Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-06-08, 08:19
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road
Vacuum και συναγερμος

Ξερει κανεις που πρεπει να συνδεσω το vacuum, στην εισαγωγη μου ειπαν αλλα που ακριβως???
Εχω ενα Ε30 με Μ10 μοτερ.

Και αλλο ενα προβλημα που εχω με τον συναγερμο, τον ανοιγω (απο το καπο με το κλειδι) μετα με κλειστες πορτες-παραθυρα τον βαζω σε λειτουργεια, μεχρι εδω ολα καλα.
Αν το αφησω για 10-15 λεπτα περιπου αρχιζει και χτυπαει χωρις κατι να περναει κατι απο το radar. Μετα αν το ξεκλειδωσω και το ξανακλειδωσω παλι αρχιζει να χτυπαει. Αυτο συμβανει κυριως το βραδυ (και εδω ειναι το περιεργο) γιατι το πρωι-απογευμα ειναι ολα μια χαρα...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-06-08, 10:18
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Εχω συναγερμό cobra και είναι σκυλι. Τελευταία μου συμβαίνει το ίδιο με σένα. Παρατήρησα όμως ότι δε φταίει ο συναγερμός αλλά το κεντρικό κλείδωμα, γιατι ενώ κατέβαζε τις ασφάλειες έκανε ένα ήχο σα να τις ξανακατέβαζε. Τελικά μου έχει χαλάσει η ασφάλεια του κεντρκού και πάω να την αλλάξω κάποια στιγμή. Χτύπαγε και μένα τις νύχτες αλλά και τα ξημερώματα και τα απογεύματα, όχι όμως με τη δική σου συχνότητα, γιατί επειδή δεν έκλεινε καλά ο συναγερμός το θεωρούσε σα παραβίαση. Δε ξέρω αν αυτό σε βοηθήσει έχε στα υπόψιν, εκτός και αν κάτι άλλο συμβαίνει τις νύχτες..... Παρόλα αυτά κοίτα το λίγο.

CU!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-06-08, 12:25
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Μπορει να ειναι απο τους αεραγωγους, κλεισε τους. Ο Cobra και οι περισσοτεροι φτηνοτεροι συναγερμοι εχουν αισθητηρες που μετρουν λιμπρες αερα, με την κινηση του αερα χτυπουν.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-06-08, 13:20
^_Dark_Phoenix_^ Ο χρήστης ^_Dark_Phoenix_^ δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 56
^_Dark_Phoenix_^ is on a distinguished road
Φιλε Δημήτρη οταν λες ασφαλεια, εννοεις μια απο αυτες που ειναι στην ασφαλειοθηκη?


Φιλε God, θα το κοιταξω και αυτο, αλλα δεν ειναι περιεργο που το κανει μονο το βραδυ?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-06-08, 15:43
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Δημήτρη οταν λες ασφαλεια, εννοεις μια απο αυτες που ειναι στην ασφαλειοθηκη?


Φιλε God, θα το κοιταξω και αυτο, αλλα δεν ειναι περιεργο που το κανει μονο το βραδυ?

Οχι και παρα πολυ, θεωρητικα η διαφορα θερμοκρασιας περιβαλλοντος με καμπινας κανει τον ψυχροτερο αερα να εισερχεται ευκολοτερα, η και τον αερα μεσα στην καμπινα να διαστελλεται καθως ψυχεται.

Πρακτικα μπορει να τα εχουν παιξει και οι αισθητηρες του και να βγαζουν σημα χωρις λογο οταν αλλαζει απλα η θερμοκρασια τους λιγο αποτομα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-06-08, 18:42
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Δημήτρη οταν λες ασφαλεια, εννοεις μια απο αυτες που ειναι στην ασφαλειοθηκη?


Φιλε God, θα το κοιταξω και αυτο, αλλα δεν ειναι περιεργο που το κανει μονο το βραδυ?

Οχι δεν έχι να κάνει με την ασφαλειοθήκη. Για να μη κάνω κανένα λάθος κοίτα αυτό εδώ

http://www.e30zone.net/modules.php?n...chnlocking.htm

Είναι μια πλακέτα που ελεγχεται το κεντρικό κλείδωμα. Απλώς ρίξε μια ματιά μήπως έχει να κάνει με αυτό. Αλλιώς άκου τον God.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.