Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 25-01-10, 14:08
Το avatar του χρήστη ThugAngeL
ThugAngeL Ο χρήστης ThugAngeL δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-07-2007
Μηνύματα: 99
ThugAngeL is on a distinguished road
Αν θελεις την αποψη μου, μη το κανεις. Εχεις καινουριο αυτοκινητο. Σκεψου ολα τα ρισκα που περνεις αν το αλλαξεις με αυτοκινητο 4ετιας-5ετιας....
Περα απ'αυτο, το mx-5 ειναι πολυ καλο αυτοκινητο! Εχοντας Ζ4, ομολογω πως οταν το οδηγησα πορωθηκα ασχημα!!
Η γνωμη μου ειναι να χαρεις το αυτοκινητο σου και αν θελεις Ζ4 πολύ παρε σε 2-3 χρονακια καμια μεταχειρισμενη e89.

Υ.Γ. Μη το πουλησεις!!! :p
__________________
Αρτα και τα μυαλα στα καγγελα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-01-10, 11:13
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Κατ αρχάς θα πρέπει να μας πεις γιατί θέλεις να αλλάξεις το mx-5.

Δεν σε ικανοποιεί σε κάποιον τομέα?
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-01-10, 11:34
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Αν σου αρέσει τόσο πολύ η Ζ και δε σε συγκινεί το MX5 πλέον, κάνε την ανταλλαγή. Αλλοιως κράτησε καλύτερα το ΜΧ5 που είναι σχεδόν καινούριο γιατι τα 60.000χλμ στο Ζ4 δε ξέρεις και πώς έχουν γίνει και τί θα σου βγάλει. Οπότε να είσαι έτοιμος για όλα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-01-10, 12:07
kakwskeimena Ο χρήστης kakwskeimena δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2008
Μηνύματα: 72
kakwskeimena is on a distinguished road
Το ΜΧ5 μου αρεσει πολυ. Ειναι ευκολο, κανεις ελεγχομενα πατιλικια κ μαθαινεις την πισωκινηση χωρις να σε φοβησει ουτε στιγμη, εχει γκαζι οσο χρειαζεται για την Αθηνα, κ οπως ειπατε, ειναι σχεδον καινουργιο, με 9.000 χλμ.

Απλα... δεν εχω τρελαθει μαζι του σε συναισθηματικο επιπεδο πιο πολυ.. Δεν ειναι τοσο αγριο, τοσο αλιτικο οσο θα το ηθελα. Δεν θα κατεβω στο γκαραζ να το χαζεψω, δν νιωθω πως καθε βολτα μαζι του ειναι occasion, δν το παρκαρω κ μετα να γυρναω να το κοιταω, δν ανυπομονω να ερθει το ΣΚ να το βγαλω βολτα.

Αντιθετα, η Ζ4 ειναι αμαξι που παντα το κοιταγα κ μου αρεσε τρελα κ ακομα το κοιταω, πιο αλητηρια, πιο αγρια, πιο συναισθηματικη. Ειναι το αμαξι πιστευω, που αν το ειχα στο γκαραζ μου, θα κατεβαινα απλα κ μονο για να το δω, για να το πλυνω κ να το φροντιζω!

Σαν τη γυναικα και την γκομενα ενα πραγμα! Το ενα η γυναικα μου, πιστη, υπακουη, καλη σε ολα, κ το αλλο η αγρια θηλυκια που σε συναρπαζει, σε ταξιδευει, αλλα απαιτει κ συμβιβασμους!!

Δεν ξερω παιδια, ειμαι μπερδεμενος! Ερωτηση! Ποσα πια προβληματα μπορει να βγαλει μια Ζ4 ,με 60.000χλμ??? Γιατι εχω φοβηθει με αυτα που ακουω!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-01-10, 12:25
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kakwskeimena Εμφάνιση μηνυμάτων

Σαν τη γυναικα και την γκομενα ενα πραγμα! Το ενα η γυναικα μου, πιστη, υπακουη, καλη σε ολα, κ το αλλο η αγρια θηλυκια που σε συναρπαζει, σε ταξιδευει, αλλα απαιτει κ συμβιβασμους!!
Τα είπες όλα!!! Ζ4 δαγκωτό!!! Και κάνε και 1-2 συμβιβασμούς αξίζει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-01-10, 12:27
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kakwskeimena Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ΜΧ5 μου αρεσει πολυ. Ειναι ευκολο, κανεις ελεγχομενα πατιλικια κ μαθαινεις την πισωκινηση χωρις να σε φοβησει ουτε στιγμη, εχει γκαζι οσο χρειαζεται για την Αθηνα, κ οπως ειπατε, ειναι σχεδον καινουργιο, με 9.000 χλμ.
Για αυτό και πρέπει να το κρατήσεις! Σίγουρα δεν έχεις κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτό το αυτοκίνητο και δεν το "έχεις τελειώσει" οδηγικά

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kakwskeimena Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα... δεν εχω τρελαθει μαζι του σε συναισθηματικο επιπεδο πιο πολυ.. Δεν ειναι τοσο αγριο, τοσο αλιτικο οσο θα το ηθελα. Δεν θα κατεβω στο γκαραζ να το χαζεψω, δν νιωθω πως καθε βολτα μαζι του ειναι occasion, δν το παρκαρω κ μετα να γυρναω να το κοιταω, δν ανυπομονω να ερθει το ΣΚ να το βγαλω βολτα.

Αντιθετα, η Ζ4 ειναι αμαξι που παντα το κοιταγα κ μου αρεσε τρελα κ ακομα το κοιταω, πιο αλητηρια, πιο αγρια, πιο συναισθηματικη. Ειναι το αμαξι πιστευω, που αν το ειχα στο γκαραζ μου, θα κατεβαινα απλα κ μονο για να το δω, για να το πλυνω κ να το φροντιζω!
Ωραία τα λες αλλά μετά από λίγο καιρό το ίδιο θα συμβεί και με το Ζ4

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kakwskeimena Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν τη γυναικα και την γκομενα ενα πραγμα! Το ενα η γυναικα μου, πιστη, υπακουη, καλη σε ολα, κ το αλλο η αγρια θηλυκια που σε συναρπαζει, σε ταξιδευει, αλλα απαιτει κ συμβιβασμους!!
Αυτό αποκλείεται να γίνει με μια 2.0 Ζ4!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kakwskeimena Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω παιδια, ειμαι μπερδεμενος! Ερωτηση! Ποσα πια προβληματα μπορει να βγαλει μια Ζ4 ,με 60.000χλμ??? Γιατι εχω φοβηθει με αυτα που ακουω!!
Μπορεί να μην βγάλει τίποτε αλλά μπορεί και τα πάντα. Είναι γενικά λαχείο το μεταχειρισμένο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το MX-5 δεν θα βγάλει προβλήματα. Είχα ΜΧ-5 1,8 του '99 από καινούριο και δεν έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα για 4 χρόνια!!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-01-10, 13:16
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Μιας και μιλησες για αλητικο αμαξι θα πω το S2000...

Στησιμο, αλογα, μπλοκε, αλλα και πολυ υπομονη μεχρι να το μαθεις. Εξωτερικα μαμαει, εσωτερικα εχει μεινει στα 90s.

Το Ζ4 εχει πολυ καλα κρατηματα σε σημειο που θα ξενερωσεις οταν δε θα φευγει, οπως εφευγε το ΜΧ5.


Για μενα το Ζ4 το παιρνεις καθαρα λογω εμφανισης-γοητρου.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-01-10, 14:07
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και μιλησες για αλητικο αμαξι θα πω το S2000...

Στησιμο, αλογα, μπλοκε, αλλα και πολυ υπομονη μεχρι να το μαθεις. Εξωτερικα μαμαει, εσωτερικα εχει μεινει στα 90s.

Το Ζ4 εχει πολυ καλα κρατηματα σε σημειο που θα ξενερωσεις οταν δε θα φευγει, οπως εφευγε το ΜΧ5.


Για μενα το Ζ4 το παιρνεις καθαρα λογω εμφανισης-γοητρου.
Το S2000 δεν μου αρέσει καθόλου. Μπορεί στα χαρτιά να είναι πολύ καλό αλλά στην καθημερινότητα είναι κουραστικό και η δύναμή του δεν είναι σωστά αξιοποιήσιμη για τα δικά μου δεδομένα.....

Το Ζ4 είναι το μοναδικό (πλην Μ) αυτοκίνητο της BMW των τελευταίων χρόνων που το θεωρώ φουντωτικό χωρίς να χρειάζεσαι μια μικρή περιουσία για να το αγοράσεις. Βέβαια για να είναι και διασκεδαστικό "sideways" πρέπει να είναι τουλάχιστον 2,5 και να έχει και μπλοκέ. Δηλαδή στους τυφλούς ο μονόφθαλμος.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-01-10, 15:07
Το avatar του χρήστη ThugAngeL
ThugAngeL Ο χρήστης ThugAngeL δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-07-2007
Μηνύματα: 99
ThugAngeL is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kakwskeimena Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ΜΧ5 μου αρεσει πολυ. Ειναι ευκολο, κανεις ελεγχομενα πατιλικια κ μαθαινεις την πισωκινηση χωρις να σε φοβησει ουτε στιγμη, εχει γκαζι οσο χρειαζεται για την Αθηνα, κ οπως ειπατε, ειναι σχεδον καινουργιο, με 9.000 χλμ.

Απλα... δεν εχω τρελαθει μαζι του σε συναισθηματικο επιπεδο πιο πολυ.. Δεν ειναι τοσο αγριο, τοσο αλιτικο οσο θα το ηθελα. Δεν θα κατεβω στο γκαραζ να το χαζεψω, δν νιωθω πως καθε βολτα μαζι του ειναι occasion, δν το παρκαρω κ μετα να γυρναω να το κοιταω, δν ανυπομονω να ερθει το ΣΚ να το βγαλω βολτα.

Αντιθετα, η Ζ4 ειναι αμαξι που παντα το κοιταγα κ μου αρεσε τρελα κ ακομα το κοιταω, πιο αλητηρια, πιο αγρια, πιο συναισθηματικη. Ειναι το αμαξι πιστευω, που αν το ειχα στο γκαραζ μου, θα κατεβαινα απλα κ μονο για να το δω, για να το πλυνω κ να το φροντιζω!

Σαν τη γυναικα και την γκομενα ενα πραγμα! Το ενα η γυναικα μου, πιστη, υπακουη, καλη σε ολα, κ το αλλο η αγρια θηλυκια που σε συναρπαζει, σε ταξιδευει, αλλα απαιτει κ συμβιβασμους!!

Δεν ξερω παιδια, ειμαι μπερδεμενος! Ερωτηση! Ποσα πια προβληματα μπορει να βγαλει μια Ζ4 ,με 60.000χλμ??? Γιατι εχω φοβηθει με αυτα που ακουω!!
Κοίτα, Εγώ πήγαινα full για mx-5 2.0, full extra, καινούριο, αλλα βρήκα μια Z4 '09 καινουρια με πολλα extra, 5χιλιαρικα παραπανω απ'το mx-5. Και εννοειτε προχώρησα στην αγορα της! Γενικως ειμαι της αποψης πως το καινουριο ειναι το καλυτερο.
Ασε που το mx-5 ειναι αμαξαρα, και οσο για την οδηγηκη απολαυση εγω πιστευω πως το mazdaκι ειναι ανώτερο.
Εκει που υπαρχει διαφορα ειναι ποιοτητα υλικών, η αισθηση κυλησης, συναρμογη.
Αφτα απο μένα!
Φιλικά!
__________________
Αρτα και τα μυαλα στα καγγελα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-01-10, 15:56
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Μη σε απασχολει το γεγονος οτι το ενα ειναι ενός ετους ενω το αλλο μπορει να ειναι μεχρι και 5ετιας. Η διαφορα στο κοστος συντήρησης δε πιστευω οτι ειναι ιδιαίτερη εκτος απο το κοστος των ελαστικων.

Βρες να παρεις ενα 2.5αρι.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.