Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-02-18, 20:58
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Αμορτισέρ Ε36 αλλαγή. ...

Καλησπέρα. . Ήθελα να ανοίξω πάλι τον θεμα με τα αμορτισέρ. .. μου ειχατε γνώμες επί.. τώρα πήρα την απόφαση Ν τα αλλάξω. .. απλά βρήκα και άκουσα για αυτές τις αναρτήσεις κάποια καν λογάκια. . Αν και μόνο με τον τιμή είναι να μην το σκέφτεσαι καν. Αξίζει λέτε.... κα τι τέτοιο... έχει και 2 χρονάκια εγγύηση λέει... έχει κανείς άποψη έχει κανείς βάλει κάτι τέτοιο? https://www.car.gr/parts/view/11860173/
Αξίζει. . Η θα πηγαίνω αντίο ζωή. ..
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-02-18, 22:09
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Δεν ανοίγει η σελίδα κατι
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-02-18, 23:13
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Ναοί τώρα το είδα και εγώ.. με ζει πριν δύο μέρες άνοιγε. . Δεν ξέρω τι παίζει. . Τεσπα..
https://www.ebay.com/p/JOM-BMW-3-Ser...Kit/1680245435
Αυτές εδώ...βασικά είναι ρυθμιζομενες και ύψος και σκληρότητας. . 379€ τις είχε το σάιτ που της βρήκα. . Βασικά μαγαζί μεανταλλακτικά είναι.. δεν κενώ αν κάνει Ν πω όνομα για αυτό και δεν αναφέρομαι. . JOM extrem λέγεται. . 3 έως 6 πόντους χαμηλωμα λέει και 12 μπροστά και 14 πίσω θέσεις σκληρότητας. . Λέει πως έχει πιστοποίηση από Γερμανία έχει περάσει έλεγχο και έγκριση από Γερμανία tuv. + δυο χρονια εγγύηση. .
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-02-18, 09:33
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Δεν την ξερω καθόλου την εταιρεία . Σου ειναι απαραίτητη μια ανάρτηση με τόσες ρυθμίσεις ; Υποθέτω οτι πηγαίνεις σε αυτήν την επιλογή εταιρείας για οικονομικούς λόγους . Αναγνωρίζω οτι η σχεση τιμη/απόδοσης ειναι καλη αλλα μήπως να βαλεις κατι επώνυμο με λιγότερες ρυθμίσεις ώστε να εξισορροπήσεις την διαφορά ;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-02-18, 18:58
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Πρόκειται για μια κλασική περίπτωση φθηνής (ή φθηνιάρικης) coilover η οποία ρυθμίζει ύψος και όχι σκληρότητα και για την οποία δε θα μάθεις γνώμες γιατί είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις κάποιον να τις έχει αγοράσει και να τις έχει δουλέψει σε bmw.

Σαν γενικός κανόνας, οι αναρτήσεις αυτές είναι ιδιαίτερα σκληρές και γίνονται ακόμα πιο σκληρές μετά από ένα αριθμό χιλιομέτρων. Αν σκοπεύεις να χαμηλώσεις αρκετά το αυτοκίνητο πιθανόν να χρειαστείς και ορθοπεδικό για τους ελληνικούς δρόμους..

Νομίζω ότι αξίζει να επενδύσεις κάτι παραπάνω σε μία επώνυμη οικονομική coilover τύπου Vogtland/AP με 500-600ευρώ. Αν εχεις περιορισμένο κεφάλαιο καλύτερα να πας σε μια συμβατική καλή ανάρτηση δρόμου χωρίς ρύθμιση. Αν σκοπός σου είναι να είσαι εντός πίστας κυρίως πήγαινε σε coilover αλλά προτίμησε αγορά από Έλληνα αντιπρόσωπο που τουλάχιστον τις γνωρίζει και τις υποστηρίζει σωστά επί σειρά ετών.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-02-18, 19:54
///Mflyin' Ο χρήστης ///Mflyin' δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-11-2015
Μηνύματα: 219
///Mflyin' is on a distinguished road
Οι συγκεκριμενες που αναφερεις πωλουνται και εδω σε γνωστα μαγαζια στα 220 ευρω περιπου...ειναι μονο στο υψος ρυθμιζομενες και δεν τις εχω δοκιμασει...αν θες μπορεις να κανεις ομως μια δοκιμη εσυ...εγω εχω τις vogtland και τις συνιστω...υπ οψην οτι ολες σχεδον οι coilover αναρτησεις θελουν κατα πασα πιθανοτητα αλλαγη ζαντων / αποστατες / οφσετ και αλλα τετοια ωραια πραγματα για να μπουν χωρις προβλημα με την προυποθεση οτι το θες χαμηλωμενο ...αυτο ισχυει για τον μπροστα αξονα καθως μονο μπροστα ειναι coilover...πισω ειναι ξεχωριστα ελατηριο-αμορτισερ.
__________________
Sideway is the right way...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-02-18, 02:19
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες σας ... Πιστά όχι..
Εγώ σκεφτόμουν για της Vogt land όχι ρυθμιΖόμενης όμως. .. η ποια κα τι από αυτές. ..
τα boge Turbo Gas... Η ποια σε sachs perfomance... Η τα sachs advatage... από αυτά εδώ τι λέτε? Θα αξίζει αραγες. ..δεν είναι πως πηγαίνω όλη μέρα και μπαίνω σε στροφές. . Αλλά θέλω λίγο Ν δέσει το αμάξι Ν μην πλησιάζει.. Ν μην κάνει αυτό βυραζ. .. και όταν χρειαστεί το κα τι παραπάνω Ν το κάνουν... αλλά όχι bilstein κίτρινα. Τώρα φοράω πάνω μαύρα bistein. . Βάρκα γιαλό. .
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-02-18, 18:02
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Sachs performance δεν υπάρχουν πλέον. Τα advantage είναι μια χαρά για μπροστά. Πίσω είναι απαράδεκτα. Είναι τελείως κατσίκι. Ακόμα και τα απλά super touring πίσω είναι χοροπηδηχτά.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-02-18, 19:58
peris Ο χρήστης peris δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2016
Μηνύματα: 48
peris is on a distinguished road
Κατσίκι Ε.. τι Ν πω. Έχω ψιλοζαλιστει. Κοίτα Ν καταλξηψω σε μαύρες Bilstein και να τελειώνει το πανήγυρη. . Αν και είναι βάρκα γιαλό δυστυχώς. .
__________________
Έχει γεμίσει ο τόπος σκιτζηδες και ανιδεους μαστορους.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-02-18, 09:15
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Εγώ με ανάρτηση μ-πακ, αμορτισέρ advantage-super touring και x-brace θεωρώ ότι είναι μια χαρά για τους καρόδομους και δεν ειναι βάρκα-γιαλό.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.