Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-06-05, 12:07
JaNeL_325i Ο χρήστης JaNeL_325i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-05-2005
Μηνύματα: 46
JaNeL_325i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από doria
πολύ καλή η λύση του παραπάνω κυρίου!αλλα 50 ευρώ είναι πολλά.Εγώ στο golf είχα χρειαστεί αυτές τις φωτιζόμενες πλάκες και τις είχα βρει με 6ευρώ την μία απο ένα μαγαζί που ούτε καν θυμάμαι πως λέγεται όμως μπορώ να το βρω πάλι...αυτό είχε γίνει πριν 4 μήνες περήπου...ήταν μια λευκή κόλλα Α$ η οποία μώλις την συνδέσεις με το ρεύμα σου βγάζει το μπλε...

Θα πάρω κι αλλες πληροφορίες απο έναν μάστορα που ξέρω οτι κάνει αυτήν την δουλειά και θα σου πω και πόσο μπορεί να σου κοστίσει.

Ego pistebo oti 50 € ine para poli LIGA......afou mono gia na paris enan kainourio fonto prepi na plirosis 25 €...edo toulaxiston...kai ektos apo afto glitonis tin doulia me tis lampes....opos nomizi kanis.....

Ego pantos ime poli efxristimenos afou mporo na to kano ble, galazio, prasino-ble, kai prasino....oti ENA EXO MATHI... OTI PLIRONIS PERNIS!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-06-05, 15:55
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
εχεις καμια photo απο το ταπλο σου...???
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-06-05, 16:32
Το avatar του χρήστη doria
doria Ο χρήστης doria δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2005
Μηνύματα: 220
doria is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JaNeL_325i
Ego pistebo oti 50 € ine para poli LIGA......afou mono gia na paris enan kainourio fonto prepi na plirosis 25 €...edo toulaxiston...kai ektos apo afto glitonis tin doulia me tis lampes....opos nomizi kanis.....

Ego pantos ime poli efxristimenos afou mporo na to kano ble, galazio, prasino-ble, kai prasino....oti ENA EXO MATHI... OTI PLIRONIS PERNIS!!
Σύγουρα οτι πληρώνεις πέρνεις,όχι όμως πάντα...δεν συμαίνει οτι το φθηνό δεν είναι και καλό!

Αν έχει φωτιζόμενη πλάκα το καντράν σου απο μαμά δεν είναι εύκολο να αλλάξει χρώμα ούτε και με την φωτιζόμενη πλάκα.

Επειδή έχω τρελό έρωτα με το φωτισμό στο αυτοκίνητο,και επειδή στο golfακι που είχα είχα μέχρη και φωτιζόμενες πεταλιέρες,λεβιέ,φούσκα λεβιέ και ασφάλιες στις πόρτες το έχω ψάξει αρκετά.

Και στο κάτω κάτω κάνεις οτι νομίζεις εσύ που είσαι ιδιοκτήτης χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν είναι καλό ή όμορφο.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-06-05, 19:03
JaNeL_325i Ο χρήστης JaNeL_325i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-05-2005
Μηνύματα: 46
JaNeL_325i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melodic
εχεις καμια photo απο το ταπλο σου...???

Tha kano mia alla eksigiste mou pos na tin kano upload!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-06-05, 19:05
JaNeL_325i Ο χρήστης JaNeL_325i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-05-2005
Μηνύματα: 46
JaNeL_325i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από doria
Σύγουρα οτι πληρώνεις πέρνεις,όχι όμως πάντα...δεν συμαίνει οτι το φθηνό δεν είναι και καλό!

Αν έχει φωτιζόμενη πλάκα το καντράν σου απο μαμά δεν είναι εύκολο να αλλάξει χρώμα ούτε και με την φωτιζόμενη πλάκα.

Επειδή έχω τρελό έρωτα με το φωτισμό στο αυτοκίνητο,και επειδή στο golfακι που είχα είχα μέχρη και φωτιζόμενες πεταλιέρες,λεβιέ,φούσκα λεβιέ και ασφάλιες στις πόρτες το έχω ψάξει αρκετά.

Και στο κάτω κάτω κάνεις οτι νομίζεις εσύ που είσαι ιδιοκτήτης χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν είναι καλό ή όμορφο.

Ma to kalo me to PLASMA ine oti oti kai na exis apo kato den exi simasia....to PLASMA tha fotizi to xroma tou....apo pano tha bi......Ego pantos to evala kai ekana 10 lepta...kai ime poli efxaristimenos....prospathisa na valo kai LED alla afisa tin doulia stin mesi giati den ixa skopo na fao mia mera sto tablo brosta....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-06-05, 01:24
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Thumbs up

Αυτοφωτιζομενο λεβιε ταχυτητων παντως ειναι ευκολο
να φτιαξει κανεις για το Ε30!
Αν θελει καποιος θα ποσταρω και φωτο!
Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-06-05, 10:19
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fad3In
Αυτοφωτιζομενο λεβιε ταχυτητων παντως ειναι ευκολο
να φτιαξει κανεις για το Ε30!
Αν θελει καποιος θα ποσταρω και φωτο!
Ν.
Γιατί δεν φτιάχνεις και να κάνεις upload ένα word doc (πχ.) περιγράφοντας όλα τα βήματα και τις διαδικασίες και με φωτό... Ωραία και νοικοκυρεμένη δουλειά... ε?
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-06-05, 18:58
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Λοιπον πηρα τηλεφωνο σε ενα μαγαζι που ειναι μανουλα σε αυτα...

110 ευρο με τοποθετηση....

μπλε φωτισμος + κοκκινες βελονες απο τα μαμα ασπρα λαμπακια...

μου φενονται πολλα για 4 μεβρανουλες...

δεν μου το ειπε πλασμα - το ειπε indy light καπως ετσι...


ψαχτητε λιγο...η ψηθητε για group buy....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-06-05, 00:42
Το avatar του χρήστη Fad3In
Fad3In Ο χρήστης Fad3In δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 720
Fad3In is an unknown quantity at this point
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moutraklas
Γιατί δεν φτιάχνεις και να κάνεις upload ένα word doc (πχ.) περιγράφοντας όλα τα βήματα και τις διαδικασίες και με φωτό... Ωραία και νοικοκυρεμένη δουλειά... ε?
Illumating E30 s gearknob!

Η απαντηση ειναι στο παραπανω link! Αυτο ακολουθησα!
Ν.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-06-05, 01:36
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Για να κανεις μπλε τους διακοπτες παραθυρων ειναι ψιλοευκολο αν ξερεις να δουλευεις το κολλητιρι-καλαι.Ξεκολας το πορτοκαλι led και κολας ενα μπλε led... το θεμα ειναι οτι θα ειναι το ιδιο μπλε με του ταμπλο που θα εχεις βαλει....???

οσοι εχετε βαλει φωτιζομενο λεβιε Μ3 θα εχετε παρατηρησει οτι ειναι πιο σκουρο πορτοκαλι απο αυτο του ταμπλο η των οργανων...Αν κανω λαθος διορθοστεμε... αρα το αποτελεσμα με τα μπλε οργανα και διακοπτες θα ειναι οκ η κουκουρουκου...???

πριν λιγο πηγα και ελυσα το αναλογικο ρολοι να δω τι παιζει και παιζει πακετο...εχει ενα πλαστικο πορτοκαλι που δινει το χρωμα...ασε που η λαμπα ειναι σε fix ντουι της μαμα bmw οποιος σκεφτει κατι ας μας το πει...
αυριο θα κατσω να λυσω διακοπτες κλιματισμου και οργανα να δω τι παιζει...

το πως γινετε με τους διακοπτες το επαθα και το το εμαθα...
μια φορα μου καηκε το led σε ενα διακοπτη πηγα ρωτησα και μου ειπαν κανει 32 ευρω....καλα λεω απο μεσα μου...επειδη δεν βρηκα αμεσως πορτοκαλι led εβαλα λευκο και το εβαψα με πορτοκαλι μανο...Οποιος καταλαβει σε ποιον διακοπτη το εκανα οταν το δει του χαρηζω το αμαξι μου με λιγα λογια το αποτελεσμα ειναι τελειο...

τελος οποιος εχει photo απο μπλε οργανα με κοκκινες βελονες ας τις κανει upload γιατι δεν βρησκω πουθενα photos...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.