ο μαστορας !!!!!!!!!!!!! μα τετοια καταντια ????????
__________________
οταν περνω απο απ΄το χωριο μαζευουνε τις κοτες
γιατι λενε περναει ο τρελλος που μπαινει με τις πορτες !!!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 05-01-10, 14:17
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Σήμερα επικοινώνησε μαζί μου εκπρόσωπος του τεχνικού τμήματος της BMW Hellas. Έχει προηγηθεί πιεστική επικοινωνία από την μεριά μου τις προηγούμενες ημέρες.

Μου ανέφερε πως έχουν επικοινωνήσει με το αντιπρόσωπο εδώ στην Ξάνθη και θα με καλέσουν για αλλαγή όλων των πολλαπλασιαστών. Θα ελέγξουν και τον αριθμό σειράς των μπεκ και ίσως να αντικαταστήσουν και αυτά.

Τον ρώτησα αν οι πολλαπλασιαστές είναι το πρόβλημα ή το αποτέλεσμα σφάλματος που υπάρχει κάπου αλλού και οδηγεί σε αστοχία τους. Μου ανέφερε πως ΔΕΝ έχουν στην Ελλάδα τμήμα έρευνας ώστε να ελέγχουν τα ανταλλακτικά που έχουν αστοχήσει. Παρόλα αυτά ανέφερε για βελτίωση των πολλαπλασιαστών από την ίδια την BWM. Όταν τον ρώτησα αν αυτό είναι επίσημη οδηγία της BMW μου απάντησε αρνητικά.

Αυτό που κατάλαβα είναι πως κάποια ενημέρωση πρέπει να έχουν από την BMW για το θέμα των πολλαπλασιαστών αλλά για κάποιο λόγο δεν θέλουν να το αναφέρουν επίσημα.

Αυτά τα νεότερα για την ώρα.

Θα πρότεινα όλοι όσοι έχουν το πρόβλημα αυτό να επικοινωνήσουν απευθείας με την BMW Hellas.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 05-01-10, 14:59
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stavros Εμφάνιση μηνυμάτων
Σήμερα επικοινώνησε μαζί μου εκπρόσωπος του τεχνικού τμήματος της BMW Hellas. Έχει προηγηθεί πιεστική επικοινωνία από την μεριά μου τις προηγούμενες ημέρες.

Μου ανέφερε πως έχουν επικοινωνήσει με το αντιπρόσωπο εδώ στην Ξάνθη και θα με καλέσουν για αλλαγή όλων των πολλαπλασιαστών. Θα ελέγξουν και τον αριθμό σειράς των μπεκ και ίσως να αντικαταστήσουν και αυτά.

Τον ρώτησα αν οι πολλαπλασιαστές είναι το πρόβλημα ή το αποτέλεσμα σφάλματος που υπάρχει κάπου αλλού και οδηγεί σε αστοχία τους. Μου ανέφερε πως ΔΕΝ έχουν στην Ελλάδα τμήμα έρευνας ώστε να ελέγχουν τα ανταλλακτικά που έχουν αστοχήσει. Παρόλα αυτά ανέφερε για βελτίωση των πολλαπλασιαστών από την ίδια την BWM. Όταν τον ρώτησα αν αυτό είναι επίσημη οδηγία της BMW μου απάντησε αρνητικά.

Αυτό που κατάλαβα είναι πως κάποια ενημέρωση πρέπει να έχουν από την BMW για το θέμα των πολλαπλασιαστών αλλά για κάποιο λόγο δεν θέλουν να το αναφέρουν επίσημα.

Αυτά τα νεότερα για την ώρα.

Θα πρότεινα όλοι όσοι έχουν το πρόβλημα αυτό να επικοινωνήσουν απευθείας με την BMW Hellas.
επειδή χτες ήμουνα σε αντιπροσωπεία, πράγματι κοιτάζουν σε όσους έχουν πρόβλημα ρεταρισμάτων, (όχι τόσο στα μικροκομπιάσματα)και τους ανάβει λαμπάκι το οποίο γράφει συνήθως (σφάλμα-misfire), τους κωδικούς των πολλαπλασιαστών και τους αλλάζουν. Πιθανών να αλλάζουν και μπεκ ή και μπουζί.
Προσωπικά παραμένω στην άποψη ότι ψαρεύουν σε θολά νερά, διότι δεν φαντάζομαι να υπάρχουν τόσοι ελατωματικοί πολλάπλασιαστές.ελλάδα αγγλία παντού.... Ημαρτον.
Πιθανολογώ πως αφού η πρώτη σχετική οδηγία για αυτό το θέμα δόθηκε από την γερμανία στα τέλη του 2007, και ως εκ τούτου κάποια από τα πρώτα προβληματικά αυτοκίνητα θα βγούν από την εγγύησή τους θα μάθουμε τι πραγματικά έφταιγε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.