Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 19-05-05, 10:39
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsouk
..ποσο μπορει να υπρκυβιστει ενα μοτερ?π.χ. ο 1.8 μπορει να γινει 1920 για παραδειγμα?
Βασικα μολις .2lt δηλαδη απο 1.8 σε 2λτ πχ Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-05-05, 21:55
Το avatar του χρήστη TheCondor
TheCondor Ο χρήστης TheCondor δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2005
Μηνύματα: 404
TheCondor is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fad3In
Πρωσωπικα μιλωντας και με βαση τα οικονομικα,ειναι πιστευω σαφως καλυτερη επιλογη να δωσεις λεφτα για εναν ελαφρυτετο 1.8 με 135 αλογα και να δωσεις και λεφτα σε αναρτησεις,παρα να βαλεις εξακυλινδρο και φρενα και αναρτησεις και να δινεις τα διπλα για σηματακι και να μπλεξεις με αλλαγη δηλωσεων σε εφοριες κτλ κτλ Τι λες;

Ν.
Σε βρισκω απολυτα σωστο. Απλα εγω το ειπα αυτο γιατι αν ειναι να αλλαξεις μοτερ και να κανεις μετατροπες και αλχημειες ( με την καλη εννοια ) τοτε καλυτερα ειναι να πας σε εξακυλινδρο και ας κοστισει λιγο παραπανω. Θα εχεις περισσοτερη ροπη, αλογα κτλ κτλ ( χωρις αυτο να σημαινει οτι θα τα εχεις ολα ) Βεβαια μετα στην ουσια θες ολοκληρο αμαξι ( εκτος της καροτσας ) γιατι θα αλλαχτουν ( θα πρεπει να αλλαχτουν ) ολα, φρενα αναρτησεις διαφορικα σασμαν κτλ κτλ και τρεχα γυρευε. Βαλε και τα τελη και την ασφαλεια και πας κατευθειαν για φουντο.

Ενα 18αρι M40 θα ηταν η σωστοτερη επιλογη, κρινοντας λογικα και οσον αφορα στην τσεπη, γιατι δεν θα εχεις πολλα λιγοτερα αλογα απο 320, και το μονο που θα χρειαστει να αλλαξεις ειναι μοτερ+σασμαν, τα αλλα δεν πιστευω οτι θα επειγουν τοσο απτο αν βαλεις διλιτρο.

Τι να πω, καμια φορα αυτα τα διλημματα ειναι θανατηφορα ( θυμα και εγω ... ) γιατι απτη μια λες να βαλω ενα 318 να ησυχασω και απτην αλλη λες, αχ να ειχα το διλιτρο .... Με πιανεις ?

Να σε ρωτησω, το 318 135 αλογα βγαζει?? ( η μηπως λες για το is? ) γιατι εγω ξερω οτι βγαζει 115! ( εγω λεω για το Ε30 oxi to 36 )

Εγω ψαχνω καιρο τωρα κανα 18αρι αλλα η θα του λειπουν τα ηλεκτρονικα και αλλες π@π@ριες, η θα το εχουν πουλησει κτλ. και ξενερωνω.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-05-05, 13:14
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Βασικα το δικο μου εχει το Μ10 με 105 αλογα...δεν ειναι κι ασχημα,αλλα δεν ειναι και 135 του is! Και πιστεψε με κανουν διαφορα 30% παραπανω αλογα!

Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-06-05, 21:55
Το avatar του χρήστη cHaOtIc_dRaGoN_Gr
cHaOtIc_dRaGoN_Gr Ο χρήστης cHaOtIc_dRaGoN_Gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2005
Μηνύματα: 167
cHaOtIc_dRaGoN_Gr is on a distinguished road
Thumbs up

e30! Πάντα με την πάντα
__________________
iT's ThE eNd Of ThE WoRlD tHaTs wE kNoW iT
BuT bMw E30 iS tHe BeSt CaR!
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-06-05, 23:00
Το avatar του χρήστη TheCondor
TheCondor Ο χρήστης TheCondor δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-04-2005
Μηνύματα: 404
TheCondor is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fad3In
Βασικα το δικο μου εχει το Μ10 με 105 αλογα...δεν ειναι κι ασχημα,αλλα δεν ειναι και 135 του is! Και πιστεψε με κανουν διαφορα 30% παραπανω αλογα!

Ν.
sorry για το offtopic αλλα δεν αντεχω

Πηγα σημερα με τον father στον καπσαλιδη, power center της bmw εχει και αποτι ξερω ειναι και καλος ( απο οτι εχω ακουσει δηλαδη ), και ρωτησαμε-συζητησαμε για μετατροπη στο 316 ε30 που εχω. Με τα πολλα, αυτος μας ειπε 1300 ευρω για τον Μ10 με το κλειδι στο χερι, ΜΟΝΟ κινητηρα. Για το Μ40 ηθελε 2000 ΜΟΝΟ κινητηρα παλι. Και εχω και τον πατερα μου να μου λεει να μην ειμαι φθηνιαρης κτλ κτλ και οτι αν ειναι να γινει θα γινει σωστα, και μονο τον καπσαλιδη εμπιστευομαι και αλλες τετοιες π πες.

Κοντευω να σκασω, 1300 ευρω ο μην πω τι για τον Μ10 ρε!!! Που στην κοζανη βαζω 325-σασμαν-διαφορικο-φρενα με το κλειδι στο χερι με 2300 ευρω!! Εχω τρελαθει!! ( και οπως το κοβω το θεμα, βλεπω να τσακωνομαι ασχημα με τον father )

Και παλι συγγνωμη, αλλα ειδα το post του Fad3in για τα 105 αλογα και θυμηθηκα το σημερινο και ξενερωνω!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.