Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-06-05, 10:14
Το avatar του χρήστη kostas*
kostas* Ο χρήστης kostas* δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-05-2004
Μηνύματα: 79
kostas* is on a distinguished road
Παραθυρο συνοδηγου

Το παραθυρο του συνοδηγου συχνα πυκνα κανει τα εξης κουφα:
1. Με ανοιχτο παραθυρο παταω το διακοπτη στη δευτερη σκαλα για να κλεισει αυτοματα ανεβαινει μεχρι πανω και ξανακατεβαινει μεχρι τη μεση.
2. Καποιες φορες δεν δουλευει η πρωτη σκαλα αλλα μονο η δευτερη σαν πρωτη δηλαδη ανεβοκατεβαζει το παραθυρο οση ωρα το κραταω πατημενο.
Το εχω ηδη παει μια φορα στον Κορφιατη και μου αλλαξαν τον προγραμματισμο αλλα τιποτα.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος σχετικα με τις σκαλες στο διακοπτη.
Το αυτοκινητο ειναι ενα Ζ4 του 2004.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-06-05, 17:53
Το avatar του χρήστη sheriff
sheriff Ο χρήστης sheriff δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2005
Μηνύματα: 452
sheriff is on a distinguished road
ευτυχως που ανοιξες αυτο το thread γιατι νομιζα οτι μονο το δικο μου το εχει παρουσιασει.απο οτι καταλαβαινω ειναι μαλλον καποια δυσλειτουργια του διακοπτη.οταν μου το παρουσιασε εσβησα τον κινητηρα το ξανα εβαλα μπροστα και μετα ολα οκ(δεν ξερω αν ηταν συμπτωση).στους 7-8 μηνες μου το εχει παρουσιασει 3 φορες.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-06-05, 23:14
Το avatar του χρήστη bmwfan
bmwfan Ο χρήστης bmwfan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2004
Μηνύματα: 121
bmwfan is on a distinguished road
Κατα 90% εφοσον δεν ακους καποιο θορυβο απο το παραθυρο, την ωρα που ανεβοκατεβαινει, ειναι το μοτερ του παραθυρου.Μεσα σε αυτο βρισκονται καποιοι σενσορες hall, η οποιοι ανιχνευουν τα τερματα του παραθυρου.Εαν καποιος σενσορας (που ειναι για το ανεβασμα)δεν καταλαβαινει το τερμα του παραθυρου πιθανως ενεργοποιητε το antitrapping (η προστασια δαχτυλων).
Ελπιζω να βοηθησα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-06-05, 23:19
Το avatar του χρήστη bmwfan
bmwfan Ο χρήστης bmwfan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2004
Μηνύματα: 121
bmwfan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas*
2. Καποιες φορες δεν δουλευει η πρωτη σκαλα αλλα μονο η δευτερη σαν πρωτη δηλαδη ανεβοκατεβαζει το παραθυρο οση ωρα το κραταω πατημενο.

Υ.Γ

Οταν ο εγκεφαλος "δει", οτι η προστασια δαχτυλων δεν λειτουργει κοβει τον αυτοματισμο του παραθυρου.Ολα αυτα που σου λεω τα κανει το μοτερ.
Προσεχε παντως μην ζοριζετε απο κανα χαλασμενο γρυλο το παραθυρο σου.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-06-05, 16:56
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Επειδη το thread εχει να κανει με προβληματα στο παραθυρο και για να μην ανοιγω καινουργιο ερωτω.......το πισω δεξι παραθυρο κανει ενα περιεργο ηχο σαν να γδερνεται κατι τι ειναι αυτο πραγμα......να το λυσω μπας και εχει τιποτα μεσα....η ειναι κατι που εχει χαλασει....??????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.