Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-06-05, 15:48
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω σε όλους και φαίνεται πως δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά, είναι οτι ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ του BMW-Motorsport.gr είναι ισάξια και στις παροχές αλλά και στις υποχρεώσεις. Δεν είναι υποχρέωση μια ομάδας ανθρώπων (είτε λέγεται admins, είτε moderators) να οργανώνει τα πάντα.

Πρέπει ΟΛΟΙ ΜΑΣ να προσπαθούμε να συμμετέχουμε ενεργά. Όταν κάποιος έχει μια ιδέα ας τη αναφέρει σε κάποιο thread να τη συζητήσουμε. Αν θέλετε να κανονίσετε μια εκδρομή κάντε το, και φυσικά η προσπάθεια θα υποστηριχτεί απο όλους.

Δεν θέλω να έχει κανείς παράπονο, αλλά ειλικρινά δεν έχω δει, παρά μόνο απο ελάχιστα άτομα, προσπάθεια ενεργής συμμετοχής στο club.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-06-05, 15:54
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m3power
επισης στα site που μπαινω,οι admins ενημερωνουν-διοργανονουν,και τα μελη αν ειναι συμετεχουν η οχι.
επισης αν δεν ηταν ο θωμας δεν θα ειχαμε κανει ουτε το dynoday!!
Αυτό είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα κάποιου μέλους (όχι admin!) που έχει τη διάθεση να συμμετέχει ΕΝΕΡΓΑ στο club. Ο Θωμάς έχει βοηθήσει ΠΟΛΥ σε όλες τις πρόσφατες εκδηλώσεις.

Όπως ο Θωμάς ήρθε με μια ιδέα, και την πραγματοποίησε για το καλό όλων των μελών έτσι θα πρέπει να κάνουν όλοι. Ο Θωμάς δεν περίμενε 3 μήνες για να γράψει τελικά "Οι admins δεν οργανώνουν τίποτα, άντε ρε παιδιά", αλλά ο ίδιος ξεκίνησε και οργάνωσε την εκδήλωσε που ήθελε.

Αντίστοιχα, το ίδιο συμβαίνει και με πολλές "unofficial" συναντήσεις όπου μέλη κανονίζουν συναντήσεις για ποτό ή φαγητό ή απλά εκδρομές. Τέτοιες πρωτοβουλίες έχουν υλοποιηθεί αρκετές. Απλά χρειαζόμαστε συμμετοχή όλων και στη παρουσία αλλά και στην οργάνωση.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-06-05, 16:02
Το avatar του χρήστη thanasis_e36
thanasis_e36 Ο χρήστης thanasis_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-03-2005
Μηνύματα: 54
thanasis_e36 is on a distinguished road
συμφωνω σε αυτο που λες ο καθενας απο εμας μπορει να προτινει κατι
__________________
Bad Mad Wild
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-06-05, 17:16
Το avatar του χρήστη thomas
thomas Ο χρήστης thomas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 79
thomas is on a distinguished road
Ότι μπορεί ο καθένας...

Ο Μιχάλης έχει δίκιο. Θα πρέπει όλα τα μέλη που αγαπάνε το κλαμπ και θέλουν να πάει μπροστά να βοηθήσουν. Είτε να προτείνουν υλοποιήσιμες ιδέες (όχι ιδέες του στύλ "γιατί δεν πάμε να οδηγήσουμε Φορμουλα 1 στην Ουγγαρία???"), είτε να προτείνουν κάτι που μέσω κάποιου γνωστού να πραγματοποιηθεί.
Έτυχε εγώ λόγω δουλειάς να γνωρίζω κάποια πράγματα και να βοηθήσω στην σκέψη και στην υλοποίηση των εκδηλώσεων. Το ίδιο έκανε και ο Sxint με τις γνωριμίες, το ίδιο κάνει και ο Σπύρος και ο Δημήτρης, οι Μιχάληδες, ο Πάνος και όλα τα παιδιά. Ότι μπορεί ο καθένας. Καλή διάθεση και φιλική προσέγγιση υπάρχει de facto. Αν κάνουμε ένα απολογισμό των εκδηλώσεων πιστεύω ότι τα πήγαμε καλά.*
Σίγουρα μπορούμε να βελτιωθούμε όλοι. Είναι θέμα χρόνου και υποστήριξης.

* Αν δεν ξεχνάω καμία εκδήλωση η λίστα είναι η πιο κάτω.

- εκδήλωση οδήγησης στο Auto festival
- εκδήλωση οδήγησης στο Καρτόδρομο
- Dyno day - night στο περιοδικό POWER (Θα δημοσιευτεί αυτό το μήνα)
- 3 εκδηλώσεις στην Καρτλαντ για οδήγηση καρτ
- 2 ή 3 επίσημες συγκεντρώσεις
- Πολλές ανεπίσημες συγκεντρώσεις μεταξύ μελών ενίοτε με την υποστήριξη του κλαμπ.
- Πάμπολες συγκεντρώσεις μακαρονομαχιών...
- Ανεπίσημες συγκεντρώσεις για επισκέψεις σε αγώνες drift & dragster

Επίσης υπάρχουν 2 ή 3 δελτία τύπου σε έντυπο τύπο και 4-5 παρουσιάσεις εκδηλώσεων ή του κλαμπ στα περιοδικά

Σημαντικό επίσης για μένα είναι ο μεγάλος αριθμός γνωριμιών και καλών παρεών που έχουν δημιουργηθεί από το κλαμπ. Προσωπικά θεωρώ επιτυχία να γνωρίσω και να αποκτήσω καλές φιλικές σχέσεις με κάποιους ανθρώπους, παρά να κάνω εκδρομές με κάποιους που απλά βγαίνουν για να δείξουν ποιος οδηγάει καλύτερα ή ποιός έχει το ταχύτερο αυτοκίνητο ή ποιος έχει την πιο ωραία γκόμενα (συμβαίνει αρκετά σε άλλα κλαμπ...) και μετά την "πετυχημένη" εκδρομή να θάβει και να κουτσομπολεύει ο ένας τον άλλον...

Τέλος ο ρυθμός που διαδίδεται το κλαμπ είναι πολύ καλός, όπως και ο ρυθμός ανόδου του αριθμού των μελών. Τίποτα δεν έρχεται τυχαία.
__________________
Driving Academy
Η απόλυτη σχολή ασφαλούς και τεχνικής οδήγησης

Η πιο διασκεδαστική και ωφέλιμη εμπειρία πίσω από το τιμόνι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-06-05, 18:21
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Ετσι οπως τα λες εχεις δικιο εαν και ειμαι της αποψης οτι οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει δηλ. σε καποια πραγματα maximum 6,7 ατομα συγεκριμενα θα πρεπει να αναλαβουν να κανουν τις τελικες κινησεις και να οριζουν τη πορεια του club!! Δεν μπορω εγω, ή ο αλλος τυχαιος μελος απλο π.χ να παω να μιλησω με τον ιδιοκτητη ενος μαγαζιου στη παραλια και να κανονισω οτιδιποτε εκπτοσωποντας το club!! Καποιος πρεπει να ειναι ο "προεδρος'', ο "ταμιας" κ.λ.π Εαν αυτα υπαρχουν ζηταω συγνωμη κι εγω δεν θελω να θιξω κανεναν, γιατι κι εγω σε αυτο το club ανηκω τωρα πια και θα ειμαι ελπιζω για πολυ!!
Εχω μια απορια και διορθωστε με εαν κανω λαθος! Εχω παρατηρησει αρκετους(αλογάτους) απο τα ποστ τους και τις δημοσιευσεις τους να σνομπαρουν αλλους πολυ λιγοτερων μουλαριων και με προβληματισε κι ολας πολυ και το ατομο που αποχωρησε οταν πηρε m3 με αυτα που δηλωσε!! Αυτα οπως και να το κανεις διχαζουν μια "παρεα" και αυτοματως δημιουργουνται οι μεν και οι δεν!!! Κι εγω ειχα 300+ αλογα στο punto ρε αδερφε που τα m3 τα ειχα για πρωινο αλλα τα περισσοτερα ατομα που ειχα για κολλητους ηταν με 100 και 130 αλογα!! Ουτε υπεροπτικα τους ειδα ποτε ουτε θα κερδιζα κατι!!Ισως να μην ειναι κι ετσι αλλα σπανια πεφτω εξω!!

Φιλικα παντα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-06-05, 18:52
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Eγω εχω 75 αλογα(315 Ε21) και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα....εχω μιλησει με το 90% των ατομων που εχουν ερθει σε συναντηση και εχω πικρια απο 10% μπορει και λιγοτερο οσον αφορα την συμπεριφορα τους.....και η αληθεια ειναι οτι εχω παραβρεθει σε συναντησεις αλλων club γενικου ενδιαφεροντος αυτοκινητου και ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 10-06-05 στις 18:55
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-06-05, 20:17
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomas
- Πολλές ανεπίσημες συγκεντρώσεις μεταξύ μελών ενίοτε με την υποστήριξη του κλαμπ.
Να με συγχωρειτε αλλά δεν γινοταν να μην παρω θεση σε αυτη τη διαμαχη-συζητηση που εχει δημιουργηθει.Και επειδη ως γνωστον ειμαι το επισημο αντιδραστικο στοιχειο αυτου του club,και θα πρεπει και να δικαιολογω και καπου καπου αυτον τον τιτλο,θα πω την αποψη μου πανω σε αυτη τη φραση που εχω κανει quοte στα λεγομενα του Θωμα.

Φιλε Θωμα ξερεις οτι σε συμπαθω και σε σεβομαι σαν ατομο,αλλά στις παμπολες ανεπισημες συγκεντρωσεις που εχουμε κανει,λαμπουν δια της απουσιας τους οι κυριοι admins.Δε λεω,ολοι τους καλα παιδια και με ολους εχω αριστες σχεσεις πραγματικα.Αλλά καλο θα ηταν να ερχονται να τους βλεπουμε και στις unofficial συγκεντρωσεις μας.Οχι μονο στις επισημες και στις μακαροναδες.Θα εδειχνε αλλωστε και εμπρακτα την υποστηριξη του club στις ανεπισημες αυτες συγκεντρωσεις.

Και για να προλαβω πιθανη απαντηση καποιου,αναφερω οτι ξερω και σεβομαι οτι ολοι εχουν δουλειες και διαφορες αλλες ασχολιες που μπορει να μην τους επιτρεπουν να παρεβρεθουν σε αυτες τις συγκεντρωσεις.Αλλά βρε αδερφε δε ζητησαμε να παρεβρεθουν ολοι.Ενας τουλαχιστον αρκει.Και δεν εχουν γινει μονο 2-3 unofficial,αλλά πολλες.Μην ξεχνατε οτι παρεβρισκονται πολλα καινουργια μελη σε αυτες τις συγκεντρωσεις,με τα οποια δεν εχουμε ξαναγνωριστει στο παρελθον,και τα οποια μελη εχουν καποιες αποριες τις οποιες ουτε ειμαστε αρμοδιοι αλλά και ουτε ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε τις πιθανες απαντησεις.Για να μην αναφερθω και σε ατομα τα οποια θελουν να γινουν supporting members και να υποστηριξουν αυτη την προσπαθεια που γινεται απο μερους σας,αλλά δυστυχως θα πρεπει να περιμενουν μεχρι την επομενη επισημη συναντηση οπου θα δυναται να παρεβρεθει καποιος απο τους admins

Ολα αυτα παρτε τα σαν ενα μικρο παραπονο,αλλά με καλη προθεση
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-06-05, 21:26
Το avatar του χρήστη m3power
m3power Ο χρήστης m3power δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-07-2004
Μηνύματα: 402
m3power is on a distinguished road
Λοιπον......
φιλε θωμα

Να εισαι σιγουρος οτι αγαπαω το κλαμπ και γιαυτο λεω οτι λεω,αν δεν με ενδιεφερε δεν θα ελεγα τιποτα.

οτι αφορα τα events ειναι οποτε 3,τα αλλα ειναι απλα ανεπισημες συνναντησεις.
για να καταφερνουμε να συνναντιομαστε πιο πολλα μελοι,ΠΡΟΤΕΙΝΩ να κανουμε ποιο πολλες ΕΠΙΣΗΜΕΣ συνναντησεις,διοτι οταν ο admin ποσταρει και λεει για επισημη συνναντηση μαζευομαστε πολυ περισσοτεροι.οταν ποσταρει π.χ ο ταδε μαζευομαστε 15 ατομα στην καλυτερη!!

Επισης γιαυτο που λες να ειναι ποιο ενεργα τα μελη εχεις δικιο,μπορω να ανοιγω ενα thread και να προτεινω κατι,πχ κλεινουμε ενα βραδυνο μαγαζι να κανουμε μια επισημη συνναντηση;;;;αλλα την τελικη οργανωση πιστευω θα ηταν καλυτερο να την κανει ο "προεδρος" του κλαμπ.δηλαδη αφου το αποφασισουμε και το ενδιαφερον ειναι επαρκες,να μιλησει ο προεδρος με το μαγαζι και να κανονισει τα παιρεταιρω.

Και εγω ειμαι χαρουμενος που εχω γνωρισει τοσα αξιολογα ατομα απο εδω,και με τους περισσοτερους ειμαι και φιλος και βγαινουμε,αλλα μου αρεσουν και οι εκδρομουλες!
τουλαχιστον σε μια που ειχα παρεβρεθει στο ναυπλιο,περασαμε φανταστικα,και μαλιστα μπορει να σου επιβεβαιωσει και ο mpikoynis οτι δεν προσπαθουσαμε να κανουμε επιδηξη τα αμαξια μας,ουτε ποιος οδηγαει καλυτερα,και ουτε θαψαμε ο ενας τον αλλον.αντιθετως,καναμε το μπανακι μας,ηπιαμε τα ουζακια μας,το ευχαριστηθηκαν και οι κοπελες μας και γενικοτερα καναμε κατι διαφορετικο!!
οποτε μην τις αποριπτεις ετσι τις εκδρομες!


Φιλε mpikoyni

στο μονο που συμφωνω και εχεις δικιο ειναι οπως ειπες στην μεγαλυτερη συμμετοχη των μελων (σε συνναντησεις-αποψεις)
δεν μπορει ενα κλαμπ με 870 μελη να συμμετεχουμε 50,ειτε στις συζητησεις ειτε στις συνναντησεις.

Ισως με καποια διαφορετικες δραστηριοτητες και οχι μονο φαι να ενεργοποιηθουν και οι υπολοιποι.
επισης θα ηθελα να σου πω οτι ειμαι προθυμος να βοηθησω με καθε τροπο το κλαμπ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m3power : 10-06-05 στις 21:28
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 10-06-05, 21:37
Το avatar του χρήστη m3power
m3power Ο χρήστης m3power δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-07-2004
Μηνύματα: 402
m3power is on a distinguished road
Eπισης προτεινω,αντι να τα συζηταμε τα προβηματα μας σε ενα ασχετο thread,να ανοιχτει ενα φορουμ(δεν ξερω an το λεω σωστα)πχ οπως το "ας γνωριστουμε"που να μπορουμε να λεμε τις αποψεις μας για την βελτιωση του κλαμπ,τα προβληματα-παραπονα,που εχει καποιο μελος κλπ,αυτο υπαρχει σε ολα τα site.

η προτεινομενα events(λεω εγω..)
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-06-05, 00:57
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
face to face ειναι το καλυτερο παρα πισω απο μια οθονη!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.