Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-07-06, 23:35
Το avatar του χρήστη ΦΑΝΗΣ
ΦΑΝΗΣ Ο χρήστης ΦΑΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2005
Μηνύματα: 735
ΦΑΝΗΣ will become famous soon enough
Τοποθέτηση Συναγερμού

Παιδιά καλησπέρα.θα ήθελα να μάθω μετά απο τοποθέτηση συναγερμού,το αυτοκίνητο θα έχει τριγμούς και θορύβους στις πόρτες?Αυτό το λέω γιατί κάποιος φίλος που πήρε καινούργιο αυτόκινητο και έβαλε συναγερμό, τώρα του τρίζουν σχεδόν όλες οι πόρτες,υπάρχει τρόπος ωστέ να εξαλειφθούν αυτοι οι τριγμοί,υπ'οψην οτι δεν έσπασε κανένα κούμπομα οταν βγήκαν οι ταπετσαρίες!!
__________________
X6M///
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-07-06, 00:27
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Ερωτηση ασχετου...πως ειναι δυνατον να τριζουν οι ΠΟΡΤΕΣ ειδικα οταν δεν εχει σπασει κανενα κουμπωμα της ταπετσαριας? Εμενα ειναι 20 χρονων αμαξι, εχουν βγει οι ταπετσαριες τουλαχιστον 15 φορες και δεν τριζει κατι. Μαλλον του φιλου σου κατι εχουν αφησει ξεβιδωτο!!!


Δευτερον, δεν νομιζω να χρειαζεται να αφαιρεθει η ταπετσαρια της πορτας για να μπει συναγερμος. Τουλαχιστον σε εμενα μονο την ποδια του τιμονιου εβγαλαν για να τον περασουν κατω απο το ταμπλω.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-07-06, 07:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Στο κάτω μέρος του ταμπλώ (πλευρα οδηγου) υπάρχει κεντρικός διανομέας ρευματος και εντολών. Οτι αγαπούσε απο εκει θα το έβαζε.. Γιατί άνοιξε τις
πόρτες?? Μήπως χρειάστηκε να πάρουν και να δώσουν εντολή απο ηλεκτρικά παράθυρα για να κλείνουν όταν οπλίζει ο συναγερμός??
Αν ναι, τότε τοποθετήσανε φύσα χωρίς να την στερεώσουν και
αυτή κουνιέται πάνω στα μέταλα της πόρτας και το ακούς σαν τριγμο..
Λάθος εγκατάσταση, και κακή εγκατασταση.....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-07-06, 08:51
Το avatar του χρήστη MTB
MTB Ο χρήστης MTB δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 152
MTB is on a distinguished road
Κι εγώ το ίδιο πιστεύω...
Και στο δικό μου όποτε ψιλοτρίζουν (να'ναι καλά τα bilstein τα χονδρομπούκαλα) είναι τα ηλεκτρικά παράθυρα που έχουν χαλαρώσει ή κάποιος άλλος μηχανισμός...
__________________
"Παρασκευή και Σάββατο να μην ποτίζεις γλάστρες
γιατί περνώ με την ΒΜW και τη γεμίζω λάσπες..."
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-07-06, 09:39
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΦΑΝΗΣ
Παιδιά καλησπέρα.θα ήθελα να μάθω μετά απο τοποθέτηση συναγερμού,το αυτοκίνητο θα έχει τριγμούς και θορύβους στις πόρτες?Αυτό το λέω γιατί κάποιος φίλος που πήρε καινούργιο αυτόκινητο και έβαλε συναγερμό, τώρα του τρίζουν σχεδόν όλες οι πόρτες,υπάρχει τρόπος ωστέ να εξαλειφθούν αυτοι οι τριγμοί,υπ'οψην οτι δεν έσπασε κανένα κούμπομα οταν βγήκαν οι ταπετσαρίες!!
Επηδή έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο και κάποια στιγμή ενδιαφέρθηκα και εγώ να βάλω συναγερμό αλλά πλέον δεν έχω σκοπό να βάλω για 3 λόγους.
o 1ος Εχει imobilizer
Ο 2ος είναι γιατί έχω γκαράζ.
Ο 3ος αν έβαζα τώρα τον εργοστασιακό συναγερμό θα χρειαζόταν να ξηλωθούν ταμπλό και αφού δεν επελεξα να τον βάλω απο την αρχή δεν έχω σκοπό να το κάνω τώρα.
Για after market συναγερμό ούτε λόγος γιατί πολύ απλά οι περισσότεροι συναγερμοί δεν είναι συμβατοί με τις Ε90 και δεν έχω εμπιστοσύνη στα χέρια κανενός άσχετου το αυτοκίνητο μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 07-07-06 στις 09:43
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-07-06, 10:27
Το avatar του χρήστη e39_528
e39_528 Ο χρήστης e39_528 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Μηνύματα: 225
e39_528 is on a distinguished road
Στο Ε90 για να βαλεις εργοστασιακό συναγερμό μονο το ντουλαπακι βγενει και αλαζεις εσωτ.καφρεπτη με LED,πορτες κτλ δεν εχουν καμια σχεσει να βγουν.πηγη:BMW-sydikat.de
__________________
DEN EXO ELLINIKOUS XARAKTIRES STON H.Y
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-07-06, 10:58
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από e39_528
Στο Ε90 για να βαλεις εργοστασιακό συναγερμό μονο το ντουλαπακι βγενει και αλαζεις εσωτ.καφρεπτη με LED,πορτες κτλ δεν εχουν καμια σχεσει να βγουν.πηγη:BMW-sydikat.de
Σύμφωνοι αλλά όταν κάποια στιγμή ενδιαφέρθηκα για εργοστασιακό συναγερμό ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι είναι ολόκληρη ιστορία πρέπει να ξηλωθεί το ταμπλό και εγώ είπα οτι αφού δεν τον έβλα απο την αρχή άστο τώρα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 07-07-06, 12:50
DEYKALION Ο χρήστης DEYKALION δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Μηνύματα: 15
DEYKALION is on a distinguished road
Σε πολλες αντιπροσωπειες bmw βαζουν απο οτι ρωτησα ,τους med και απ οτι μου ειπαν ειναι απολυτα συμβατος.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 07-07-06, 15:43
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dionysis
Σύμφωνοι αλλά όταν κάποια στιγμή ενδιαφέρθηκα για εργοστασιακό συναγερμό ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι είναι ολόκληρη ιστορία πρέπει να ξηλωθεί το ταμπλό και εγώ είπα οτι αφού δεν τον έβλα απο την αρχή άστο τώρα
Θα μας τρελάνετε? Μάλλον δεν ήξερε τη του γινόταν, όπως τα είπε ο e39_528 είναι, εγώ έβαλα σε Compact πέρυσι στην αντιπρωσοπεία, κόστος 650 ευρώ ο συναγερμός + εσωτερικός καθρέπτης αυτόματης σκίασης, αναγκαστικά μεν, ευχάριστη έκπληξη δε! Ενοείτε πως δεν τρίζει τίποτα!
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-07-06, 16:21
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Εμενα η απορια μου ειναι αλλη :Δεν σας τον εκαναν δωρο??
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.