Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-06-05, 10:14
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Νεο forum

Όπως θα είδατε δημιουργήθηκε νέο forum για να συζητάμε τις προτάσεις των μελων σχετικά με τη βελτίωση του club μας. Σαν πρώτο thread μεταφέρθηκε σχεδόν ολόκληρο το thread σχετικά με το drift όπου ξεκίνησε η συζήτηση.

Επειδή έχουν αναφερθεί κάποια πράγματα που θα ήθελα να σχολιάσω και είναι αρκετά, θα πω μόνο δυο λόγια για το κάθε ένα.

α. Η παρουσία κάποιου admin σε κάποια συνάντηση δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Δεν σημαίνει οτι η συνάντηση είναι "επίσημη", δεν σημαίνει οτι αναγνωρίζει το club κάτι, δεν σημαίνει καμία εκπροσώπιση. Σημαίνει απλά οτι ο συγκεκριμένος άνθρωπος με το ρόλο του μέλους αυτού του club αποφάσισε πως έχει το χρόνο και τη διάθεση να έρθει στη συνάντηση. Όπως όλοι οι υπόλοιποι.

β. Αν κάποιος θέλει να οργανώσει κάτι, και χρειάζεται τη βοήθεια των admins για να το κάνει, δεν έχει παρά να το ζητήσει. Σίγουρα υπάρχουν τα εργαλεία για να προωθήσουμε μια συνάντηση πολύ περισσότερο από ένα απλό post (πχ calendar, ανακοίνωση, email στα μέλη κλπ). Δεν χρειάζεται να είναι πρωτοβουλία κάποιου admin για να ενεργοποιηθούν αυτά τα εργαλεία.

γ. Η συζήτηση για σνομπαρίσματα κλπ είναι απλά αστεία. Την έχουμε κάνει και στο παρελθόν και όσοι γνωρίζουν προσωπικά τα άτομα στο club αυτό ξέρουν πως δεν υπάρχει κανένα τέτοιο θέμα. Ίσως κάποιες φιλίες που πηγαίνουν πίσω πολλά χρόνια πριν το club να έχουν ερμηνευθεί σαν κλίκες αλλά αυτό είναι κάτι που οφείλεται στη βιαστική και ελαφρώς ανεύθυνη κρίση κάποιων.

δ. Το να γίνει η συζήτηση αυτή face-2-face δυστυχώς είναι αδύνατο. Όταν έχεις 800+ άτομα που μπορεί να θέλουν να συμμετέχουν είναι αδύνατο να γίνει συζήτηση. Νομίζω πως το forum είναι ιδανικό μέσο για συζήτηση όταν υπάρχουν τόσοι συμμετέχοντες.

ε. Συμφωνώ απόλυτα με τις εκδομές σαν concept αρκεί όπως είπε και ο Θωμάς να γίνονται με τη σωστή διάθεση και για τους σωστούς λόγους.

στ. Είναι λάθος να περιμένετε από τα 5 άτομα που είναι admins, να κάνουν τα πάντα. Δυστυχώς δεν υπάρχει ο χρόνος. Όπως είπα και σε προηγούμενο post, ας πεί κάποιος την ιδέα για εκδρομή, ας μοιράσουμε τις οργανωτικές δουλειές που πρέπει να γίνουν και ας πάμε εκδρομή. Είναι τόσο απλό!

Αυτά τα λίγα είχα να προσθέσω. Πρέπει να είναι ξεκάθαρο σε όλους οτι η διάθεση όλων μας μετά από ένα χρόνο παρουσίας σαν club είναι απόλυτα θετική. Θέλουμε να είμαστε μέλη του καλύτερου club και προσπαθούμε όσο μπορούμε για να το πετύχουμε. Λίγη βοήθεια χρειάζεται από όλους και μπορούμε να πάμε πολύ μπροστά!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 11-06-05, 13:27
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpikounis
στ. Είναι λάθος να περιμένετε από τα 5 άτομα που είναι admins, να κάνουν τα πάντα. Δυστυχώς δεν υπάρχει ο χρόνος. Όπως είπα και σε προηγούμενο post, ας πεί κάποιος την ιδέα για εκδρομή, ας μοιράσουμε τις οργανωτικές δουλειές που πρέπει να γίνουν και ας πάμε εκδρομή. Είναι τόσο απλό!
Δε θελω να κανω τον εξυπνο ουτε να τσακωθω με κανεναν! Αλλα, οταν βλεπουμε οτι κατι δεν επαρκει για να καλυψει τις αναγκες του πληθους το αυξανουμε! Ετσι, μηπως θα ηταν καλυτερα αν οριζονταν κι αλλοι ρολοι για να καλυπτονται οι αναγκες? Π.χ. ενας ακομη admin ή να δημιουργηθει καποιο αλλο "ποστο" που να μπορεσει να ικανοποιησει τις απαιτησεις μας οσο το δυνατον καλυτερα π.χ. ενας διοργανωτης επισημων events
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 11-06-05, 14:17
handball-n11 Ο χρήστης handball-n11 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 67
handball-n11 is on a distinguished road
Παιδια συμφονω με ολους σας. Αλλα αυτο που ζητατε ειναι λιγο περιεργο!
Για παραδειγμα εγω και να μπορουσα να ερθω(να εχω αμαξι δηλαδη) θα ηταν παρα πολυ δυσκολο να ερθω απο την Κερκυρα στην Αθηνα!!!
Πιστευω πωσ δεν ειμαι ο μονος που ειμαι μελος και δεν μενω στην Αθηνα. Το club ειναι bmw-motorsport.gr oxi ..... .athens. (προσοχη δεν κανω παραπονα απλα εξηγω γιατι βρισκεστε τοσα λιγα ατομα καθε φορα στις συναντισεις σας!)
Και κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση: Το club ειπατε οτι εχει 800 μελη ... ποντα???????????
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-06-05, 22:33
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Μάνο δεν νομιζω οτι ειναι θεμα επαρκειας μια και οπως προσπαθω να εξηγησω οι ρολοι που εχουμε (admins, moderators) έχουν να κανουν με το forum και οχι με την οργανωση των events. Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου οτι θα ηταν σωστο να ορισουμε καποιους ανθρωπους που εχουν τον καιρο και τη διαθεση ως "οργανωτες" αν θελεις και να εχουν αυτοι την ευθυνη οργανωσης εκδηλωσεων.

Δεν ειναι διαφορετικο αυτο που προτινεις απο αυτο που λεω τοσο καιρο. Απλα εγω λεω οτι ο ρολος αυτος ας ειναι προσωρινος για το καθε event αντι για μονιμος για ολα τα events. Δηλαδη, προτινεις μια εκδρομη, οριζεσαι ως οργανωτης εσυ και οσοι αλλοι μπορουν να βοηθησουν και την οργανωνεις. Ετσι ο ρολος δεν θα βαρενει ενα ατομο συνεχεια.

Τελος φιλε handball το προβλημα δεν ειναι ο αριθμος των μελων που ερχονται στις συναντησεις, είμαστε πολλοι! Το προβλημα ειναι ο αριθμος των μελων που οργανωνουν τις εκδηλωσεις, εκει χρειαζεται βοηθεια.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-06-05, 23:49
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpikounis
Απλα εγω λεω οτι ο ρολος αυτος ας ειναι προσωρινος για το καθε event αντι για μονιμος για ολα τα events. Δηλαδη, προτινεις μια εκδρομη, οριζεσαι ως οργανωτης εσυ και οσοι αλλοι μπορουν να βοηθησουν και την οργανωνεις. Ετσι ο ρολος δεν θα βαρενει ενα ατομο συνεχεια.
Ομως αν υπαρχει καποιος επισημος διοργανωτης, θα ερχεται πιο πολυς κοσμος, πιστευω! (βλ. επισημες συναντησεις). Ας παρουμε για παραδειγμα ενα διοργανωτη που εχετε ορισει ως επισημο για να διοργανωνει εξορμησεις σε πιστες! Θα εχει κοσμο, θα ειναι οργανωμενο και θα εχουμε πετυχει πολυ καλες τιμες, παντα σε σχεση με το αν θα το κανονιζα εγω ή καποιος αλλος! Εγω ομως, για παραδειγμα, δεν μπορω να διοργανωσω ενα τετοιο event!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosm3 : 12-06-05 στις 00:39
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-06-05, 18:58
Το avatar του χρήστη m3power
m3power Ο χρήστης m3power δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-07-2004
Μηνύματα: 402
m3power is on a distinguished road
και εγω κατι τετοιο ειχα σκεφτει,να υπαρχουν 2-3 μονιμοι διοργανωτες που θα εχουν και λιγο σχεση με τα events(px thomas)και οταν θα χρειαστουν κατι (βοηθεια)να μας ενημερωνουν με ποιο τροπο μπορουμε να βοηθησουμε ωστε να ειναι ενεργα και τα μελη!!αλλα πως θα γινει να επιλεγουν αυτα τα ατομα;η οποιος θελει οργανωνει κατι απο μονος του και οι υπολοιποι τον βοηθαμε να διοργανωθει καλυτερα;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.